• Astra,
  • Astrīda
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Atsakās no sertifikācijas procesa medicīnas māsu praksē

Teksta izmērs Aa Aa
Veselība
LETA 14:02, 13.01.2022

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Ārstniecības likumā, atsakoties no sertifikācijas procesa medicīnas māsu un zobārstniecības māsu praksē.


Avots: LETA

Tāpat Saeima galīgajā lasījumā pieņēma saistītos grozījumus likumā "Par reglamentētajām profesijām un profesionālās kvalifikācijas atzīšanu".

Izmaiņu autori Ārstniecības likuma anotācijā skaidro, ka nav pamata apšaubīt jau iepriekš iegūtus izglītības dokumentus, kuri apliecina personas māsas profesionālo kvalifikāciju.

Grozījumi veikti atbilstoši Veselības ministrijas ziņojumā "Par māsas profesijas turpmāko attīstību" noteiktajam ieviest jaunu pieeju māsas specializācijai, kuru varēs iegūt profesionālās pilnveides programmā. Nolemts atteikties no sertifikācijas procesa, māsu specialitātes un papildspecialitātes aizstājot ar specializāciju noteiktās aprūpes jomās, skaidrots anotācijā.

Veselības ministrijā skaidro, ka ir veiktas izmaiņas Ministru kabineta noteikumos, lai māsa būtu tiesīga patstāvīgi strādāt ārstniecības iestādes terapeitisko, ķirurģisko un ambulatoro pacientu aprūpē un būtu vienkāršāka māsas profesijas specializāciju iegūšana.

Likuma pārejas noteikumos noteikts, ka māsa, kura nav ieguvusi izglītības dokumentu, kas apliecina to, ka attiecīgā māsas profesijas specialitāte vai attiecīgā ārstnieciskā vai diagnostiskā metode māsas praksē ir apgūta, bet kurai 2022.gada 24.janvārī būs derīgs attiecīgais māsas ārstniecības personas sertifikāts, tā drīkstēs turpināt patstāvīgi nodarboties attiecīgajā māsas specialitātē un attiecīgajā ārstnieciskajā metodē.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Veselība NMPD paralēli 3 personu brigādēm paredz attīstīt arī 2 personu brigādes

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) kopā ar Veselības ministriju (VM) turpina darbu, lai īstenotu dienesta stratēģiskos mērķus, kas paredz paralēli esošo trīs personu brigāžu darbībai attīstīt arī divu personu brigādes, aģentūrai LETA pavēstīja dienestā.

Veselība VM piedāvā iegādāties 110 000 pretgripas vakcīnu riska grupu potēšanai

Riska grupu vakcinācijai nākamās ziemas gripas sezonā valstij būtu lietderīgi iegādāties 109 656 vakcīnu devas par 1,5 miljoniem eiro, paredz Veselības ministrijas (VM) saskaņošanai iesniegtais informatīvais ziņojums par vakcīnu pret sezonālo gripu iegādi.

Veselība Covid-19 ietekmē 32% iedzīvotāju vairāk rūpējas par savu mentālo veselību

Kopumā 32% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju atzinuši, ka pandēmijas ietekmē viņi sākuši vairāk rūpēties par savu mentālo veselību, secināts "Benu aptiekas" Stresa termometra datos.

Veselība Bērnu endokrinoloģe: Ģimenēs arvien mazāk gatavo un vairāk pasūta ēdienu

Pēc Covid-19 pandēmijas ģimenēs arvien mazāk gatavo, bet biežāk pasūta ēdienu, sacīja Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas bērnu endokrinoloģe Jurgita Gailīte.

Lasiet arī

Pasaule Ukraina paziņo jaunākos datus par Krievijas dzīvā spēka zaudējumiem

Krievijas karaspēka dzīvā spēka zaudējumi Ukrainā līdz otrdienas rītam sasnieguši aptuveni 43 900 karavīrus, ziņo Ukrainas armijas ģenerālštābs.

Pasaule Zelenskis: Katastrofa Zaporižjas AES apdraudētu visu Eiropu

Katastrofa Zaporižjas atomelektrostacijā (AES) apdraudētu visu Eiropu, paziņoja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

Sabiedrība Elksniņš: Ir ļoti problemātiski noslēgt līgumus par dabasgāzes piegādi apkurei

Šajā sezonā ir ļoti problemātiski noslēgt līgumus par dabasgāzes piegādi, lai varētu nodrošināt apkuri gaidāmajā ziemā, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" atzina Daugavpils domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš (S).