• Lita,
  • Sibilla,
  • Teika
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Vairāk nekā ceturtdaļai iedzīvotāju pasliktinājušās attiecības ar tuviniekiem

Teksta izmērs Aa Aa
Veselība
LETA 11:21, 12.12.2021 1

Vērtējot attiecības ar tuviniekiem pēdējā gada laikā, vairāk nekā ceturtā daļa jeb 27% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju snieguši atbildi, ka tās ir pasliktinājušās, liecina "Benu" aptiekas Stresa termometra rezultāti.Tāpat 62% norāda, ka attiecības ar tuviniekiem pēdējā gada laikā nav mainījušās, 7% tās pat ir uzlabojušās, bet vēl 4% konkrētu atbildi sniegt nevarēja.

Analizējot iegūtās atbildes pēc respondentu dzimuma, secināts, ka nedaudz biežāk uz attiecību pasliktināšanos ar tuviniekiem norāda sievietes - viņu vidū 27% atbildējušas, ka pēdējā gada laikā attiecības ar tuviniekiem ir pasliktinājušās, kamēr starp vīriešiem šis rādītājs ir 26%.

Vienlaikus sievietes biežāk norāda, ka pandēmijas laiks attiecības ar tuviniekiem ir ietekmējis pozitīvi - viņu vidū šādu atbildi sniedza 8%, kamēr vīriešiem šis rādītājs ir 6%. Tāpat 61% sieviešu un 63% vīriešu norādījuši, ka pandēmijas laikā viņu attiecības ar tuviniekiem nav mainījušās.

Pēc aptaujāto vecuma biežāk par attiecību pasliktināšanos ar tuviniekiem norāda gados jaunāki cilvēki. Piemēram, vecumā no 18 līdz 24 gadiem 36% atzinuši, ka attiecības ar tuviniekiem pēdējā gada laikā ir pasliktinājušās, respondentiem vecumā no 25 līdz 34 gadiem šis rādītājs ir 34%, kamēr retāk šādu viedokli pauž gados vecāki cilvēki - vecuma grupā no 55 līdz 74 gadiem tie ir 19%.

Par attiecību uzlabošanos pēdējo 12 mēnešu laikā biežāk apstiprinoši atbild vidējās paaudzes cilvēki, piemēram, vecumā no 45 līdz 54 gadiem šādu atbildi sniedza 9%, bet pārējās vecuma grupās šis rādītājs ir no 5% līdz 8%.

Raugoties pēc ģimenē lietotās sarunvalodas, gan latviešu, gan krievvalodīgo vidū 26% snieguši atbildi, ka viņu attiecības ar tuviniekiem pēdējā gada laikā ir pasliktinājušās, tomēr aptaujas autori atzīmē, ka krievvalodīgie biežāk norāda, ka attiecības ar tuviniekiem ir ievērojami pasliktinājušās - latviešu vidū tās ievērojami pasliktinājušās ir 5%, bet starp krievvalodīgajiem šis rādītājs ir 10%. Pandēmijas ietekmē attiecības ar tuviniekiem nav mainījušās attiecīgi 62% latviešu un 65% krievvalodīgo, bet uzlabojušās tās ir 7% latviešu un 4% krievvalodīgo.

Aptauja veikta sadarbībā ar interneta pētījumu kompāniju "Gemius", novembrī aptaujājot 3109 respondentus.

Lasīt visus komentārus (1)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Veselība Vakcināciju pret papilomu varētu apmaksāt arī 13 un 14 gadus veciem zēniem

Valdība otrdien lems par valsts apmaksātu vakcināciju pret vēzi izraisošo cilvēka papilomas vīrusu (CPV) arī 13 un 14 gadus veciem zēniem, tādējādi nodrošinot dzimumneitrālu pieeju vakcinācijai.

Veselība Rīko atbalsta kampaņu vecākiem, kuri vieni paši audzina bērnus

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis 116111 šonedēļ rīko atbalsta kampaņu "Es audzinu viens!" vecākiem, kuri vieni paši audzina bērnus, pavēstīja Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) Administratīvās nodaļas vadošais eksperts Taivo Trams.

Veselība Ražotājs: Jauna medikamenta izveidošana var aizņemt pat 5 un vairāk gadus

Lotos Pharma, kas nesen patērētājiem nodeva savu inovatīvo medikamentu stresa mazināšanai Seda Norm, valdes priekšsēdētājs Kaspars Ivanovs neslēpj, ja jauna medikamenta izveidošana var aizņemt pat piecus un vairāk gadus, turklāt nereti jau pēc produkta izvietošanas tirgū nākas to uzlabot, jo cilvēkiem tas nešķiet pietiekami ērts lietošanā. Neskatoties uz to, kompānija arī turpmāk plāno ik gadu tirgu pārsteigt ar kādu jaunu un inovatīvu izgudrojumu, pilnveidojot inovāciju un ražošanas procesus.

Veselība Mammu sapulcē mammas kā lielāko izaicinājumu nosauc emociju savaldīšanu

Piektdien vecāku organizācijas "Mammasuntetiem.lv" rīkotajā "Mammu sapulcē" atklāja savu lielākos izaicinājumus, pavēstīja ģimenes portāla "Mammamuntetiem.lv" galvenā redaktore Gunita Krilova.

Lasiet arī

Pasaule NATO uzskata, ka Ukraina var atkarot Donbasu un Krimu

NATO tuvākajās nedēļās negaida pārmaiņas Ukrainas-Krievijas frontē, bet uzskata, ka Ukrainas Bruņotie spēki var atkarot Krievijas okupēto Donbasu un Krimu, ziņoja ASV telekanāls CNN.

Sports BMX velosipēdi - galvenie izvēles parametri

BMX riteņbraukšana ir moderns riteņbraukšanas sporta veids ekstrēmu sajūtu piekritējiem. Tas ir arī viens no dinamiskākajiem un tehniski attīstītākajiem velosporta veidiem.

Sabiedrība Daugavpilī par automašīnas dedzināšanu apcietina recidīvistu

Pagājušajā nedēļā Daugavpilī pēc automašīnas stikla izsišanas un degoša šķidruma iemešanas tajā apcietināts kāds vīrietis, kas jau iepriekš tiesāts par dažādiem likumpārkāpumiem, aģentūru LETA informēja Valsts policijas (VP) Latgales reģiona pārvaldes pārstāve Lāsma Kursīte.