• Lana,
  • Sergejs,
  • Svetlana
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Jautājam speciālistam. Kādu asinsspiediena mērītāju izvēlēties?

Teksta izmērs Aa Aa
Veselība
BB.LV 15:30, 19.09.2022

Sekoju līdzi savam asinsspiedienam. Līdz šim mērījumus veicu pie ārsta. Tagad vēlos pati iegādāties asinsspiediena mērītāju, tikai nezinu, kādu izvēlēties. Esmu dzirdējusi, ka elektroniskie asinsspiediena mērītāji nav tik precīzi kā mehāniskie asinsspiediena aparāti, kam ir manometrs, manšete un fonendoskops. Vai tā ir patiesība?

Vallija


Publicitātes foto.


Lai gan arī manā praksē ir elektroniskais asinsspiediena mērītājs, galvenokārt izmantoju mehānisko, kuram ir manometrs, manšete un fonendoskops. Kāpēc?

Automātiskie asinsspiediena mērītāji reizēm nerāda pareizi situācijās, kad ir sirdsdarbības ritma traucējumi. Tāpēc ar elektronisko aparātu ir ļoti grūti pateikt, kurā brīdī ir sirdsdarbības ritma traucējumi un kurā nav. To izvērtēt un pateikt var tikai ārsts. Līdz ar to cilvēks var sabīties, ja viņam ierīce parāda neprecīzus, nepareizus rādījumus.

Mehāniskais spiediena mērītājs rādīs precīzi, ja tas būs izvēlēts vienam cilvēkam vai ģimenes locekļiem. Jebkurā aptiekā, zinošs farmaceits mācēs pateikt, kurš aparāts būs piemērotākais tieši viņa asinsspiediena mērīšanai paškontrolei.

Lai nebūtu katru reizi jādodas pie ārsta, mediķi iesaka iegādāties ierīci, ko izmantot mājas apstākļos. Pateikt to, vai cilvēkam būs piemērots automātiskais vai pusautomātiskais asinsspiediena mērītājs, vislabāk varēs ārsts, kurš pacientam ir ieteicis veikt asinsspiediena kontroli.

Pats svarīgākais – asinsspiediena mērītāju iemācīties pareizi lietot un nolasīt informāciju. Tāpēc iesaku doties pie ģimenes ārsta, medmāsas vai ārsta palīga, lai izprastu, kā pareizi to lietot, jo īpaši, ja cilvēks asinsspiediena noteikšanai ir izvēlējies mehānisko ierīci.

Atbildi sniedza ģimenes ārste Guna Poikāne

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Veselība Automātos var nodot arī helikobaktērijas un cilvēka papilomas vīrusa analīzes

Covid-19 pandēmijas laikā liels atspaids laboratoriskajā darbā bija pašapkalpošanās analīžu automāti, kas palīdzēja apkalpot milzīgo pieprasījumu pēc analīzēm, bet to piedāvātais analīžu klāsts arvien paplašinās – jau iespējams nodot elptestu helikobaktērijas noteikšanai un speciālu testu cilvēka papilomas vīrusa pārbaudei, pastāstīja "E. Gulbja laboratorijas" speciālists Mikus Gavars.

Veselība Gaidāmā apkures sezona: Slimnīcas telpās varētu būt par 4 grādiem aukstāks

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) maciņš gaidāmajai apkures sezonai nav gatavs, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" atzina slimnīcas valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis.

Veselība Jautājam specialistam. Kāpēc tirpst rokas?

Jau pāris mēnešus saskaros ar problēmu – man tirpst rokas. Visbiežāk tas notiek naktīs, pamostos un nejūt roku pirkstus. Desmit minūtes vai ilgāk, masēju roku, pirkstus, kamēr asinsrite atjaunojas. Savulaik ar šādu problēmu saskāros grūtniecības laikā, bet tagad roku tirpšana ir parādījusies regulāri un bez acīmredzama iemesla. Vai šai problēmai var būt kādi nopietni iemesli?

Ārija

Veselība Recepte. Veselīgā biešu zupa ar lapām

Ja garšo biešu zupas, bet nekad nav ēsta zupa ar biešu lapām, šī recepte noteikti jāizmeģina.

Lasiet arī

Ekonomika Un atkal ASV gatavo 1,1 miljarda dolāru vērtu militāro palīdzību Ukrainai

Savienotās Valstis gatavo jaunu 1,1 miljarda dolāru vērtu militāro palīdzību Ukrainai, otrdien atklājušas ASV amatpersonas.

Pasaule Viesuļvētra Īens atstāj Kuba bez elektrības

Kubu otrdien skārusi viesuļvētra "Īens", sagraujot elektroapgādes tīklu un izpostot tabakas laukus valsts rietumos.

Sabiedrība Reģionu autobusi pirmajā pusgadā pārvadājuši par 38,5% vairāk pasažieru

Latvijā ar reģionālās nozīmes autobusiem pirmajā pusgadā pārvadāti 10,22 miljoni pasažieru, kas ir par 38,5% vairāk nekā attiecīgajā periodā 2021.gadā, liecina Autotransporta direkcijas publiskotā informācija.