• Ēriks,
  • Inese,
  • Inesis
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Pavļuta dēļ mediķu arodbiedrība nepiedalīsies stratēģiskās padomes sēdē

Teksta izmērs Aa Aa
Veselība
LETA 11:44, 22.11.2021

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) veselības ministra Daniela Pavļuta (AP) "attieksmes dēļ" nepiedalīsies Veselības nozares stratēģiskās padomes sēdē trešdien, 24.novembrī, informēja organizācijā.


Avots: LETA

LVSADA valde šādu lēmumu pieņēmusi, reaģējot uz Pavļuta "ignorējošo attieksmi pret pirmsstreika sarunām".

Organizācija atgādina, ka 23.augustā iesniedza Veselības ministrijai (VM) divas streika prasības - paaugstināt vidējo darba samaksu atbalsta personālam 2022., 2023. un 2024.gadā katru gadu par 5% un vidējo darba samaksu ārstniecības personām katru gadu visās kvalifikācijas grupās vienādi - par 10%.

Līdz šim ir notikušas trīs izlīgšanas komisijas sēdes. Sarunu gaitā LVSADA pārstāvji esot piekrituši "mīkstināt sākotnējās prasības" par darba samaksas paaugstināšanu trīs gadus pēc kārtas, taču atstāja spēkā prasību par darba samaksas paaugstināšanu 2022.gadā. VM pārstāvji, kurus vadīja valsts sekretāre Indra Dreika, sarunās aicinājusi precizēt atskaites punktus un nepieciešamās summas.

Ar valsts sekretāres vietnieka finanšu jautājumos Borisa Kņigina palīdzību tas ticis izdarīts 15.septembrī. Abas puses konceptuāli vienojās par iespējamu izlīgumu - mēneša vidējā darba samaksa visām ārstniecības personu kvalifikācijas grupām 2022.gadā tiek paaugstināta par 10%. LVSADA padome šādu izlīgumu atzina par atbalstāmu. Savukārt no VM galīgā piekrišana joprojām nav saņemta, pārmet LVSADA.

Organizācija apgalvo, ka vairāk nekā divus mēnešus ilgajā pirmsstreika sarunu laikā "veselības ministrs nav izrādījis nekādu iniciatīvu panākt konstruktīvu izlīgumu".

Par turpmāko rīcību saistībā ar streiku LVSADA padome lems 21.decembrī.

Jau ziņots, ka LVSADA aicināja Saeimas deputātus nebalsot par nākamā gada valsts budžetu, kamēr netiek nenodrošināts mediķu atalgojuma pieaugums vismaz par 10% 2022.gadā. Organizācija pauž neizpratni un sašutumu saistībā ar valdībā apstiprināto budžeta likumprojektu, kas iesniegs Saeimā.

Pēc LVSADA paustā, lai mediķu darba samaksa augtu līdzvērtīgi darba samaksas pieaugumam valstī, vajadzīgi ne mazāk kā 75 miljoni eiro. Arodbiedrība šo jautājumu savlaicīgi iekļāva streika prasībās un sarunās ar Veselības ministriju esot panākusi konceptuālu vienošanos, ka 2022.gadā tiek palielināta vidējā darba samaksa tarifu daļā par 10% visām ārstniecības personām.

Kā atzīmē LVSADA, neskatoties uz Covid-19 pandēmijas radīto papildu fizisko un garīgo slodzi ārstniecības personālam, valdība tomēr ir lēmusi ārstniecības personu darba samaksas pieaugumam atvēlēt vien 35 miljonus eiro, kas nav pat puse no nepieciešamā.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Veselība Vakcināciju pret papilomu varētu apmaksāt arī 13 un 14 gadus veciem zēniem

Valdība otrdien lems par valsts apmaksātu vakcināciju pret vēzi izraisošo cilvēka papilomas vīrusu (CPV) arī 13 un 14 gadus veciem zēniem, tādējādi nodrošinot dzimumneitrālu pieeju vakcinācijai.

Veselība Rīko atbalsta kampaņu vecākiem, kuri vieni paši audzina bērnus

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis 116111 šonedēļ rīko atbalsta kampaņu "Es audzinu viens!" vecākiem, kuri vieni paši audzina bērnus, pavēstīja Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) Administratīvās nodaļas vadošais eksperts Taivo Trams.

Veselība Ražotājs: Jauna medikamenta izveidošana var aizņemt pat 5 un vairāk gadus

Lotos Pharma, kas nesen patērētājiem nodeva savu inovatīvo medikamentu stresa mazināšanai Seda Norm, valdes priekšsēdētājs Kaspars Ivanovs neslēpj, ja jauna medikamenta izveidošana var aizņemt pat piecus un vairāk gadus, turklāt nereti jau pēc produkta izvietošanas tirgū nākas to uzlabot, jo cilvēkiem tas nešķiet pietiekami ērts lietošanā. Neskatoties uz to, kompānija arī turpmāk plāno ik gadu tirgu pārsteigt ar kādu jaunu un inovatīvu izgudrojumu, pilnveidojot inovāciju un ražošanas procesus.

Veselība Mammu sapulcē mammas kā lielāko izaicinājumu nosauc emociju savaldīšanu

Piektdien vecāku organizācijas "Mammasuntetiem.lv" rīkotajā "Mammu sapulcē" atklāja savu lielākos izaicinājumus, pavēstīja ģimenes portāla "Mammamuntetiem.lv" galvenā redaktore Gunita Krilova.

Lasiet arī

Pasaule Par Z burta lietošanu uz gadu diskvalificēts krievu vingrotājs Kuļaks

Starptautiskā vingrošanas federācija (FIG) par kara simbolikas lietošanu uz vienu gadu diskvalificējusi Krievijas sportistu Ivanu Kuļaku.

Sabiedrība Kariņš: Pēc 90 dienu atbalsta beigām Ukrainas bēgļi bez palīdzības nepaliks

Pēc sākotnējā 90 dienu atbalsta beigām Ukrainas bēgļi bez atbalsta nepaliks, jo palīdzība tiks sniegta ar citu mehānismu palīdzību, šādu nostāju šodien pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Egilu Levitu žurnālistiem pauda Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Sabiedrība Noraida Stepaņenko priekšlikumu par Civilās savienības likumprojektu

Saeimas Juridiskā komisija šodien noraidīja Saeimas deputātes Jūlijas Stepaņenko priekšlikumu, ar kuru Civilās savienības likumprojekts stātos spēkā vien 2039.gada 1.janvārī.