• Andrejs,
  • Andrievs,
  • Andris
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Izglītības iestādes vairs neiesaistīs gripas un elpceļu infekciju monitoringā

Teksta izmērs Aa Aa
Veselība
LETA 20:04, 22.11.2021

Izglītības iestādes plānots vairs neiesaistīt gripas un citu elpceļu infekciju monitoringā, paredz grozījumi noteikumos par gripas pretepidēmijas pasākumiem, ko otrdien, 23.novembrī, skatīs Ministru kabinets.


Avots: LETA

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC), izvērtējot iepriekšējās - 2020.-2021.gada - gripas un citu elpceļu monitoringā iesaistīto izglītības iestāžu sniegtos datus, ir secinājis, ka datu vākšana par izglītības iestāžu apmeklējumu tika pārtraukta. Tas noticis Covid-19 pandēmijas laikā ierobežojošu pasākumu ieviešanas dēļ un saistībā ar skolu attālināto mācību procesu organizēšanu.

Arī šajā sezonā, turpinoties Covid-19 pandēmijai, kas lielā mērā skar arī izglītības iestādes, tās nespēj sniegt pilnīgu informāciju par izglītības iestāžu apmeklējumiem, tādēļ šo iestāžu iesaistīšana gripas un citu elpceļu infekciju monitoringā nebūtu lietderīga, norāda Veselības ministrija.

Lai racionāli izmantotu iesaistīto iestāžu resursus, VM rosina grozīt noteikumus, paredzot, ka turpmāk SPKC attiecīgo reģionālo nodaļu epidemiologi nosaka gripas monitoringā iesaistītās ārstniecības iestādes, tajā skaitā primārās veselības aprūpes iestādes un stacionārās ārstniecības iestādes, no monitoringa iesaistītajām organizācijām svītrojot izglītības iestādes.

Plānots, ka, beidzoties Covid-19 pandēmijai, tiks atkārtoti izvērtēta nepieciešamība izglītības iestādēm iesaistīties gripas monitoringā.

Jau ziņots, ka SPKC iknedēļas pārskats par akūtu augšējo elpceļu infekciju un gripas izplatību liecina, ka nedēļā no 8. līdz 14.novembrim informācija par pacientu skaitu, kas vērsušies ambulatorajās ārstniecības iestādēs akūtu elpceļu infekciju gadījumos, saņemta no 39 ģimenes ārstu praksēm. Pacientu īpatsvars ar elpceļu infekcijām veido 30% no kopējā pacientu skaita, kas vērsušies ambulatorajās iestādēs šajā laikā.

Par klīniski apstiprinātiem gripas gadījumiem ģimenes ārsta prakses nav ziņojušas.

Tāpat, kopš šosezon sākts gripas un citu akūtu augšējo elpceļu infekciju izplatības monitorings, stacionārās ārstniecības iestādes nav ziņojušas par hospitalizētiem pacientiem gripas un gripas pneimonijas gadījumos. Arī Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Nacionālajā mikrobioloģijas references laboratorijā gripas vīrusi klīniskajos paraugos nav noteikti.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Veselība Daļēji atjaunos slimnīcu plānveida veselības aprūpes pakalpojumus

Ņemot vērā epidemioloģiskās situācijas ar Covid-19 stabilizēšanos, Valsts operatīvā medicīniskā komisija lēma no pirmdienas - 22.novembra - paplašināt plānveida stacionāro un dienas stacionāra veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu, informēja Veselības ministrijā.

Veselība Dr. Valters Bolevics: Par veselības aprūpes budžetu 2022.gadam

Dr. Valters Bolevics

Onkoloģija pēdējo divu gadu laikā tika aktīvi diskutēta sabiedrībā, organizētas virkne sēdes Saeimas komisiju, apakškomisiju un deputātu atbalsta grupu ietvaros, konferences, akcijas, kampaņas, pieaicināti ārvalstu eksperti un pacientu organizācijas bija ļoti aktīvas interešu aizstāvībā. Eiropas Savienības līmenī ir izsrādāts Eiropas vēža “apkarošanas” plāns, kas ir vērsis lēmumpieņēmèju uzmanību šai sabiedrības veselības problēmai, tādējādi izvirzot onkoloģiju kā vienu no prioritātēm nākošajā un sekojošos gados. Neatlaidīgais darbs ir pamanīts, novērtēts un šajā rakstā var veikt īsu apkopojumu par to, kas labs sagaida Latvijas onkoloģijas pacientus jau sākot ar nākamo gadu.

Veselība Mēness aptieka: Vakcinācijas sākšanai aptiekās būtiski ir priekšnoteikumi

Aptieku tīkls "Mēness aptieka" redz iespēju papildināt farmaceitisko aprūpi ar vakcināciju kā īpašu pakalpojumu pašreizējos apstākļos, taču tās realizācijai svarīgi ir priekšnoteikumi, sacīja "Mēness aptiekas" valdes locekle un farmaceite Jeļena Petrišina.

Veselība Eksperti norāda uz Covid-19 laika lielākajiem kārdinājumiem. Kas tie ir?

Saldumi un alkohols ir Covid-19 laika vilinājumi, otrdien izskanēja biedrības "Parsirdi.lv" diskusijā "Kad tas viss vienreiz beigsies?".

Lasiet arī

Sabiedrība Sniegs un apledojums šorīt apgrūtina braukšanu gandrīz visā Latvijā
Rīga, 30.nov., LETA. Sniega un apledojuma dēļ šorīt ir apgrūtināti braukšanas apstākļi pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem visā Latvijā, izņemot Liepājas apkārtni, liecina VSIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC) apkopotā informācija.
Sabiedrība Līvānu novadā diennaktī uzsniguši 22 centimetri sniega
Rīga, 30.nov., LETA. Pēdējā diennaktī stiprākā snigšana reģistrēta Līvānu novadā, kur novērojumu stacijā "Sīļi", Rožupē, sniega segas biezums palielinājies no nulle centimetriem plkst.5 pirmdienas rītā līdz 22 centimetriem plkst.5 otrdienas rītā, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.
Sabiedrība Rīgā norisināsies NATO ārlietu ministru sanāksme
Rīga, 30.nov., LETA. No šodienas līdz trešdienai Rīgā notiks NATO ārlietu ministru sanāksme, kur līdzās aktuālo drošības izaicinājumu risināšanai tiks pārrunāta sadarbība ar partneriem un Eiropas Savienību, kā arī sāks diskusijas par alianses jauno stratēģisko koncepciju, aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrija (ĀM).