• Elma,
  • Elna,
  • Menarda
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Valsts gatava15 miljonus eiro dot Biofarmaceitiskās izpētes centra izveidei

Teksta izmērs Aa Aa
Veselība
BB.LV 18:12, 16.08.2022

Valdība otrdien vienojās nepieciešamības gadījumā izsniegt 15 miljonu eiro līdzfinansējumu projektam "Biofarmaceitiskās izpētes centrs" (BioReCent).Valdība atbalstīja BioReCent un projekta "Fotonikas un zināšanu pārneses ekselences centrs Fotonika-LV" (Fotonika-LV) iesūtīšanu Eiropas Savienības projektu konkursā "Teaming for Excellence", kā arī nolēma nodrošināt nacionālo publisko finansējumu gadījumā, ja šie projekti konkursā tiks apstiprināti.

Saskaņā ar Eiropas Komisijas programmas "Apvārsnis Eiropa" nosacījumiem, apstiprinātais projekta iesniegums no Eiropas Komisijas programmas var iegūt finansējumu līdz 15 miljonu eiro apmērā.

Lai pretendētu uz minēto finansējumu, "Teaming for Excellence" konkursa nosacījumi paredz, ka katram projektam vismaz līdzvērtīgā apmērā ir jānodrošina līdzfinansējums no nacionāliem līdzekļiem un projekta iesniegumam ir jāpievieno nacionālās atbildīgās finansēšanas institūcijas parakstīta apliecinājuma vēstule par nacionālā līdzfinansējuma nodrošināšanu.

Gan BioReCent projekts, gan Fotonika-LV projekts plāno pieprasīt programmas "Apvārsnis Eiropa" finansējumu 15 miljonu eiro apmērā katrs. Plānotā ES finansējuma atbalsta intensitāte programmas "Apvārsnis Eiropa" projekta finansējumam ir 100%.

Tādējādi abām programmām būs nepieciešams Latvijas nacionālais publiskais līdzfinansējums 15 miljonu eiro apmērā, ko nepieciešamības gadījumā valdība paudusi apņemšanos nodrošināt.

BioReCent un Fotonika-LV īstenošanai nepieciešamo publisko līdzfinansējumu paredzēts iegūt no Eiropas Savienības fondu 2021.-2027.gada plānošanas perioda prioritātes "Pētniecība un prasmes" līdzekļiem.

Kā skaidroja Izglītības un zinātnes ministrijā, ieguldījumi BioReCent un Fotonika-LV projektu īstenošanā tiešā veidā sekmēs ES kohēzijas politikas programmā 2021.-2027.gadam noteiktā iznākuma rādītāja "Pētnieku skaits atbalstītajās vienībās (pilnas slodzes ekvivalents)" un iznākuma rādītāja "Pētniecības un inovācijas aprīkojuma nominālā vērtība" plānoto vērtību sasniegšanu.

BioReCent projekta mērķi ir biofarmaceitiskās izpētes centra izveide, biofarmaceitisko preparātu un tehnoloģiju nozares attīstība Latvijā, nodrošinot pilnu produkta attīstības ciklu no laboratorijas līdz klīnikai, un stratēģiska ilgtermiņa partnerības veidošana un stiprināšana ar Karolinskas Institūtu.

Savukārt Fotonika-LV projekta mērķi ir Latvijas un Latvijas Universitātes (LU) pētniecības un inovācijas kapacitātes un snieguma paaugstināšana fotonikā, LU atvērtās laboratorijas infrastruktūras izveide un attīstība progresīvai pētniecībai fotonikas jomā, starptautiski konkurētspējīgu cilvēkresursu izveide un to karjeras attīstība, LU un Latvijas pētniecības un inovācijas konkurētspējas un ietekmes fotonikas jomā palielināšana Eiropas pētniecības telpā un Latvijas un LU konkurētspējas stiprināšana pētniecības un inovācijas attīstības finansējuma piesaistei.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Veselība Jautājam speciālistam. Kā pasargāt sevi no jaunām slimībām?

Esmu vesela kā rutks un ceru, ka tā arī būs turpmāk, bet man ir ģimene, vīrs, bērni un mazbērni. Katru gadu rudenī uzrodas dažādu slimību uzliesmojusi, kā arī kaut kādas jaunas slimības – infekcijas. Lūdzu, vai varat brīdināt par jaunākajām saslimšanām, slimību uzliesmojumiem, lai varu būt zinoša, tādējādi pasargājot savus bērnus un mazbērnus. Jautāju tikai tādēļ, ka dzīvoju laukos un ir dzirdēti dažādi gadījumi, ka ārsti neprot noteikt diagnozi.

Leontīne

Veselība Retas slimības. Iedzimtība jeb gēni?!

Statistika liecina, ka 80% no retajām slimībām ir iedzimtas un pārmantotas no vecākiem. Iedzimtas anomālijas ir nāves cēlonis vairāk nekā ceturtajai daļai pirmajā dzīves gadā mirušo bērnu. Tomēr ģenētiskās slimības ne vienmēr izpaužas agrīnā vecumā, ir arī tādas, kuras attīstās pusmūžā vai dzīves nogalē. Smagas retās ģenētiskās slimības Latvijā skar salīdzinoši mazu cilvēku skaitu, bet skumjākais ir tas, ka tās tiek diagnosticētas par vēlu vai pat nepareizi ārstētas.

Veselība Šodien sirds dienas svinību laikā var uzzināt, kā rūpēties par sirds veselību

Biedrība "ParSirdi.lv" sadarbībā ar Latvijas Kardiologu biedrību un Latvijas Hipertensijas un aterosklerozes biedrību šodien no plkst. 16:00 līdz plkst. 19:00 aicina iedzīvotājus uz Sirds dienas svinībām, lai uzzinātu sirdij veselīga dzīvesveida noslēpumus.

Veselība Slimnīcas vēlas atgūt samazināto finansējumu

Slimnīcas vēlas atgūt tām otrajā pusgadā samazināto finansējumu, aģentūrai LETA sacīja Latvijas slimnīcu biedrības (LSB) valdes priekšsēdētājs Jevgēņijs Kalējs.

Lasiet arī

Pasaule Ukrainas armija likvidējusi kārtējo iebrucēju ielikteni

Ukrainas armija likvidējusi kārtējo krievu okupācijas administrācijas amatpersonu - Hersonas apgabala okupācijas iestāžu vadītāja vietnieku Alekseju Kateriņičevu, piektdiena ziņo krievu mediji.

Sabiedrība Krievijas vēstniekam Latvijā izteikts protests

Krievijas vēstniekam Latvijā Mihailam Vaņinam Ārlietu ministrija iesniegusi protesta notu saistībā ar Krievijas īstenoto okupēto Ukrainas teritoriju prettiesisko aneksiju, aģentūru LETA informēja ministrijā.

Sabiedrība Tiesībsargi novēros vēlēšanas psihoneiroloģiskajās slimnīcās un cietumos

Sestdien Tiesībsarga biroja darbinieki piedalīsies 14. Saeimas vēlēšanu novērošanā, klātienē dodoties uz psihoneiroloģiskajām slimnīcām un ieslodzījuma vietām visā Latvijā, aģentūru LETA informēja Tiesībsarga biroja pārstāvis Edgars Lākutis.