• Andrejs,
  • Andrievs,
  • Andris
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Rīgas 1.slimnīca pieprasa naudu morga dzesēšanas sistēmai un līķu pacēlājam

Teksta izmērs Aa Aa
Veselība
LETA 10:58, 10.11.2021 1

Rīgas domes Sociālo jautājumu komiteja šodien lems par papildu līdzekļu piešķiršanu morga dzesēšanas sistēmai un pacēlājam mirušo cilvēku transportēšanai guļus stāvoklī.


Avots: LETA

Deputātiem būs jālemj par papildu 24 430 eiro piešķiršanu no pašvaldības rezerves fonda, lai steidzami nodrošinātu SIA "Rīgas 1.slimnīca" 19.korpusa inženiertehnisko sistēmu atjaunošanu.

Informācijā pašvaldības deputātiem atgādināts, ka dome piekrita Rīgas 1. un 2.slimnīcas iesaistei ar Covid-19 inficēto pacientu aprūpē.

Īpašuma departamenta Būvniecības pārvalde veica situācijas izvērtējumu un konstatēja, ka, palielinot gultas vietu skaitu Covid-19 pacientu ārstēšanai, vienlaicīgi ir palielinājies noslogojums 19.korpusa pagrabstāvam, kas tiek izmantots kā morgs.

Pēc telpu apsekošanas konstatēts, ka ēkā nav darbojošos iekārtu, kas nodrošinātu mirušo pacientu transportēšanu uz pagrabstāva papildu morga telpām, un šo problēmu nepieciešams steidzami risināt.

Vienlaikus nepieciešams nodrošināt izmantojamo telpu temperatūru 3 līdz 6 grādu robežās, un pastāv augsts risks, ka esošās novecojušās dzesēšanas iekārtas, pat strādājot maksimālajā jaudas režīmā, var nenodrošināt nepieciešamo temperatūru.

LETA jau ziņoja, ka Rīgas dome atbalstīja papildu gultasvietu atvēršanu Covid-19 slimniekiem Rīgas 1. un 2.slimnīcā. Plānots, ka katrā no slimnīcām tiks ierīkotas 150 gultasvietas.

Atbildot uz deputātu jautājumiem Rīgas domes labklājības departamenta direktore Irēna Kondrāte informēja, ka slimnīcas ir pieprasījušas valsts finansējumu Covid-19 slimnieku izvietošanai 1,1 miljona eiro apmērā katrai slimnīcai.

Viņa arī pavēstīja, ka Rīgas 1.slimnīcā tiek ievesti pacienti, kuru stāvoklis ir smags. Lai gan liela daļa pirmo šurp atvesto pacientu esot izrakstīta, tomēr no pirmajiem pacientiem divi 1.slimnīcā miruši.

Lasīt visus komentārus (1)

Lasiet arī

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
  • ko 10.11.2021 12:39
    vai cilvēkus slimnīcā ārstē vai tikai iedzenot komā ventilē plaušas un piepilda morgus?
    Ziņot redaktoram Atbildēt
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Veselība Facebook bloķēta galvenā vakcīnu pretinieku lapa - Vakcīnrealitāte Latvijā

Sociālā tīmekļa platformā "Facebook" bloķēta vakcīnu pretinieku lapa "Vakcīnrealitāte Latvijā", kas līdz šim sociālajos tīklos izplatījusi dažādus apgalvojumus par visa veida vakcīnām. "Vakcīnrealitāte" līdz šim arī vairākkārt nonākusi Valsts policijas redzeslokā, jo par šīm aktivitātēm iesniegumus rakstījuši gan mediķi, gan citi iedzīvotāji, vēsta Latvijas Radio Ziņu dienests.

Veselība Daļēji atjaunos slimnīcu plānveida veselības aprūpes pakalpojumus

Ņemot vērā epidemioloģiskās situācijas ar Covid-19 stabilizēšanos, Valsts operatīvā medicīniskā komisija lēma no pirmdienas - 22.novembra - paplašināt plānveida stacionāro un dienas stacionāra veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu, informēja Veselības ministrijā.

Veselība Dr. Valters Bolevics: Par veselības aprūpes budžetu 2022.gadam

Dr. Valters Bolevics

Onkoloģija pēdējo divu gadu laikā tika aktīvi diskutēta sabiedrībā, organizētas virkne sēdes Saeimas komisiju, apakškomisiju un deputātu atbalsta grupu ietvaros, konferences, akcijas, kampaņas, pieaicināti ārvalstu eksperti un pacientu organizācijas bija ļoti aktīvas interešu aizstāvībā. Eiropas Savienības līmenī ir izsrādāts Eiropas vēža “apkarošanas” plāns, kas ir vērsis lēmumpieņēmèju uzmanību šai sabiedrības veselības problēmai, tādējādi izvirzot onkoloģiju kā vienu no prioritātēm nākošajā un sekojošos gados. Neatlaidīgais darbs ir pamanīts, novērtēts un šajā rakstā var veikt īsu apkopojumu par to, kas labs sagaida Latvijas onkoloģijas pacientus jau sākot ar nākamo gadu.

Veselība Mēness aptieka: Vakcinācijas sākšanai aptiekās būtiski ir priekšnoteikumi

Aptieku tīkls "Mēness aptieka" redz iespēju papildināt farmaceitisko aprūpi ar vakcināciju kā īpašu pakalpojumu pašreizējos apstākļos, taču tās realizācijai svarīgi ir priekšnoteikumi, sacīja "Mēness aptiekas" valdes locekle un farmaceite Jeļena Petrišina.

Lasiet arī

Sabiedrība Sniegs un apledojums šorīt apgrūtina braukšanu gandrīz visā Latvijā
Rīga, 30.nov., LETA. Sniega un apledojuma dēļ šorīt ir apgrūtināti braukšanas apstākļi pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem visā Latvijā, izņemot Liepājas apkārtni, liecina VSIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC) apkopotā informācija.
Sabiedrība Līvānu novadā diennaktī uzsniguši 22 centimetri sniega
Rīga, 30.nov., LETA. Pēdējā diennaktī stiprākā snigšana reģistrēta Līvānu novadā, kur novērojumu stacijā "Sīļi", Rožupē, sniega segas biezums palielinājies no nulle centimetriem plkst.5 pirmdienas rītā līdz 22 centimetriem plkst.5 otrdienas rītā, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.
Sabiedrība Rīgā norisināsies NATO ārlietu ministru sanāksme
Rīga, 30.nov., LETA. No šodienas līdz trešdienai Rīgā notiks NATO ārlietu ministru sanāksme, kur līdzās aktuālo drošības izaicinājumu risināšanai tiks pārrunāta sadarbība ar partneriem un Eiropas Savienību, kā arī sāks diskusijas par alianses jauno stratēģisko koncepciju, aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrija (ĀM).