• Elma,
  • Elna,
  • Menarda
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Uz Austrumu slimnīcu atvests 21 Ukrainas karā smagi cietis cilvēks

Teksta izmērs Aa Aa
Veselība
BB.LV 10:35, 09.08.2022

Šorīt uz Rīgas Austrumu klīnisko universitātes slimnīcu (RAKUS) atvests 21 Ukrainas karā smagi cietis cilvēks, pirmdien preses konferencē skaidroja slimnīcas Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikas vadītājs Aleksejs Višņakovs.


Avots: LETA

Apzinoties, ka cietušie būs ceļā no Ukrainas pavadījuši 18 stundas un būs jānodrošina raita pirmreizējā apskate, slimnīcas personāls iepriekš bija sagatavojies uzņemt cietušos.

"Slimnīcas ārstiem bija iespēja kādu laiku pirms [pārvešanas] iepazīties ar pacientiem Ukrainā veikto ārstēšanas un medicīnisko manipulāciju datiem. Lai gan tie nesniedza pilnu priekšstatu par ievainoto un sakropļoto cilvēku veselības stāvokli un viņu veselības problēmām, šie dati bija noderīgi, lai saplānotu un sagatavotos šo pacientu uzņemšanai," skaidroja Višņakovs.

Viņš informēja, ka divi cietušie uzreiz tika pārvesti uz citām slimnīcām - viens uz Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcu un otrs uz Nacionālo rehabilitācijas centru "Vaivari". Savukārt pārējie cietušie četru stundu laikā tika ievietoti dažādās RAKUS nodaļās, balstoties uz cietušo vajadzībām. Pacient pēc iespējas izvietoti kopīgās palātās, lai nodrošinātu atbalstu un iespēju sarunāties ar līdzcilvēku, kas arī piedzīvojis līdzīgas traumas.

Pacientiem, kas guvuši smagus galvaskausa, kakla, ekstremitāšu un mugurkaula savainojumus, tuvākajā laikā RAKUS tiks veiktas rekonstruktīvās ķirurģijas, mikroķirurģijas un neiroķirurģijas operācijas. Tāpat tiem pacientiem, kuriem iepriekš veiktas roku vai kāju amputācijas, tiks izgatavotas un pielāgotas protēzes.

RAKUS Traumatoloģijas un ortopēdijas klīnikas vadītājs Andris Vikmanis skaidro, ka pacienti atšķiras no ikdienā slimnīcā uzņemtiem pacientiem, kuriem ir sadzīves traumas. Karā cietušo pacientu traumas esot komplicētākas, ir nepieciešamas rekonstruktīvās ķirurģijas operācijas, protēzes, kā arī kaulu transplantācija.

Pārsvarā ievestie pacienti, kā skaidroja Vikmanis, ir jauni cilvēki ar traumām, kas gūtas no šāvieniem vai sprādzieniem.

Ārstu bailes, kuras izcēla Vikmanis, ir iespējamas infekcijas, kā arī esot redzams, ka dažiem pacientiem ir nedzīstošas brūces.

Veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) atgādināja, ka Latvijā apmēram 8000 Ukrainas civiliedzīvotāju jau ir sniegts medicīniskais atbalsts.

Pavļuts izcēla, ka ir ilgi runāts par gatavību atbalstīt Ukrainā ievainotos cilvēkus, bet līdz šim esot sanācis ārstēt tikai dažus. Latvija, kā apgalvoja ministrs, ir spējīga uzņemt vairākus simtus Ukrainā cietušos un esot laiks izmantot šīs iespējas.

Situācija mainījusies, jo, kā izcēla Pavļuts, izšķirošu lomu nospēlēja pareizu partneru atrašana nevalstiskajā sektorā. Sadarbībā ar labdarības organizāciju "M-Help.com" Veselības ministrija nodrošināja īpašu autobusu, kas vienā pārvešanas reizē var transportēt 21 ievainoto.

Ukrainas vēstnieks Latvijā Oleksandrs Miščenko atgādināja, ka Ukrainai jau ir pieredze sadarbībā ar Nacionālo rehabilitācijas centru "Vaivari", kas 2014.gadā sniedza palīdzību un rehabilitēja vairākus Ukrainas iedzīvotājus.

