• Elma,
  • Elna,
  • Menarda
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Pusaudži arvien biežāk gūst smagas traumas, braucot ar elektroskrejriteņiem

Teksta izmērs Aa Aa
Veselība
LETA 15:34, 16.08.2022

Latvijā pusaudži arvien biežāk gūst smagas traumas, braucot ar elektroskrejriteņiem, informēja Bērnu klīniskās universitātes slimnīca.Pēdējās nedēļās Neatliekamās medicīniskās palīdzības un observācijas nodaļā nonāk arvien vairāk pusaudžu ar smagām traumām, kas gūtas, braucot ar elektroskrejriteņiem. Bērnu slimnīcas speciālisti vērš uzmanību - šīs traumas bērniem mēdz būt tādas, kuru sekas var saglabāties visu mūžu.

Kā skaidro Bērnu slimnīcas pārstāvji, ja mazākiem bērniem, kuri braukā ar skrejriteņiem bez motora, traumas mēdz būt salīdzinošai vieglas, tad pusaudžiem, kuri pārdroši pārvietojas ar elektroskrejriteņiem, kritienu un sadursmju sekas mēdz būt tik smagas, ka nākas vairākus mēnešus ārstēties un visu dzīvi rēķināties ar invaliditāti.

Kaut arī elektroskrejriteņus drīkst izmantot tikai no 14 gadu vecuma, Bērnu slimnīca norāda, ka ar tiem reizēm pārvietojas arī jaunāki bērni. Turklāt arī 14 gadu vecumā pusaudži ceļu satiksmē mēdz uzvesties ļoti neuzmanīgi.

Slimnīcas speciālisti novērojuši vairākas biežāk izplatītās traumas, piemēram, jūtot, ka var sekot kritiens, braucēji mēģina nolēkt no skrejriteņa, salaužot potīti vai sastiepjot pēdas locītavas saites, salaužot pleznu kaulus vai satraumējot ceļgalus. Turklāt tas negarantē, ka kritienā necietīs arī braucēja galva, kakls vai mugurkauls, kas nereti ir invaliditāti veidojošas traumas. Piedaloties ceļu satiksmē, notiek arī sadursmes ar automašīnām vai citiem braukšanas līdzekļiem.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Veselība Jautājam speciālistam. Kā pasargāt sevi no jaunām slimībām?

Esmu vesela kā rutks un ceru, ka tā arī būs turpmāk, bet man ir ģimene, vīrs, bērni un mazbērni. Katru gadu rudenī uzrodas dažādu slimību uzliesmojusi, kā arī kaut kādas jaunas slimības – infekcijas. Lūdzu, vai varat brīdināt par jaunākajām saslimšanām, slimību uzliesmojumiem, lai varu būt zinoša, tādējādi pasargājot savus bērnus un mazbērnus. Jautāju tikai tādēļ, ka dzīvoju laukos un ir dzirdēti dažādi gadījumi, ka ārsti neprot noteikt diagnozi.

Leontīne

Veselība Retas slimības. Iedzimtība jeb gēni?!

Statistika liecina, ka 80% no retajām slimībām ir iedzimtas un pārmantotas no vecākiem. Iedzimtas anomālijas ir nāves cēlonis vairāk nekā ceturtajai daļai pirmajā dzīves gadā mirušo bērnu. Tomēr ģenētiskās slimības ne vienmēr izpaužas agrīnā vecumā, ir arī tādas, kuras attīstās pusmūžā vai dzīves nogalē. Smagas retās ģenētiskās slimības Latvijā skar salīdzinoši mazu cilvēku skaitu, bet skumjākais ir tas, ka tās tiek diagnosticētas par vēlu vai pat nepareizi ārstētas.

Veselība Šodien sirds dienas svinību laikā var uzzināt, kā rūpēties par sirds veselību

Biedrība "ParSirdi.lv" sadarbībā ar Latvijas Kardiologu biedrību un Latvijas Hipertensijas un aterosklerozes biedrību šodien no plkst. 16:00 līdz plkst. 19:00 aicina iedzīvotājus uz Sirds dienas svinībām, lai uzzinātu sirdij veselīga dzīvesveida noslēpumus.

Veselība Slimnīcas vēlas atgūt samazināto finansējumu

Slimnīcas vēlas atgūt tām otrajā pusgadā samazināto finansējumu, aģentūrai LETA sacīja Latvijas slimnīcu biedrības (LSB) valdes priekšsēdētājs Jevgēņijs Kalējs.

Lasiet arī

Sabiedrība Krievijas vēstniekam Latvijā izteikts protests

Krievijas vēstniekam Latvijā Mihailam Vaņinam Ārlietu ministrija iesniegusi protesta notu saistībā ar Krievijas īstenoto okupēto Ukrainas teritoriju prettiesisko aneksiju, aģentūru LETA informēja ministrijā.

Sabiedrība Tiesībsargi novēros vēlēšanas psihoneiroloģiskajās slimnīcās un cietumos

Sestdien Tiesībsarga biroja darbinieki piedalīsies 14. Saeimas vēlēšanu novērošanā, klātienē dodoties uz psihoneiroloģiskajām slimnīcām un ieslodzījuma vietām visā Latvijā, aģentūru LETA informēja Tiesībsarga biroja pārstāvis Edgars Lākutis.

Sabiedrība Iepriekšējās balsošanas vēlētāju aktivitāte lielāka nekā pirms četriem gadiem

Šonedēļ trīs dienās, kad atsevišķos vēlēšanu iecirkņos bija iespēja nodot glabāšanā balsi 14.Saeimas vēlēšanās, balsotāju aktivitāte bijusi lielāka nekā pirms četriem gadiem - šo iespēju kopumā izmantoja 63 342 pilsoņi jeb 4,11% no vēlētāju kopskaita, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) apkopotā informācija.