• Oļegs,
  • Vineta
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


NMPD paralēli 3 personu brigādēm paredz attīstīt arī 2 personu brigādes

Teksta izmērs Aa Aa
Veselība
LETA 23:05, 04.08.2022

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) kopā ar Veselības ministriju (VM) turpina darbu, lai īstenotu dienesta stratēģiskos mērķus, kas paredz paralēli esošo trīs personu brigāžu darbībai attīstīt arī divu personu brigādes, aģentūrai LETA pavēstīja dienestā.


Avots: LETA

Kā skaidroja NMPD Komunikācijas nodaļas vadītāja Ilze Bukša, veselības nozarē nepietiekamā ārstniecības personāla apstākļos dienestam ir nepieciešami ilgtermiņa risinājumi. Viņa informēja, ka jau šobrīd lielu daļu dienesta izsaukumu ikdienā izpilda divu personu brigādes - tādas iespējas paredz spēkā esošie normatīvie akti.

Vienlaikus viņa pauda -, lai šādas brigādes varētu attīstīt, vienlaikus nodrošinot sniegtā pakalpojuma kvalitāti, ir risināmi jautājumi, kas saistīti ar nepieciešamo kvalifikāciju brigāžu otrajām ārstniecības personām un tai atbilstošām apmācību programmām medicīnas koledžās. Izglītības un kvalifikācijas jautājumu risināšana tostarp būtiska arī esošo trīs personu brigāžu nodrošinājumam.

VM aģentūrai LETA norādīja, ka personāla piesaiste valsts apmaksāto veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanai ir viena no ministrijas prioritātēm. Pēc VM paustā, ministrija ir strādājusi un turpinās strādāt, lai palielinātu mediķu algas. Nozarē strādājošo atalgojuma palielināšanai laika posmā no 2019. līdz 2022.gadam atvēlēti vairāk nekā 364 miljoni eiro, un, VM vērtējumā, tik straujš atalgojuma palielinājums Latvijā kā mediķiem pēdējos gados publiskajā sektorā nav bijis.

Lai piesaistītu speciālistus valsts apmaksātās veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanai, mediķu atalgojumam ir jāpalielinās arī turpmāk, uzsvēra VM. Līdz ar to visa nozare kopā ir izstrādājusi jauno mediķu atalgojuma modeli, kura pamatā esot taisnīga, konkurētspējīga, caurskatāma un elastīga sistēma. Ieguvēji no jaunā mediķu atalgojuma modeļa ieviešanas būs arī pacienti, kuriem ārstniecību nodrošinās motivētāki mediķi izvēloties strādāt valsts, nevis privātajā sektorā, paredz VM.

Šobrīd piemaksas veido lielu daļu ārstu, māsu un māsu palīgu algas. VM vēlas, ka vismaz 70% ir fiksēta alga, uz kuru var paļauties, bet pārējie 30% - papildu motivācijai. VM atzīmēja, ka lielākā daļa nozares atbalsta jauno atalgojuma modeli, kas nosaka katrai ārstniecības personu amata vērtībai atbilstošu mērķa algu.

Kā ziņots, darbinieku un brigāžu nepietiekams skaits ietekmē dienesta reaģēšanas spējas.

NMPD direktore Liene Cipule Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" iepriekš bija sacījusi, ka vakances dienestā ir sena problēma.

Pēc viņas paustā, ir izstrādāta virkne priekšlikumu, veikti vairāki pilotprojekti par to, kā varētu virzīties, lai NMPD būtu pietiekams skaits atbilstošu, kvalificētu darbinieku.

"Covid-19 laiks parādīja, ka brigāžu nepietiekams skaits tiešām ietekmē dienesta reaģēšanas spējas, ietekmē to, ka pārējām brigādēm jāveic dubultdarbs. Pašlaik esam atkal atsākuši sarunas ar Veselības ministriju par to, kā rīkoties, lai jau tuvākajā laikā sāktu tos pasākumus, kas vajadzīgi, lai stratēģija tiktu ieviesta pilnvērtīgi," informēja Cipule.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Veselība Ģimenes ārstiem lemjot par VAD iesaucamo veselību, KNAB redz korupcijas riskus
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pieļauj, ka varētu veidoties korupcijas riski, ģimenes ārstiem lemjot par valsts aizsardzības dienestā (VAD) iesaucamo jauniešu veselības stāvokli.
Veselība Stradiņa slimnīcā atļauj uzturēties, tikai izmantojot respiratoru

Turpmāk Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā (PSKUS) būs atļauts uzturēties, tikai izmantojot FFP2 drošības klases respiratoru, informē slimnīca.

Veselība VM piedāvā iegādāties 110 000 pretgripas vakcīnu riska grupu potēšanai

Riska grupu vakcinācijai nākamās ziemas gripas sezonā valstij būtu lietderīgi iegādāties 109 656 vakcīnu devas par 1,5 miljoniem eiro, paredz Veselības ministrijas (VM) saskaņošanai iesniegtais informatīvais ziņojums par vakcīnu pret sezonālo gripu iegādi.

Veselība Covid-19 ietekmē 32% iedzīvotāju vairāk rūpējas par savu mentālo veselību

Kopumā 32% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju atzinuši, ka pandēmijas ietekmē viņi sākuši vairāk rūpēties par savu mentālo veselību, secināts "Benu aptiekas" Stresa termometra datos.

Lasiet arī

Pasaule Navaļnija komanda aicina Parīzi un Berni arestēt Putina ekssievas īpašumus

Krievijas opozicionāra Alekseja Navaļnija komanda trešdien pavēstīja, ka vērsusies pie Francijas un Šveices varasiestādēm ar aicinājumu arestēt Krievijas prezidenta Vladimira Putina bijušās sievas Ludmilas un viņas jaunā vīra Artura Očeretnija īpašumus.

Sabiedrība Pedagogu arodbiedrība vienojusies 19.septembrī sākt beztermiņa streiku

Latvijas Izglītības un zinātnes pedagogu arodbiedrības (LIZDA) plānotais pedagogu streiks sāksies 19.septembrī, pastāstīja LIZDA vadītāja Inga Vanaga.

Sabiedrība Valdība vienojusies par Tieslietu akadēmijas izveidi. Kas tā būs?

Valdība otrdien vienojās par Tieslietu akadēmijas izveidei nepieciešamo investīciju īstenošanu ar Eiropas Savienības Atveseļošanas fonda līdzekļu atbalstu.