• Anrijs,
 • Arkādijs
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Vai infrasarkanais sildītājs ir kaitīgs veselībai?

Teksta izmērs Aa Aa
Veselība
BB.LV 10:24, 18.05.2022

Šobrīd infrasarkano staru sildītāju izmantojums āra terasēs un vasaras kafejnīcās vairs nav retums, taču daļa sabiedrības uz tiem joprojām skatās ar zināmu piesardzību.Viens no galvenajiem iemesliem ir bažas par starojuma iedarbību uz cilvēka veselību, tādēļ lietderīgi vispirms noskaidrot pamatlietas.

Kas ir infrasarkanais starojums?

Infrasarkanais starojums ir īsa garuma elektromagnētiskie viļņi, ko mēdz dēvēt arī par siltumstariem. No fizikas zinām, ka starojums ir enerģijas forma. Infrasarkanie stari spēj sasildīt cilvēka ķermeni 4 cm dziļumā un šis efekts tiek izmantots, piemēram, infrasarkanajās saunās. Infrasarkanie stari ir atbildīgi par mūsu siltuma sajūtu.

Vai starojums ir kaitīgs veselībai?

Salīdzinot infrasarkano starojumu ar saules sildošo iedarbību, cilvēkiem rodas bažas, ka infrasarkanajiem stariem, līdzīgi kā UV stariem, ir arī kaitīgi blakusefekti. Infrasarkano staru sildošais efekts tiek veiksmīgi izmantots medicīnā, bet maz pētīta to iedarbība uz ādas virskārtu, tomēr speciālisti iesaka izvairīties no situācijas, kad āda vienlaicīgi tiek pakļauta UV un infrasarkano staru iedarbībai. Kā zināms, kas par daudz – tas par skādi!

Infrasarkanais sildītājs darbībā

Parastās apkures un apsildes sistēmas (https://220.lv/lv/majai-un-remontam/apkure) gandrīz visu enerģiju patērē, lai sasildītu apkārtējo gaisu, kurš, savukārt, sasilda mūs. Infrasarkanais sildītājs vispirms sasilda cilvēkus un priekšmetus un tikai pēc tam gaisu. Tā darbību nodrošina speciāls sildelements, kas elektroenerģiju pārvērš siltumenerģijā. Šī enerģija kā siltumstari izplatās apkārtējā vidē: 92% no sildītāja enerģijas tiek virzīta sildītāja zonā esošo cilvēku un priekšmetu apsildei un tikai 8% silda gaisu. Infrasarkanie staru ietekmē telpā vispirms sasilst priekšmeti (mēbeles, interjera piederumi) un virsmas (grīda, sienas), kuras pēc tam pakāpeniski sāk izstarot sekundāru siltumu, kas izplatās telpā, nodrošinot tajā vienmērīgi komforta temperatūru.

Ietekme uz apkārtējo vidi un cilvēku

Infrasarkanajiem sildītājiem piemīt daudz atzīstamu īpašību, kas tos padara par videi un cilvēkam draudzīgu apsildes ierīci.

 • Darbības laikā nesadedzina skābekli un neizraisa galvassāpes;
 • Nesadedzina gaisā esošās mikrodaļiņas un tādējādi novērš nepatīkamu smaku rašanos;
 • Novērš vīrusu, baktēriju un mikroorganismu vairošanos;
 • Novietoti pie griestiem vai virs durvīm tie silda telpu visā augstumā, neradot gaisa cirkulāciju (caurvēju);
 • Sildot sienas, neļauj uz tām veidoties pelējumam;
 • Ziemā, telpās ar centrālapkuri bieži ir ļoti sauss gaiss, kas sausina gļotādu un padara cilvēkus uzņēmīgus pret vīrusiem un baktērijām; sildot ar infrasarkanajiem sildītājiem, gaisa mitruma līmenis telpā saglabājas;
 • Cilvēkiem ar kontaktlēcām patīkamāk uzturēties infrasarkano sildītāju tuvumā, jo acs tīklene neizžūst, kā tas ir telpās ar centrālapkuri;
 • Neizdala nepatīkamu smaku;
 • Darbojas bez skaņas;
 • Ierīce uzreiz pēc ieslēgšanas sāk izplatīt siltumu, nodrošinot mājīgumu un omulību jebkurā vietā, kur tajā brīdī uzturaties;
 • Nodrošina vienmērīgs siltumu no visām pusēm - 360°.

