• Astra,
  • Astrīda
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Kopš pandēmijas sākuma 17% Latvijas iedzīvotāju sākuši biežāk lietot alkoholu

Teksta izmērs Aa Aa
Veselība
LETA 18:12, 26.12.2021 1

Kopš pandēmijas sākuma 17% Latvijas iedzīvotāju sākuši biežāk lietot alkoholu, turklāt 6% to sākuši darīt izteikti biežāk, liecina "BENU Aptiekas" Stresa termometra aptaujas rezultāti, kas iegūti sadarbībā ar pētījumu kompāniju "Gemius", aptaujājot vairāk nekā 3100 respondentu.Tikmēr 44% respondentu nekādas izmaiņas nav novērojuši, 22% alkoholu nelieto vispār, 14% alkoholu lieto retāk nekā pirms pandēmijas, bet vēl 2% alkohola lietošanu šajā laikā ir atmetuši.

Salīdzinot rezultātus pēc dzimuma, atklājies, ka izteikti biežāk alkoholu sākuši lietot vīrieši. Sieviešu vidū alkoholu patlaban biežāk lieto 14%, 44% aptaujāto sieviešu izmaiņas nav novērojušas, 25% alkoholu nelieto vispār, 14% alkoholu lieto retāk nekā pirms pandēmijas, 1% konkrētu atbildi sniegt nevarēja, bet 2% aptaujāto sieviešu Covid-19 laikā ir atmetušas alkohola lietošanu.

Savukārt aptaujāto vīriešu vidū alkoholu biežāk lieto 21%, no kuriem 9% to dara izteikti biežāk, bet 12% - nedaudz biežāk, kamēr 44% izmaiņas nav novērojuši, 18% alkoholu nelieto vispār, 14% alkoholu lieto retāk nekā pirms pandēmijas, 2% alkohola lietošanu Covid-19 laikā ir atmetuši vispār, bet vēl 2% konkrētu atbildi sniegt nevarēja.

Analizējot datus pēc ģimenē lietotās sarunvalodas autori secinājuši, ka kopumā šobrīd alkohola lietošana izteiktāka ir latviešu vidū. Proti, 17% latviešu atzinuši, ka Covid-19 laikā alkoholu lieto biežāk, 44% izmaiņas nav novērojuši, 14% alkoholu lieto retāk nekā iepriekš, 21% alkoholu nelieto vispār, 2% Covid-19 laikā ir atmetuši iedzeršanu, bet vēl 1% konkrētu atbildi sniegt nevarēja. Tikmēr krievvalodīgo vidū 13% atklāja, ka Covid-19 laikā alkoholu lieto biežāk, 40% izmaiņas nav novērojuši, 9% alkoholu lieto retāk nekā iepriekš, 29% šajā laikā alkoholu nelieto vispār, bet vēl 8% Covid-19 laikā ir atmetuši iedzeršanu.

Raugoties uz iegūtajiem rezultātiem pēc respondentu vecuma, secināts, ka Covid-19 laikā biežāk alkoholu lieto gados jaunāki un vidēja vecuma cilvēki, piemēram, gan vecumā no 18 līdz 24 gadiem, gan grupā no 35 līdz 44 gadiem alkoholu kopš pandēmijas sākuma biežāk lieto 22% attiecīgo grupu respondentu, savukārt vecumā no 25 līdz 34 gadiem šis rādītājs ir 20% (9% - izteikti biežāk, 11% - nedaudz biežāk), kamēr pārējās vecuma grupās tas svārstās no 8% līdz 14%.

Salīdzinājumā ar pandēmijas sākumu - 2020.gada aprīļa sākumā iegūtajiem datiem -, secināms, ka patlaban alkohols tiek lietots biežāk, jo pērn pavasarī jeb Covid-19 sākumā alkoholu biežāk lietoja 11% respondentu, 46% alkohola patēriņā nekādu izmaiņu nebija, 9% šajā laikā alkoholu lietoja retāk nekā parasti, savukārt 33% aptaujāto atzīmēja, ka alkoholu nelieto vispār. Vairāk nekā gada laikā ir samazinājies respondentu īpatsvars, kuri alkoholu nelieto vispār. Ja pērnā gada pavasarī tie bija 33%, tad šobrīd - 22%.

Aptauja veikta sadarbībā ar interneta pētījumu kompāniju "Gemius", aptaujājot 3109 respondentus.

Lasīt visus komentārus (1)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Veselība NMPD paralēli 3 personu brigādēm paredz attīstīt arī 2 personu brigādes

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) kopā ar Veselības ministriju (VM) turpina darbu, lai īstenotu dienesta stratēģiskos mērķus, kas paredz paralēli esošo trīs personu brigāžu darbībai attīstīt arī divu personu brigādes, aģentūrai LETA pavēstīja dienestā.

Veselība VM piedāvā iegādāties 110 000 pretgripas vakcīnu riska grupu potēšanai

Riska grupu vakcinācijai nākamās ziemas gripas sezonā valstij būtu lietderīgi iegādāties 109 656 vakcīnu devas par 1,5 miljoniem eiro, paredz Veselības ministrijas (VM) saskaņošanai iesniegtais informatīvais ziņojums par vakcīnu pret sezonālo gripu iegādi.

Veselība Covid-19 ietekmē 32% iedzīvotāju vairāk rūpējas par savu mentālo veselību

Kopumā 32% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju atzinuši, ka pandēmijas ietekmē viņi sākuši vairāk rūpēties par savu mentālo veselību, secināts "Benu aptiekas" Stresa termometra datos.

Veselība Bērnu endokrinoloģe: Ģimenēs arvien mazāk gatavo un vairāk pasūta ēdienu

Pēc Covid-19 pandēmijas ģimenēs arvien mazāk gatavo, bet biežāk pasūta ēdienu, sacīja Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas bērnu endokrinoloģe Jurgita Gailīte.

Lasiet arī

Sabiedrība Elksniņš: Ir ļoti problemātiski noslēgt līgumus par dabasgāzes piegādi apkurei

Šajā sezonā ir ļoti problemātiski noslēgt līgumus par dabasgāzes piegādi, lai varētu nodrošināt apkuri gaidāmajā ziemā, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" atzina Daugavpils domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš (S).

Sabiedrība Uzmanību! Vidzemes šosejas posmā satiksmi pārslēdz pa vienu joslu katrā virzienā

Sākoties remontdarbiem, Vidzemes šosejas (A2) posmā no Sēnītes līdz Siguldai otrdien satiksme tiks pārslēgta pa vienu joslu katrā virzienā, informēja VSIA "Latvijas valsts ceļi" pārstāvji.

Sabiedrība Eilands aicina sveicināt krievu okupantus, vācot miljonus kaujas dronam (VIDEO)

Arī Latvijā ir sākta ziedojumu vākšana kaujas drona "Bayraktar" iegādei un dāvināšanai Ukrainai, liecina informācija portālā "Ziedot.lv".