• Ildze,
  • Ilze,
  • Izolde
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


24% Latvijas iedzīvotāju regulāri pārņem bezcerības un bezspēcības sajūtas

Teksta izmērs Aa Aa
Veselība
LETA 11:21, 17.12.2021 1

Ceturto daļu jeb 24% Latvijas iedzīvotāju regulāri pārņem bezcerības un bezspēcības sajūtas, secināts "Benu aptiekas" veiktajā "Stresa termometra" aptaujā.Tajā skaitā 5% aptaujāto pēdējā gada laikā šādas sajūtas nomākušas nepārtraukti, bet 19% - bieži.

Salīdzinājumā ar septembri šis rādītājs ir būtiski pieaudzis, jo rudenī bezcerības un bezspēcības sajūtas regulāri pārņēma 16% respondentu, tai skaitā 2% tās bija nepārtraukti, bet 14% - bieži.

Patlaban situācija lielā mērā ir līdzīga kā šī gada pavasarī, kad ar bezcerības un bezspēcības sajūtām regulāri cīnījās katrs ceturtais respondents jeb 25%, tai skaitā 5% šīs sajūtas bija nepārtraukti, bet 20% - bieži.

Saskaņā ar jaunākās aptaujas datiem dažreiz bezcerību un bezspēcību izjūt 30% respondentu, reti - 23%, nekad - katrs piektais jeb 20%, bet vēl 3% konkrētu atbildi sniegt nevarēja.

Pēdējo 12 mēnešu laikā bezcerību un bezspēcību biežāk izjūt sievietes. Jaunākajā aptaujā secināts, ka ar minētajām sajūtām regulāri saskaras 19% vīriešu, tostarp 5% - nepārtraukti, bet 14% - bieži, kā arī 29% sieviešu, tajā skaitā 5% šīs sajūtas nomāc nepārtraukti, bet 24% - bieži. Līdzīga situācija bija arī šī gada martā, kad bezcerību un bezspēcību regulāri izjuta 29% sieviešu, tostarp 7% - nepārtraukti, bet 22% - bieži, kā arī 21% vīriešu, tostarp 4% - nepārtraukti, bet 17% - bieži.

Vērtējot pēc iedzīvotāju vecuma, bezcerību un bezspēcību visbiežāk izjūt jaunieši vecumā no 18 līdz 24 gadiem. Patlaban 45% šīs vecuma grupas pārstāvju ar minētajām sajūtām cīnās regulāri, tostarp 10% šīs sajūtas ir nepārtraukti, bet 35% - bieži. Savukārt visretāk bezcerību un bezspēcību pēdējo 12 mēnešu laikā izjutuši iedzīvotāji vecumā no 55 līdz 74 gadiem - 2% tās izjūt nepārtraukti, bet 16% - bieži. Pārējās vecuma grupās ar bezcerību un bezspēcību saskaras vidēji 21% līdz 27% respondentu.

Savukārt šī gada pavasarī starp jauniešiem vecumā no 18 līdz 24 gadiem bezcerību un bezspēcību regulāri izjuta 41% aptaujāto, tai skaitā 15% - nepārtraukti, bet 26% - bieži, kamēr vecuma grupā no 55 līdz 74 gadiem šis rādītājs bija 18%, tostarp 4% - nepārtraukti, bet 14% - bieži. Pārējās vecuma grupās rādītājs svārstījās no 22% līdz 28%.

Analizējot datus pēc ģimenē lietotās sarunvalodas, redzams, ka bezcerības un bezspēcības sajūtas patlaban kopumā biežāk pārņem krievvalodīgos. Latviešu vidū ar bezcerības un bezspēcības sajūtām regulāri cīnās 23% aptaujāto, tai skaitā 5% ar tām cīnās nepārtraukti, bet 18% - bieži, kamēr starp krievvalodīgajiem šis rādītājs ir 28%, tai skaitā 5% - nepārtraukti, bet 23% - bieži.

Šī gada pavasarī bija novērojama pretēja aina - bezcerību un bezspēcību biežāk izjuta latvieši. Martā ar šīm sajūtām regulāri saskārās 20% krievvalodīgo, tostarp 6% - nepārtraukti, 14% - bieži, bet latviešu vidū ar bezcerību un bezspēcību regulāri cīnījās katrs ceturtais jeb 25% aptaujāto, tostarp 5% - nepārtraukti, bet 20% - bieži.

Aptauja veikta sadarbībā ar interneta pētījumu kompāniju "Gemius", aptaujājot 3109 respondentus.

Lasīt visus komentārus (1)

Lasiet arī

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
  • atkal 22.12.2021 06:59
    Titarins ar spageti un lemonade pinokio
    Ziņot redaktoram Atbildēt
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Veselība Kozlovska norāda uz nenormālu pārslodzi ģimenes ārstu praksēs

Covid-19 dēļ ģimenes ārstu praksēs ir "nenormāla pārslodze", un arvien aktuālāks kļūst neatrisinātais jautājums par valsts apmaksāta papildu palīga nepieciešamību, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" sacīja Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas prezidente Līga Kozlovska.

Veselība Atsakās no sertifikācijas procesa medicīnas māsu praksē

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Ārstniecības likumā, atsakoties no sertifikācijas procesa medicīnas māsu un zobārstniecības māsu praksē.

Veselība Tiesībsargs norāda uz bezmaksas kontracepcijas līdzekļu nepieejamību jauniešiem

Lai arī pieaug nepilngadīgo grūtnieču skaits, zēniem un meitenēm joprojām nav pieejami bezmaksas kontracepcijas līdzekļi, trešdien Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas un Sociālo un darba lietu komisijas kopsēdē norādīja Tiesībsarga biroja Bērnu tiesību nodaļas vadītāja Laila Grāvere.

Veselība Veselības inspekcija iesaka ārstniecības iestādēm lietot tikai FFP2 respiratorus

Veselības inspekcija (VI) veikusi pārbaudes septiņās stacionārajās ārstniecības iestādēs, kuru laikā inspekcija rekomendēja ārstniecības iestādēm lietot tikai FFP2 respiratorus, nevis medicīniskās maskas.

Lasiet arī

Ekonomika Kariņš: Atvainojos, ja kāds būtu ko pārpratis vai es ne tā izteicies

Uzņēmēji ir tie, kas Latvijai rada bagātību, maksājot nodokļus un tādā veidā uzturot dažādas publiskā sektora sfēras, intervijā Latvijas Radio raidījumam "Krustpunktā" norādīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Sports 8 dienas pirms olimpisko spēļu sākuma Pekinā atvēries olimpiskais ciemats

Astoņas dienas pirms Pekinas olimpisko spēļu sākuma ceturtdien tika atvērts olimpiskais ciemats, ievērojot stingrus Covid-19 vīrusa ierobežošanas noteikumus.

COVID-19 Stacionēto Covid-19 pacientu skaits slimnīcās sarucis līdz 760 (+INFOGRAFIKA)

Aizvadītajā diennaktī kopējais Covid-19 pacientu skaits Latvijas slimnīcās sarucis no 761 līdz 760 gadījumiem, liecina Nacionālā veselības dienesta informācija.