• Ildze,
  • Ilze,
  • Izolde
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Kopš pandēmijas sākuma 17% Latvijas iedzīvotāju sākuši biežāk lietot alkoholu

Teksta izmērs Aa Aa
Veselība
LETA 18:12, 26.12.2021 1

Kopš pandēmijas sākuma 17% Latvijas iedzīvotāju sākuši biežāk lietot alkoholu, turklāt 6% to sākuši darīt izteikti biežāk, liecina "BENU Aptiekas" Stresa termometra aptaujas rezultāti, kas iegūti sadarbībā ar pētījumu kompāniju "Gemius", aptaujājot vairāk nekā 3100 respondentu.Tikmēr 44% respondentu nekādas izmaiņas nav novērojuši, 22% alkoholu nelieto vispār, 14% alkoholu lieto retāk nekā pirms pandēmijas, bet vēl 2% alkohola lietošanu šajā laikā ir atmetuši.

Salīdzinot rezultātus pēc dzimuma, atklājies, ka izteikti biežāk alkoholu sākuši lietot vīrieši. Sieviešu vidū alkoholu patlaban biežāk lieto 14%, 44% aptaujāto sieviešu izmaiņas nav novērojušas, 25% alkoholu nelieto vispār, 14% alkoholu lieto retāk nekā pirms pandēmijas, 1% konkrētu atbildi sniegt nevarēja, bet 2% aptaujāto sieviešu Covid-19 laikā ir atmetušas alkohola lietošanu.

Savukārt aptaujāto vīriešu vidū alkoholu biežāk lieto 21%, no kuriem 9% to dara izteikti biežāk, bet 12% - nedaudz biežāk, kamēr 44% izmaiņas nav novērojuši, 18% alkoholu nelieto vispār, 14% alkoholu lieto retāk nekā pirms pandēmijas, 2% alkohola lietošanu Covid-19 laikā ir atmetuši vispār, bet vēl 2% konkrētu atbildi sniegt nevarēja.

Analizējot datus pēc ģimenē lietotās sarunvalodas autori secinājuši, ka kopumā šobrīd alkohola lietošana izteiktāka ir latviešu vidū. Proti, 17% latviešu atzinuši, ka Covid-19 laikā alkoholu lieto biežāk, 44% izmaiņas nav novērojuši, 14% alkoholu lieto retāk nekā iepriekš, 21% alkoholu nelieto vispār, 2% Covid-19 laikā ir atmetuši iedzeršanu, bet vēl 1% konkrētu atbildi sniegt nevarēja. Tikmēr krievvalodīgo vidū 13% atklāja, ka Covid-19 laikā alkoholu lieto biežāk, 40% izmaiņas nav novērojuši, 9% alkoholu lieto retāk nekā iepriekš, 29% šajā laikā alkoholu nelieto vispār, bet vēl 8% Covid-19 laikā ir atmetuši iedzeršanu.

Raugoties uz iegūtajiem rezultātiem pēc respondentu vecuma, secināts, ka Covid-19 laikā biežāk alkoholu lieto gados jaunāki un vidēja vecuma cilvēki, piemēram, gan vecumā no 18 līdz 24 gadiem, gan grupā no 35 līdz 44 gadiem alkoholu kopš pandēmijas sākuma biežāk lieto 22% attiecīgo grupu respondentu, savukārt vecumā no 25 līdz 34 gadiem šis rādītājs ir 20% (9% - izteikti biežāk, 11% - nedaudz biežāk), kamēr pārējās vecuma grupās tas svārstās no 8% līdz 14%.

Salīdzinājumā ar pandēmijas sākumu - 2020.gada aprīļa sākumā iegūtajiem datiem -, secināms, ka patlaban alkohols tiek lietots biežāk, jo pērn pavasarī jeb Covid-19 sākumā alkoholu biežāk lietoja 11% respondentu, 46% alkohola patēriņā nekādu izmaiņu nebija, 9% šajā laikā alkoholu lietoja retāk nekā parasti, savukārt 33% aptaujāto atzīmēja, ka alkoholu nelieto vispār. Vairāk nekā gada laikā ir samazinājies respondentu īpatsvars, kuri alkoholu nelieto vispār. Ja pērnā gada pavasarī tie bija 33%, tad šobrīd - 22%.

Aptauja veikta sadarbībā ar interneta pētījumu kompāniju "Gemius", aptaujājot 3109 respondentus.

Lasīt visus komentārus (1)

Lasiet arī

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
  • pieredzējis iemetējs 31.12.2021 03:20
    Viena riktīga statistika. " In vino veritas!" Tikai alkoholā ir dzīves jēga.
    Ziņot redaktoram Atbildēt
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Veselība Kozlovska norāda uz nenormālu pārslodzi ģimenes ārstu praksēs

Covid-19 dēļ ģimenes ārstu praksēs ir "nenormāla pārslodze", un arvien aktuālāks kļūst neatrisinātais jautājums par valsts apmaksāta papildu palīga nepieciešamību, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" sacīja Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas prezidente Līga Kozlovska.

Veselība Atsakās no sertifikācijas procesa medicīnas māsu praksē

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Ārstniecības likumā, atsakoties no sertifikācijas procesa medicīnas māsu un zobārstniecības māsu praksē.

Veselība Tiesībsargs norāda uz bezmaksas kontracepcijas līdzekļu nepieejamību jauniešiem

Lai arī pieaug nepilngadīgo grūtnieču skaits, zēniem un meitenēm joprojām nav pieejami bezmaksas kontracepcijas līdzekļi, trešdien Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas un Sociālo un darba lietu komisijas kopsēdē norādīja Tiesībsarga biroja Bērnu tiesību nodaļas vadītāja Laila Grāvere.

Veselība Veselības inspekcija iesaka ārstniecības iestādēm lietot tikai FFP2 respiratorus

Veselības inspekcija (VI) veikusi pārbaudes septiņās stacionārajās ārstniecības iestādēs, kuru laikā inspekcija rekomendēja ārstniecības iestādēm lietot tikai FFP2 respiratorus, nevis medicīniskās maskas.

Lasiet arī

Ekonomika Kariņš: Atvainojos, ja kāds būtu ko pārpratis vai es ne tā izteicies

Uzņēmēji ir tie, kas Latvijai rada bagātību, maksājot nodokļus un tādā veidā uzturot dažādas publiskā sektora sfēras, intervijā Latvijas Radio raidījumam "Krustpunktā" norādīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Sports 8 dienas pirms olimpisko spēļu sākuma Pekinā atvēries olimpiskais ciemats

Astoņas dienas pirms Pekinas olimpisko spēļu sākuma ceturtdien tika atvērts olimpiskais ciemats, ievērojot stingrus Covid-19 vīrusa ierobežošanas noteikumus.

COVID-19 Stacionēto Covid-19 pacientu skaits slimnīcās sarucis līdz 760 (+INFOGRAFIKA)

Aizvadītajā diennaktī kopējais Covid-19 pacientu skaits Latvijas slimnīcās sarucis no 761 līdz 760 gadījumiem, liecina Nacionālā veselības dienesta informācija.