• Ilvija,
  • Marlēna,
  • Ziedone
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Mammu sapulcē mammas kā lielāko izaicinājumu nosauc emociju savaldīšanu

Teksta izmērs Aa Aa
Veselība
BB.LV 17:49, 08.05.2022

Piektdien vecāku organizācijas "Mammasuntetiem.lv" rīkotajā "Mammu sapulcē" atklāja savu lielākos izaicinājumus, pavēstīja ģimenes portāla "Mammamuntetiem.lv" galvenā redaktore Gunita Krilova.Sapulcē prezentētās aptaujas dati liecina, ka 64% mammām "klibo" prasme atrast laiku sev, lai atjaunotu resursus mammas lomas pildīšanai, 57% - "klibo" spēja savaldīt savas emocijas un 33% - prasme nevainot sevi.

Sapulces laikā mammas atzinušas, ka emociju savaldīšana ir viņu lielākais izaicinājums, piemēram, dziedātāja un trīs bērnu mamma Māra Upmane-Holšteine atzina, ka kāpj uz "grābekļa", zaudē pacietību, paceļ balsi un pagājušajā nedēļā dusmās sasita vannas istabas durvis.

Arī citas sapulces dalībnieces atzina, ka emociju savaldīšana ir zināms izaicinājums, piemēram, to ar nožēlu atzina pasākumu producente Gundega Skudriņa, tāpat aktrise Ieva Florence-Vīksne teica, ka viņas problēma ir pacietības trūkums.

"Smejoties saku, ka kādu brīdi pēc dēla piedzimšanas es biju harmonizēta mamma, bet pārējo laiku - hormonizēta mamma. Visu laiku augšā, lejā, augšā, lejā. Man ļoti klibo pacietība. Esmu izmēģinājusi skaitīt, kliegt spilvenā," atzina aktrise.

Vienlaikus viņa pauda pārliecību, ka mamma drīkst bērna priekšā arī skumt, raudāt, dusmoties, jo "bērnam ir jāiemācās visas emocijas, jāredz visas mammas emocijas un jāprot arī atvainoties mammai, lai pēc tam atkal abi varam turpinātu sadarboties".

Klīniskā psiholoģe Kristīne Balode atklāja, ka viņas izaicinājums ir no iepriekšējām dzimtas sieviešu paaudzēm saņemtais mantojums, jo viņas dzimtā sievietes nav ne "ārkārtīgi priecīgas, ne smaidīgas, un tas nodotais mantojums mammai būt mazliet tādā drāmā ar pāratbildību ir kaut kas, kas dzīvo arī manī, un es ļoti mēģinu nenodot šo mantojumu savām meitām".

Viņas redzējumam par mammu pāratbildību pievienojās "Mammu sapulces" organizatore un moderatore, vecāku organizācijas "Mammamuntetiem.lv" vadītāja Inga Akmentiņa-Smildziņa, atzīstot, ka viņai pietrūkst viegluma. Viņa sacīja, ka aptaujā 95% mammu norādīja, ka pēdējā pusgada laikā ir jutušās ļoti nogurušas, tostarp arī viņa pati, taču Akmentiņa-Smildziņa nevēlas būt nogurusi mamma.

"Ja mēs saliekam kopā šīs divas stihijas - mātišķība un sievišķība -, tad tas ir nepārvarams spēks sievietē, ka viņa var kalnus gāzt. Viņa var iestāties par savām vajadzībām un prasīt, kādu viņai vajag palīdzību no malas, jo viņa ciena sevi kā personu, kā personību. Ka viņa nav mammas lomā iesprostota. Tas ir tikai zīdaiņa vecums, kad mēs viennozīmīgi saprotam - tā ir mātišķība 24/7," sapulcē sacīja psihoterapijas speciāliste Aina Poiša.

Viņa arī uzsvēra, ka "liela mamma mēdz nomākt bērna izaugsmes iespējas".

Klīniskā psiholoģe ar specializāciju partnerattiecībās un personības seksualitātē un mamma Kristīne Balode, komentējot mammu neprasmi rast laiku savām lietām, pauda, ka līdz šim pasaules vēsturē mātes loma kotējusies visaugstāk un sieviete nav rūpējusi pēc būtības.

"Mēs reizēm nerisinām savu dzīvi, bet risinām kaut ko, ko savārījušas iepriekšējās paaudzes. Un, iespējams, kāda no mums ir pirmā mamma, kura pasaka, ka karjera viņai ir ļoti svarīga, ka viņa nevēlas šo vai to," atzina Balode.

"Mammu sapulces" dalībnieces sev un citām mammām vēlēja skaistu Māmiņdienu, atgādinot, ka šajā dienā nav jāgaida dāvanas no citiem, bet jāiemācās apsveikt pašām sevi, piemēram, darot ko tādu, kas palīdz atjaunot savus resursus.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Veselība Masāžas pistole – kam noderēs?

Masāžas pistole ir ķermeņa veselību veicinoša ierīce, kas ar dažādu frekvenču vibrāciju iedarbojas uz muskuļiem un ķermeņa mīkstajiem audiem. Tā palīdz mazināt muskuļu sāpes pēc treniņiem, uzlabo asinsriti un limfodrenāžu, sekmē audu atjaunošanos un sniedz muskuļiem relaksāciju pēc treniņa vai lielām slodzēm.

Veselība Ārsti aicina kompensēt atopiskā dermatīta ārstēšanu - ir 30 000 slimnieku

Atopiskā dermatīta saslimšana būtiski samazina pacientu dzīves kvalitāti visās dzīves jomās, tāpēc šīs slimības ārstēšana būtu jākompensē, šodien Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēdē pauda dermatoloģe Ilona Hartmane.

Veselība Saules apdegumi jaunībā - ļoti iespējama melanoma nākotnē - dermatoloģe

Ja cilvēks līdz 25 gadu vecumam kādreiz ir guvis saules apdegumus, tad nākotnē ir liela iespējamība saskarties ar ļaundabīgo ādas audzēju melanomu, uzsvēra "Veselības centra 4" filiāles "Dermatoloģijas klīnika" dermatoloģe Linda Kapteine-Veita.

Veselība Vakcināciju pret papilomu varētu apmaksāt arī 13 un 14 gadus veciem zēniem

Valdība otrdien lems par valsts apmaksātu vakcināciju pret vēzi izraisošo cilvēka papilomas vīrusu (CPV) arī 13 un 14 gadus veciem zēniem, tādējādi nodrošinot dzimumneitrālu pieeju vakcinācijai.

Lasiet arī

Sabiedrība Pabriks ASV kongresmeņus aicina palielināt militāro atbalstu Latvijai

Pirmdien Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP) tikās ar ASV Kongresa pārstāvjiem Donu Beikonu, Rubenu Gajego un Sāru Džeikobsu un aicināja palielināt ASV militāro atbalstu Latvijai.

Pasaule Time ietekmīgāko personu simtniekā iekļauts gan Zelenskis, gan Putins

Gan Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis, gan Krievijas prezidents Vladimirs Putins iekļauti ASV izdevuma "Time" katru gadu veidotajā pasaules ietekmīgāko cilvēku simtniekā.

Pasaule Vienīgais risinājums karam ir Ukrainas uzvara un Krievijas zaudējums - Kariņš

Vienīgais risinājums karam ir Ukrainas uzvara un Krievijas zaudējums, šodien pēc koalīcijas sanāksmes uzsvēra Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).