• Andrejs,
  • Andrievs,
  • Andris
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Mēness aptieka: Vakcinācijas sākšanai aptiekās būtiski ir priekšnoteikumi

Teksta izmērs Aa Aa
Veselība
LETA 21:56, 16.11.2021

Aptieku tīkls "Mēness aptieka" redz iespēju papildināt farmaceitisko aprūpi ar vakcināciju kā īpašu pakalpojumu pašreizējos apstākļos, taču tās realizācijai svarīgi ir priekšnoteikumi, sacīja "Mēness aptiekas" valdes locekle un farmaceite Jeļena Petrišina.


Avots: LETA

""Mēness aptiekas" stabilā un ērti pieejamā infrastruktūra Latvijā varētu būt atbalsts vakcinācijas procesa uzlabošanai. Tomēr līdz vakcinācijas pakalpojumu sniegšanai aptiekās vēl ceļš ejams. Saeimai likumprojektu vēl ir jāpieņem otrajā lasījumā. Pēc likumprojekta pieņemšanas un izsludināšanas Ministru kabinetam būs jāsagatavo grozījumi Ministru kabineta noteikumos, kas reglamentē aptiekās sniedzamo pakalpojumu klāstu un to sniegšanas kārtību," teica Petrišina.

Viņa atzīmēja, ka pašreiz vēl nav zināms, kādas prasības tiks izvirzītas telpām, aprīkojumam, personāla apmācībām un pakalpojuma sniegšanai kopumā.

"Redzam iespēju papildināt farmaceitisko aprūpi ar vakcināciju kā īpašu pakalpojumu šajos apstākļos, taču tās realizācijai ir svarīgi priekšnoteikumi, no kuriem primārais ir farmaceitu apmācības. Jārēķinās, ka farmaceiti ir medicīnas profesionāļi, kuri pirms tam ar šādas medicīniskas manipulācijas veikšanu ikdienas praksē nav saskārušies, lai nekavējoties būtu tai gatavi," stāstīja Petrišina.

Tāpat viņa uzsvēra, ka ir būtiski izveidot rīcības algoritmus, kādi darbotos, ja aptiekās tiks veikta vakcinēšana.

"Vakcinācijas brigādēs medicīnas iestādēs lielākoties strādā trīs cilvēki. Būs jāizlemj, kā šāda komanda būtu veidojama aptiekā, kādi tam piesaistāmi resursi," atzina farmaceite.

Vienlaikus, pēc Petrišinas teiktā, būtiski ir telpu iekārtojuma jautājumi, drošības, kā arī tehniskie risinājumi, kas saistīti ar vakcinācijas informācijas ievadīšanu sistēmā par vakcinētajām personām.

"Atbildes uz šiem jautājumiem mēs spēsim sniegt tikai tad, kad likumdevējs būs veicis izmaiņas farmaceitisko aprūpi reglamentējošajos normatīvajos aktos," atzina Petrišina.

Kā savu primāro uzdevumu "Mēness aptieka" saskata zāļu un citu aptiekas produktu pieejamības nepārtrauktības nodrošināšanu visā Latvijā, kā arī drošas farmaceitiskās aprūpes pieejamību apstākļos, kad farmaceits ir pirmais un pieejamākais no medicīnas profesionāļiem.

Jau vēstīts, ka Saeima pagājušajā nedēļā konceptuāli atbalstīja grozījumus Epidemioloģiskās drošības likumā, kas atļautu vakcināciju veikt arī farmaceitiem, kuri būs ieguvuši zināšanas un praktiskās iemaņas vakcinācijas veikšanā.

Pašlaik likumā noteikts, ka vakcināciju drīkst veikt tikai sertificēta ārstniecības persona.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Veselība Facebook bloķēta galvenā vakcīnu pretinieku lapa - Vakcīnrealitāte Latvijā

Sociālā tīmekļa platformā "Facebook" bloķēta vakcīnu pretinieku lapa "Vakcīnrealitāte Latvijā", kas līdz šim sociālajos tīklos izplatījusi dažādus apgalvojumus par visa veida vakcīnām. "Vakcīnrealitāte" līdz šim arī vairākkārt nonākusi Valsts policijas redzeslokā, jo par šīm aktivitātēm iesniegumus rakstījuši gan mediķi, gan citi iedzīvotāji, vēsta Latvijas Radio Ziņu dienests.

Veselība Daļēji atjaunos slimnīcu plānveida veselības aprūpes pakalpojumus

Ņemot vērā epidemioloģiskās situācijas ar Covid-19 stabilizēšanos, Valsts operatīvā medicīniskā komisija lēma no pirmdienas - 22.novembra - paplašināt plānveida stacionāro un dienas stacionāra veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu, informēja Veselības ministrijā.

Veselība Dr. Valters Bolevics: Par veselības aprūpes budžetu 2022.gadam

Dr. Valters Bolevics

Onkoloģija pēdējo divu gadu laikā tika aktīvi diskutēta sabiedrībā, organizētas virkne sēdes Saeimas komisiju, apakškomisiju un deputātu atbalsta grupu ietvaros, konferences, akcijas, kampaņas, pieaicināti ārvalstu eksperti un pacientu organizācijas bija ļoti aktīvas interešu aizstāvībā. Eiropas Savienības līmenī ir izsrādāts Eiropas vēža “apkarošanas” plāns, kas ir vērsis lēmumpieņēmèju uzmanību šai sabiedrības veselības problēmai, tādējādi izvirzot onkoloģiju kā vienu no prioritātēm nākošajā un sekojošos gados. Neatlaidīgais darbs ir pamanīts, novērtēts un šajā rakstā var veikt īsu apkopojumu par to, kas labs sagaida Latvijas onkoloģijas pacientus jau sākot ar nākamo gadu.

Veselība Eksperti norāda uz Covid-19 laika lielākajiem kārdinājumiem. Kas tie ir?

Saldumi un alkohols ir Covid-19 laika vilinājumi, otrdien izskanēja biedrības "Parsirdi.lv" diskusijā "Kad tas viss vienreiz beigsies?".

Lasiet arī

Sabiedrība Latvijā viesosies ASV valsts sekretārs Blinkens

Šodien Latvijā viesosies ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens, kurš tiksies ar Latvijas vadošajām amatpersonām.

Sabiedrība Šodien stiprākais putenis gaidāms valsts austrumos

Otrdien Latgalē un Vidzemes austrumos ziemeļrietumu vējš brāzmās pastiprināsies līdz 14-18 metriem sekundē, raisot spēcīgu puteni, prognozē sinoptiķi.

Sabiedrība Sniegs un apledojums šorīt apgrūtina braukšanu gandrīz visā Latvijā
Rīga, 30.nov., LETA. Sniega un apledojuma dēļ šorīt ir apgrūtināti braukšanas apstākļi pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem visā Latvijā, izņemot Liepājas apkārtni, liecina VSIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC) apkopotā informācija.