• Oļegs,
  • Vineta
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Cilvēki gūst nopietnas traumas, strādājot dārzos un piemājas teritorijās

Teksta izmērs Aa Aa
Veselība
LETA 17:49, 19.07.2022

Vasaras sezonā, aktīvi strādājot dārzos un piemājas teritorijās, cilvēki aizvien biežāk gūst nopietnas traumas, izmantojot zāģierīces, leņķa slīpmašīnu, cirvi, trimmeri un zāles pļaujmašīnas, liecina Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) dati.


Avots: LETA

Jūnijā vien bijuši vismaz seši negadījumi, kad malkas skaldīšana beigusies ar nelaimi - nocirstiem vai tik nopietni savainotiem pirkstiem, ka var tikt ietekmēta to turpmāka jušana un kustība.

Neizpaliek arī ar dažādiem elektriskiem instrumentiem un ierīcēm gūtas traumas, skaidro NMPD. Paši cietušie par biežāko iemeslu mediķiem min neuzmanību. Atsevišķās situācijās viņi arī atzīst, ka bija lietojuši alkoholu.

Lielākoties izsaukumu vietā NMPD mediķi konstatē nopietnas plaukstas traumas, traumatiskus pirkstu bojājumus, tostarp amputācijas, kā arī dziļas brūces ar muskuļu, cīpslu un nervu bojājumiem. Negadījumos dažkārt tiek savainotas vairākas ķermeņa daļas, piemēram, kādā situācijā dēļu īsināšanā, izmantojot leņķa slīpmašīnu, neuzmanības dēļ instruments noslīdēja, nogriežot īkšķi un uzplēšot dziļas, garas brūces abās plaukstās un kājā.

Neuzmanības dēļ vairāki negadījumi notikuši, strādājot ar zāles pļāvēju. Situācijas atšķirīgas, bet visās gūtas ļoti nopietnas traumas, tostarp pirkstu daļējas vai pilnīgas amputācijas, sadragāti kauli, lūzumi, skaidro NMPD. Tā, piemēram, kādam cietušajam pļaujmašīnas asmens trāpīja pirkstos brīdī, kad ierīcei darbojoties, viņš centās to atbrīvot no iesprūdušās zāles.

Ļoti smaga trauma gūta līdzīgā situācijā, darbojoties pie neizslēgta zāles pļāvēja-traktora asmeņiem. Cietušais guvis plašu plēstu brūci no elkoņa līdz plaukstas locītavai ar asinsvadu, muskuļu un cīpslu bojājumu, viena pirksta pilnīgu amputāciju un vēl vairāku pirkstu daļēju amputāciju, kā arī rokas vaļēju lūzumu.

Citā gadījumā asmens cietušajam trāpīja kāju pirkstos, kad pļaušanas laikā paslīdot zālē, kāja pakļuva zem pļaujmašīnas.

NMPD mediķi aicina cilvēkus būt īpaši piesardzīgiem, strādājot ar asiem darbarīkiem un dārza tehniku. Nepieciešams ievērot drošības instrukcijas un nepieciešamos uzmanības pasākumus.Tāpat, strādājot dārzā un sakopjot piemājas teritorijas, jāatturas no alkohola lietošanas.

Ja tomēr noticis negadījums un gūta smaga trauma, zāģējot vai darbojoties ar asiem instrumentiem vai dārza tehniku, jāizsauc neatliekamā medicīniskā palīdzība, zvanot uz ārkārtas tālruni 113. Dispečercentra mediķis uzdos jautājumus, kas viņam ļaus izvērtēt, cik nopietna ir situācija un, ja nepieciešams, tiks sniegti pirmās palīdzības padomi, kamēr brigāde vēl ir ceļā.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Veselība Ģimenes ārstiem lemjot par VAD iesaucamo veselību, KNAB redz korupcijas riskus
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pieļauj, ka varētu veidoties korupcijas riski, ģimenes ārstiem lemjot par valsts aizsardzības dienestā (VAD) iesaucamo jauniešu veselības stāvokli.
Veselība Stradiņa slimnīcā atļauj uzturēties, tikai izmantojot respiratoru

Turpmāk Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā (PSKUS) būs atļauts uzturēties, tikai izmantojot FFP2 drošības klases respiratoru, informē slimnīca.

Veselība NMPD paralēli 3 personu brigādēm paredz attīstīt arī 2 personu brigādes

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) kopā ar Veselības ministriju (VM) turpina darbu, lai īstenotu dienesta stratēģiskos mērķus, kas paredz paralēli esošo trīs personu brigāžu darbībai attīstīt arī divu personu brigādes, aģentūrai LETA pavēstīja dienestā.

Veselība VM piedāvā iegādāties 110 000 pretgripas vakcīnu riska grupu potēšanai

Riska grupu vakcinācijai nākamās ziemas gripas sezonā valstij būtu lietderīgi iegādāties 109 656 vakcīnu devas par 1,5 miljoniem eiro, paredz Veselības ministrijas (VM) saskaņošanai iesniegtais informatīvais ziņojums par vakcīnu pret sezonālo gripu iegādi.

Lasiet arī

Sabiedrība Pedagogu arodbiedrība vienojusies 19.septembrī sākt beztermiņa streiku

Latvijas Izglītības un zinātnes pedagogu arodbiedrības (LIZDA) plānotais pedagogu streiks sāksies 19.septembrī, pastāstīja LIZDA vadītāja Inga Vanaga.

Sabiedrība Valdība vienojusies par Tieslietu akadēmijas izveidi. Kas tā būs?

Valdība otrdien vienojās par Tieslietu akadēmijas izveidei nepieciešamo investīciju īstenošanu ar Eiropas Savienības Atveseļošanas fonda līdzekļu atbalstu.

Sports Di Marija pēc iespaidīgās debijas Juventus iedzīvojies savainojumā (+VIDEO)

Argentīniešu uzbrucējs Anhels di Marija pēc debijas Itālijas A sērijas futbola kluba Turīnas "Juventus" rindās iedzīvojies savainojumā, otrdien paziņoja viņa pārstāvētais klubs.