• Ilvija,
  • Marlēna,
  • Ziedone
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Noskaidrots, kādu iemeslu dēļ Latvijā visbiežāk nepieciešama ārsta palīdzība

Teksta izmērs Aa Aa
Veselība
LETA 21:00, 07.05.2022

Visbiežāk jeb 43% gadījumos iedzīvotājiem ārsta palīdzība nepieciešama sadzīves traumu dēļ, secināts "Mēness aptiekas" rīkotajā aptaujā.Aptaujas dati liecina, ka sadzīves traumas vīrieši gūst biežāk nekā sievietes, kā arī biežāk iedzīvotāji vecumā no 40 līdz 74 gadiem.

Tāpat aptaujas dati liecina, ka sporta traumas raksturīgākas gados jauniem cilvēkiem, un visvairāk jeb 29% šādas traumas gūstošu cilvēku ir vecumā no 18 līdz 29 gadiem. Sākot no 40 gadiem, sporta traumas nav tik aktuālas, bet arī vecuma grupā no 60 līdz 74 gadiem 12% aptaujāto senioru snieguši atbildi, ka sportošanas dēļ guvuši traumu, kuras dēļ saņēmuši ārsta palīdzību. Tāpat sporta traumas aktuālākas ir vīriešiem, Rīgā un Pierīgā dzīvojošajiem, un kopumā šāda veida traumu esamību apstiprinājuši 18% respondentu.

Vēl 9% respondentu atklājuši, ka pie ārsta pēc palīdzības vērsušies, kad trauma gūta darbā, un to apliecinājuši 15% un 4% sieviešu. Vairāk traumas darbā gūst gados vecākie cilvēki vecumā no 60 līdz 74 gadiem, bet pārējās vecuma grupās, neatkarīgi no dzīvesvietas, šādu cilvēku skaits ir līdzīgs.

Savukārt vēl mazāk traumu, kuru dēļ apmeklēts ārsts, aptaujātajiem iedzīvotājiem bijis saistībā ar satiksmi - 7%. Vairāk ārsta palīdzība bijusi nepieciešama gados vecākiem cilvēkiem no 50 līdz 74 gadiem, un vismazāk ar šādiem satiksmes gadījumiem saskārušies Zemgalē dzīvojošie iedzīvotāji.

Tikmēr mazākā respondentu daļa jeb 3% norādījusi, ka viņiem bijušas vēl cita veida traumas, pēc kuru gūšanas vajadzējis saņemt ārsta palīdzību. 33% aptaujāto norādījuši, ka viņiem nav bijušas traumas, kuru dēļ vajadzētu ārsta palīdzību, no tiem 33% bija vīrieši un 42% sievietes.

"Mēness aptieka" iedzīvotāju aptauja sadarbībā ar pētījumu aģentūru "Norstat" veikta šī gada aprīlī, aptaujājot 1001 iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Veselība Masāžas pistole – kam noderēs?

Masāžas pistole ir ķermeņa veselību veicinoša ierīce, kas ar dažādu frekvenču vibrāciju iedarbojas uz muskuļiem un ķermeņa mīkstajiem audiem. Tā palīdz mazināt muskuļu sāpes pēc treniņiem, uzlabo asinsriti un limfodrenāžu, sekmē audu atjaunošanos un sniedz muskuļiem relaksāciju pēc treniņa vai lielām slodzēm.

Veselība Ārsti aicina kompensēt atopiskā dermatīta ārstēšanu - ir 30 000 slimnieku

Atopiskā dermatīta saslimšana būtiski samazina pacientu dzīves kvalitāti visās dzīves jomās, tāpēc šīs slimības ārstēšana būtu jākompensē, šodien Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēdē pauda dermatoloģe Ilona Hartmane.

Veselība Saules apdegumi jaunībā - ļoti iespējama melanoma nākotnē - dermatoloģe

Ja cilvēks līdz 25 gadu vecumam kādreiz ir guvis saules apdegumus, tad nākotnē ir liela iespējamība saskarties ar ļaundabīgo ādas audzēju melanomu, uzsvēra "Veselības centra 4" filiāles "Dermatoloģijas klīnika" dermatoloģe Linda Kapteine-Veita.

Veselība Vakcināciju pret papilomu varētu apmaksāt arī 13 un 14 gadus veciem zēniem

Valdība otrdien lems par valsts apmaksātu vakcināciju pret vēzi izraisošo cilvēka papilomas vīrusu (CPV) arī 13 un 14 gadus veciem zēniem, tādējādi nodrošinot dzimumneitrālu pieeju vakcinācijai.

Lasiet arī

Sabiedrība Rosina apsūdzēt vīrieti par trīs personu saduršanu Ķengaragā

Valsts policija rosinājusi prokuratūrai uzrādīt apsūdzību kādam vīrietim par trīs personu saduršanu pērn Rīgā, Ķengaragā, informēja Valsts policija.

Sabiedrība Pabriks ASV kongresmeņus aicina palielināt militāro atbalstu Latvijai

Pirmdien Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP) tikās ar ASV Kongresa pārstāvjiem Donu Beikonu, Rubenu Gajego un Sāru Džeikobsu un aicināja palielināt ASV militāro atbalstu Latvijai.

Pasaule Time ietekmīgāko personu simtniekā iekļauts gan Zelenskis, gan Putins

Gan Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis, gan Krievijas prezidents Vladimirs Putins iekļauti ASV izdevuma "Time" katru gadu veidotajā pasaules ietekmīgāko cilvēku simtniekā.