Miščenko uzsvēra, ka Latvija ir Eiropas Savienības dzinējs, kas var parādīt piemēru, kā ir nepieciešams sniegt atbalstu Ukrainai.

Nacionālās rehabilitācijas centra "Vaivari" valdes priekšsēdētāja Anda Nulle norādīja, ka centrs ir gatavs palīdzēt rehabilitācijas procesā, ieskaitot protēžu uzlikšanu un apmācību staigāt ar protēzēm.

Labdarības organizācija "M-Help.com" direktors Arvis Rekets skaidroja, ka organizācija sākotnēji sniedza palīdzību nodrošināt ekipējumu slimnīcām Ukrainā, tomēr šobrīd organizācija arī palīdzēs nodrošināt regulārus autobusa reisus Ukrainas karā cietušajiem.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Veselība Jautājam speciālistam. Kā pasargāt sevi no jaunām slimībām?

Esmu vesela kā rutks un ceru, ka tā arī būs turpmāk, bet man ir ģimene, vīrs, bērni un mazbērni. Katru gadu rudenī uzrodas dažādu slimību uzliesmojusi, kā arī kaut kādas jaunas slimības – infekcijas. Lūdzu, vai varat brīdināt par jaunākajām saslimšanām, slimību uzliesmojumiem, lai varu būt zinoša, tādējādi pasargājot savus bērnus un mazbērnus. Jautāju tikai tādēļ, ka dzīvoju laukos un ir dzirdēti dažādi gadījumi, ka ārsti neprot noteikt diagnozi.

Leontīne

Veselība Retas slimības. Iedzimtība jeb gēni?!

Statistika liecina, ka 80% no retajām slimībām ir iedzimtas un pārmantotas no vecākiem. Iedzimtas anomālijas ir nāves cēlonis vairāk nekā ceturtajai daļai pirmajā dzīves gadā mirušo bērnu. Tomēr ģenētiskās slimības ne vienmēr izpaužas agrīnā vecumā, ir arī tādas, kuras attīstās pusmūžā vai dzīves nogalē. Smagas retās ģenētiskās slimības Latvijā skar salīdzinoši mazu cilvēku skaitu, bet skumjākais ir tas, ka tās tiek diagnosticētas par vēlu vai pat nepareizi ārstētas.

Veselība Šodien sirds dienas svinību laikā var uzzināt, kā rūpēties par sirds veselību

Biedrība "ParSirdi.lv" sadarbībā ar Latvijas Kardiologu biedrību un Latvijas Hipertensijas un aterosklerozes biedrību šodien no plkst. 16:00 līdz plkst. 19:00 aicina iedzīvotājus uz Sirds dienas svinībām, lai uzzinātu sirdij veselīga dzīvesveida noslēpumus.

Veselība Slimnīcas vēlas atgūt samazināto finansējumu

Slimnīcas vēlas atgūt tām otrajā pusgadā samazināto finansējumu, aģentūrai LETA sacīja Latvijas slimnīcu biedrības (LSB) valdes priekšsēdētājs Jevgēņijs Kalējs.

Lasiet arī

Sabiedrība Mūžībā devusies mākslas kolekcionāre, uzņēmēja Dina Zuzāne

Piektdien mūžībā devusies Andreja Žagara kultūras attīstības fonda valdes locekle, mākslas un mūzikas mecenāte Dina Zuzāne, aģentūru LETA informēja Andreja Žagara kultūras attīstības fondā.

Pasaule Ukrainas armija likvidējusi kārtējo iebrucēju ielikteni

Ukrainas armija likvidējusi kārtējo krievu okupācijas administrācijas amatpersonu - Hersonas apgabala okupācijas iestāžu vadītāja vietnieku Alekseju Kateriņičevu, piektdiena ziņo krievu mediji.

Sabiedrība Krievijas vēstniekam Latvijā izteikts protests

Krievijas vēstniekam Latvijā Mihailam Vaņinam Ārlietu ministrija iesniegusi protesta notu saistībā ar Krievijas īstenoto okupēto Ukrainas teritoriju prettiesisko aneksiju, aģentūru LETA informēja ministrijā.