• Dzelde,
  • Zelda,
  • Zenta
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Pavļuts: Primārajai veselības aprūpei jābūt pieejamai un kvalitatīvai

Teksta izmērs Aa Aa
Veselība
LETA 08:40, 01.07.2022

Pašreizējā primārā veselības aprūpe Latvijā ir ar būtiskiem trūkumiem, taču tai jābūt pieejamai, kvalitatīvai, modernai un digitālai, aģentūrai LETA pauda veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).


Avots: twitter

Ministrs ceturtdien bija devies uz Liepāju, lai ar vietējiem ģimenes ārstiem diskutētu par primārās veselības aprūpes stiprināšanu un attīstīšanu.

Pēc viņa paustā, Covid-19 pandēmija parādīja, ka bez papildu resursiem un straujas modernizācijas ģimenes ārstu darbā būs grūti uzlabot cilvēku apmierinātību, aprūpes kvalitāti un panākt vērā ņemamas izmaiņas Latvijas cilvēku veselībā un dzīves kvalitātē.

"Mēs visi labi apzināmies, ka gan ģimenes ārsti, gan arī pacienti vēlas būtiskus uzlabojumus primārajā veselības aprūpē. Šobrīd Veselības ministrija izstrādā priekšlikumus jaunam primārās veselības aprūpes modelim, nosakot minimālo primārās veselības aprūpes līmeni un to, kāds atbalsts nepieciešams ģimenes ārstiem, tostarp nākamā gada budžeta kontekstā, lai virzītos uz labāku, modernāku un pieejamāku ģimenes medicīnu," sacīja Pavļuts.

Pēc tikšanās ar Liepājas domi veselības ministrs atzina, ka ģimenes ārsti Latvijā strauji noveco, līdz ar to valstij un pašvaldībai ir kopīgi jāstrādā, lai piesaistītu jauno ģimenes ārstu paaudzi un nodrošinātu viņiem pievilcīgus, motivējošus darba apstākļus, tostarp telpas un, iespējams, arī mājokļa atbalstu.

Tāpat ministrs apmeklēja Piejūras slimnīcu, lai pārrunātu tās attīstību nākotnē, nodrošinot labākus psihiskās veselības pakalpojumus Liepājā. Pēc viņa paustā, viens no variantiem paredz veidot ciešāku sadarbību ar Liepājas reģionālo slimnīcu, savukārt otrs - stiprināt saikni ar citām valstij piederošām psihiatriskajām slimnīcām.

Vienlaikus ministrs uzsvēra, ka psihiskās veselības pakalpojumu pieejamība Liepāja ne tikai jāsaglabā, bet arī jāuzlabo, jo iestādei vienai pašai ir grūti piesaistīt speciālistus. Tāpat, viņa ieskatā, ir jāstiprina vienota metodiskā vadība, attiecīgi izveidojot metodiskās vadības centru, kurā ir vienoti kvalitātes standarti, vienota pieeja ārstniecības procesiem un pacientiem.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī



ARĪ KATEGORIJĀ

Veselība NMPD paralēli 3 personu brigādēm paredz attīstīt arī 2 personu brigādes

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) kopā ar Veselības ministriju (VM) turpina darbu, lai īstenotu dienesta stratēģiskos mērķus, kas paredz paralēli esošo trīs personu brigāžu darbībai attīstīt arī divu personu brigādes, aģentūrai LETA pavēstīja dienestā.

Veselība VM piedāvā iegādāties 110 000 pretgripas vakcīnu riska grupu potēšanai

Riska grupu vakcinācijai nākamās ziemas gripas sezonā valstij būtu lietderīgi iegādāties 109 656 vakcīnu devas par 1,5 miljoniem eiro, paredz Veselības ministrijas (VM) saskaņošanai iesniegtais informatīvais ziņojums par vakcīnu pret sezonālo gripu iegādi.

Veselība Covid-19 ietekmē 32% iedzīvotāju vairāk rūpējas par savu mentālo veselību

Kopumā 32% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju atzinuši, ka pandēmijas ietekmē viņi sākuši vairāk rūpēties par savu mentālo veselību, secināts "Benu aptiekas" Stresa termometra datos.

Veselība Bērnu endokrinoloģe: Ģimenēs arvien mazāk gatavo un vairāk pasūta ēdienu

Pēc Covid-19 pandēmijas ģimenēs arvien mazāk gatavo, bet biežāk pasūta ēdienu, sacīja Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas bērnu endokrinoloģe Jurgita Gailīte.

Lasiet arī

Sabiedrība Valsts aizsardzības dienestā plānots iesaukt arī dubultpilsoņus, taču katru gadījumu rūpīgi vērtēšot
Rīga, 14.aug., LETA. Valsts aizsardzības dienestā (VAD) plānots iesaukt arī Latvijas dubultpilsoņus, aģentūrai LETA atzina Aizsardzības ministrijā (AM).
Sabiedrība Aglonā norisināsies Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētki
Rīga, 14.aug., LETA. Šodien un rītdien Aglonā norisināsies Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētki.
Sabiedrība LNOB sāks jauno sezonu ar koncertu "Inga Kalna. Verdi"
Rīga, 14.aug., LETA. Latvijas Nacionālā opera un balets (LNOB) šodien plkst.19 sāks jauno sezonu ar koncertu "Inga Kalna. Verdi", aģentūru LETA informēja LNOB pārstāve Irbe Treile.