• Astra,
  • Astrīda
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Līdz trešdienai Latvijā reģistrēti 4 oficiāli apstiprināti gripas gadījumi

Teksta izmērs Aa Aa
Veselība
LETA 13:16, 15.12.2021 1

Līdz trešdienai Latvijā reģistrēti trīs klīniski apstiprināti gripas gadījumi Rīgā un laboratoriski apstiprināts gripas gadījums, par ko Slimību profilakses un kontroles centru (SPKC) šonedēļ informēja Bērnu klīniskās universitātes slimnīca (BKUS).


Avots: LETA

Kā informēja SPKC, BKUS bija nokļuvis pacients ar gripai raksturīgiem simptomiem, kuram laboratoriski tika apstiprināta "A" tipa gripa. Bērns turpina ārstēšanos ģimenes ārsta uzraudzībā.

Ņemot vērā, ka gripas izplatība parasti ilgst vairākus mēnešus - līdz pat aprīļa beigām, un imunitāte izveidojas 10 dienu laikā pēc vakcinācijas, šobrīd SPKC iesaka neatlikt vakcināciju pret gripu. Vakcinēties nepieciešams savlaicīgi, lai, sākoties lielākam gripas pacēlumam, organismam jau būtu aizsardzība. Tāpat SPKC atgādina, ka gripas vakcīnu var saņemt kopā ar vakcīnu pret Covid-19 - ja ir nepieciešama primārā vakcinācija vai balstvakcinācija pret Covid-19, nav nepieciešams plānot intervālu starp abām vakcīnām.

SPKC vērš uzmanību, ka pagājušajā nedēļā palielinājies pacientu skaits, kas vērsušies ambulatorajās ārstniecības iestādēs akūtu augšējo elpceļu infekciju gadījumos - reģistrēti 1574,9 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem. Visaugstākā intensitāte novērota bērniem vecumā līdz 14 gadiem. Augstākā saslimstība ar elpceļu infekcijām konstatēta Liepājā, Rīgā un Jūrmalā.

Kopumā 26 pacientiem bijusi nepieciešama pneimonijas ārstēšana, kas kopumā ir 38,5 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju un kas ir vairāk nekā divas nedēļas iepriekš, kad šis rādītājs bija 31,2 uz 100 000 iedzīvotāju. Pneimoniju gadījumi reģistrēti visās vecuma grupās, taču augstāka saslimstība reģistrēta bērniem vecuma no pieciem līdz 14 gadiem. Šajā vecuma grupā saslimstība ir 118,5 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju.

Starptautiskie dati liecina, ka gripas aktivitāte palielinājusies visā Eiropas reģionā. Atsevišķas valstis ziņo par pozitīvo paraugu īpatsvaru virs 10%. To vidū Armēnija, Izraēla, Kazahstāna, Kosova, Kirgizstāna un Krievija. Galvenokārt tiek apstiprināti "A" tipa gripas vīrusi, no kuriem dominējošs ir "A/H3" gripas vīrusa apakštips. Francija, Zviedrija un Lielbritānija ziņojusi par stacionētajiem pacientiem intensīvās terapijas nodaļās, kuriem apstiprināta "A" gripa.

SPKC epidemiologi atgādina, ka vissmagāk ar gripu slimo gados vecāki cilvēki un cilvēki ar hroniskām saslimšanām - sirds un asinsvadu, plaušu un nieru hroniskām slimībām, cukura diabētu, onkoloģijas slimnieki, pacienti ar hroniskām infekcijām un citi, kuriem ir novājināta imunitāte. Gripa ir īpaši bīstama maziem bērniem un grūtniecēm.

Lasīt visus komentārus (1)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Veselība NMPD paralēli 3 personu brigādēm paredz attīstīt arī 2 personu brigādes

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) kopā ar Veselības ministriju (VM) turpina darbu, lai īstenotu dienesta stratēģiskos mērķus, kas paredz paralēli esošo trīs personu brigāžu darbībai attīstīt arī divu personu brigādes, aģentūrai LETA pavēstīja dienestā.

Veselība VM piedāvā iegādāties 110 000 pretgripas vakcīnu riska grupu potēšanai

Riska grupu vakcinācijai nākamās ziemas gripas sezonā valstij būtu lietderīgi iegādāties 109 656 vakcīnu devas par 1,5 miljoniem eiro, paredz Veselības ministrijas (VM) saskaņošanai iesniegtais informatīvais ziņojums par vakcīnu pret sezonālo gripu iegādi.

Veselība Covid-19 ietekmē 32% iedzīvotāju vairāk rūpējas par savu mentālo veselību

Kopumā 32% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju atzinuši, ka pandēmijas ietekmē viņi sākuši vairāk rūpēties par savu mentālo veselību, secināts "Benu aptiekas" Stresa termometra datos.

Veselība Bērnu endokrinoloģe: Ģimenēs arvien mazāk gatavo un vairāk pasūta ēdienu

Pēc Covid-19 pandēmijas ģimenēs arvien mazāk gatavo, bet biežāk pasūta ēdienu, sacīja Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas bērnu endokrinoloģe Jurgita Gailīte.

Lasiet arī

Pasaule Navaļnijs ievietots karcerī: Pulksten 5 viņi tev atņem matraci...

Ieslodzījumā esošais Krievijas opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs pirmdien paziņojis, ka pēc tam, kad aicinājis citus cietumniekus dibināt arodbiedrību, par kādu sīku režīma pārkāpumu ievietots karcerī.

Sabiedrība Traģēdija Aizputē: Renault saduroties ar traktoru gājis bojā autovadītājs

Pirmdien vieglās automašīnas un traktora sadursmē Aizputē dzīvību zaudējis cilvēks, informē Valsts policijas (VP) Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Pasaule Ukraina paziņo jaunākos datus par Krievijas dzīvā spēka zaudējumiem

Krievijas karaspēka dzīvā spēka zaudējumi Ukrainā līdz otrdienas rītam sasnieguši aptuveni 43 900 karavīrus, ziņo Ukrainas armijas ģenerālštābs.