Turklāt nedrīkst aizmirst saudzīgo ietekmi uz mūsu finansēm - salīdzinot ar citiem sildītājiem, infrasarkano staru sildītāji patērē par 40–60% mazāk elektroenerģijas. Šādā veidā ir iespējams samazināt enerģijas patēriņu, turklāt siltums apsildāmā zonā ir jūtams jau pusminūtes laikā.

Tuvojoties siltam laikam, protams, plānojam daudzveidīgas āra aktivitātes. Infrasarkanais sildītājs nodrošinās komforta temperatūru arī vējainā laikā un jums nebūs jāpārtrauc rūpīgi gatavotais āra pikniks uz tereses, baidoties saaukstēties. Atsevišķi modeļi nodrošina arī omulīgu LED apgaismojumu, ko var ērti kontrolēt ar infrasarkano tālvadības pulti pat neieslēdzot sildīšanas funkciju.

Kā redzam, tad infrasarkanais sildītājs ir veselībai draudzīgs, efektīvs, mūsdienīgs risinājums iekštelpu un ārtelpu apsildei. Iepazīstaties ar Kumtel, NEO, Volteno, Trotec GmbH, ADAX, Ballu, Sunpower, Veito, Energotech un citiem zīmoliem interneta veikalā 220.lv.

Apmaksāta publikācija


Lasiet arī


ARĪ KATEGORIJĀ

Veselība Katrs piektais iedzīvotājs apzināti cepinās saulē karstākajā dienas laikā

Piektā daļa jeb 20% Latvijas iedzīvotāju apzināti "cepinās" saulē karstākajā dienas laikā, liecina "Benu" aptiekas Veselības monitoringa dati.

Veselība Divas trešdaļas Latvijas iedzīvotāju regulāri jūtas nomākti Ko darīt?

Divas trešdaļas Latvijas iedzīvotāju vairākas reizes mēnesī izjūt nomāktību, bet tikai 11,5% šī iemesla dēļ meklējuši profesionālu palīdzību, liecina Latvijas uzņēmuma “Lotos Pharma” sadarbībā ar tiešsaistes statistikas un pētījumu uzņēmumu “Gemius” jūnijā veiktās aptaujas rezultāti.

Veselība No nākamās nedēļas Bērnu slimnīcas poliklīnika strādās citās telpās (+FOTO)

No nākamās nedēļas, 20.jūnija, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) Ambulatorais veselības centrs jeb poliklīnika strādās citās telpās, informēja BKUS komunikācijas speciāliste Ilze Olšteina.

Veselība Latvijā no trešdienas oficiāli beidzas gripas epidēmija

Latvijā no trešdienas oficiāli beigsies gripas epidēmija, informēja Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).

Lasiet arī

Pasaule Latvija ir gatava piedalīties Ukrainas atjaunošanā, apgalvo Mūrniece

Latvija ir gatava piedalīties Ukrainas atjaunošanā, un mūsu pilsoniskā sabiedrība un privātais sektors ir apņēmības pilni atbalstīt Ukrainu, otrdien Šveices pilsētā Lugāno uzrunājot Ukrainas atjaunošanai veltītās konferences dalībniekus, norādīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (NA).

COVID-19 Pirmdien reģistrēti vēl 690 jauni Covid-19 saslimšanas gadījumi (+INFOGRAFIKA)

Aizvadītajā diennaktī Latvijā reģistrēti 690 jauni Covid-19 saslimšanas gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

Ekonomika Taksisti organizētā grupā izkrāpuši PVN un legalizējuši noziedzīgo naudu

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas darbinieki jūnijā apturēja noziedzīga grupējuma darbību, kas nodarbojās ar pievienotās vērtības nodokļa (PVN) izkrāpšanu un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju lielā apmērā, nodarot zaudējumus valsts budžetam vairāk nekā 600 000 eiro apmērā, informēja VID pārstāvji.