• Andrejs,
  • Andrievs,
  • Andris
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Cipule: Slimniekus visos līmeņos var nākties šķirot vēl stingrāk

Teksta izmērs Aa Aa
Veselība
LETA 09:26, 26.10.2021 1

Stacionēto Covid-19 pacientu skaita pieauguma dēļ slimniekus visos līmeņos var nākties šķirot vēl stingrāk, Latvijas Televīzijas raidījumā "Šodienas jautājums" sacīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) direktore Liene Cipule.


Avots: LETA

Komentējot Pasaules Ekonomikas foruma publicēto attēlu, kurā redzami dažādu valstu aizvadītajā nedēļā reģistrētie Covid-19 izplatības rādītāji uz vienu miljonu iedzīvotāju norādīts, ka Latvija pārspējusi visus rekordus visā Covid-19 pandēmijas periodā, Cipule skaidroja, ka tāda līkne būtu izaicinājums jebkurai valstij Eiropā, pat tām, kurās ir daudz stiprākas veselības aprūpes sistēmas un plašākas iespējas palīdzēt pacientiem.

"Mums tas diemžēl nozīmē, ka būs ļoti lieli izaicinājumi, lai ne tikai nodrošinātu neatliekamo palīdzību, bet arī nodrošinātu visu Covid-19 pacientu ārstēšanu un glābtu tik daudz dzīvību, cik mēs būtu varējuši izglābt, ja mums nebūtu tik noslogotas slimnīcas, intensīvās terapijas nodaļas un nepietrūktu mediķu rokas," sacīja NMPD direktore.

Cipule uzsvēra, ka jau patlaban veselības aprūpes sistēma saskaras ar lielām problēmām un atsevišķos gadījumos ārsti saka, ka, pārsniedzot 1500 vienlaicīgi stacionētu Covid-19 pacientu robežu, medicīna kā tāda beigsies un sāksies katastrofu medicīna, kas nozīmē citus principus gan ārstēšanas metožu izvēlē, gan spējā palīdzēt pacientiem ar mazākām problēmām. Tas nozīmēs vēl nopietnāku šķirošanu visos līmeņos - primārajā aprūpē, NMPD darbā, arī slimnīcu uzņemšanās un intensīvās terapijas nodaļās, sacīja Cipule.

NMPD direktore arī uzsvēra, ka šī robeža netiks sasniegta kā starta šāviens visās Latvijas slimnīcās, jo tuvu robežstāvoklim ir būts jau iepriekš, kad atsevišķās slimnīcās vienlaikus izveidojās situācija, ka Covid-19 pacientu bija vairāk nekā iespēju palīdzēt. Cipule norādīja, ka tad bija iespējas no Valsts materiālajām rezervēm nogādāt slimnīcas iekārtas vai arī veikt pacientu pārvešanu. Situācijā, kad slimnīcas ir pārslogotas, kā arī rezervēs nav iekārtu, kuras var nogādāt slimnīcās, tiekot izvērtētas papild palīdzības sniegšanas iespējas, kurām jau esot atsaukušās atsevišķas valstis. Viņa pauda cerību, ka palīdzība tiks saņemta pietiekami ātri.

"Kādu laiku slimnīcas, veidojot pacientu kaskādes, izvērtējot pacientu iespējas izdzīvot, labvēlīgu prognozi, veiks pacientu pārvirzīšanu no vienas slimnīcas uz otru slimnīcu. Tas kādu laiku varēs nodrošināt terapiju un intensīvo terapiju. Svarīgi saprast - ja tuvākajās dienās mēs neradīsim šīs papildu tehnoloģiskās iespējas un mediķu rokas nenāks mums talkā, situācija būs ļoti sarežģīta," akcentēja Cipule.

Runājot par vairākiem Covid-19 izplatības scenārijiem, NMPD direktore izteica cerību, ka izdosies visus pacientus, kam tas būs nepieciešams, nogādāt ārstniecības iestādēs un sniegt viņiem palīdzību, vienalga, vai tie būs 2000 vai 3000 Covid-19 pacienti. Cipule arī skaidroja, ka notiek ļoti nopietns darbs papildu gultu iekārtošanā un plānošana norit atbilstoši tam, kā veidojas saslimstības prognozes. Viņa norādīja, ka arī šajā jautājumā ir lieli izaicinājumi, jo jānodrošina gan tehnoloģiskie risinājumi, gan infrastruktūra, tomēr lielākā problēma ir mediķu trūkums.

"Es gribētu izmantot iespēju un uzrunāt visus Latvijas mediķus, kuri vēl pagaidām nav iesaistījušies neatliekamās palīdzības slimnīcu darbā ar Covid-19 pacientiem, ar pacientiem, kuriem nepieciešama akūta palīdzība, vērsties un meklēt iespējas sniegt atbalstu, sekojot savai mediķa misijai, jo tās iespējas piesaistīt, uzrunāt un motivēt ir diezgan ierobežotas, ņemot vērā, ka visi patiešām strādā uz izdegšanas robežas. Būtu ļoti labi, ja tie ārsti un māsas, kas iepriekšējā laikā neiesaistījās un arī tagad vēl nav uzsākuši darbu kādā no tā saucamajam frontes pirmajām līnijām, aktīvi meklētu iespējas savās reģionālajās slimnīcās sniegt šo atbalstu un stāties kopā ar mums, darboties un ārstēt pacientus," savā uzaicinājumā pauda Cipule.

Jau ziņots, ka, stacionēto Covid-19 pacientu skaitam pēdējās diennakts laikā pieaugot par 6,8%, Latvijas slimnīcās patlaban ārstējas 1444 Covid-19 pacienti.

Lasīt visus komentārus (1)

Lasiet arī

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
  • Velga 26.10.2021 10:18
    Viņi jau ir izšķiroti, vieni resni, trekni un pārbaroti rukši, bet otri cilvēki. Atbaidoša būtne.
    Ziņot redaktoram Atbildēt
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Veselība Facebook bloķēta galvenā vakcīnu pretinieku lapa - Vakcīnrealitāte Latvijā

Sociālā tīmekļa platformā "Facebook" bloķēta vakcīnu pretinieku lapa "Vakcīnrealitāte Latvijā", kas līdz šim sociālajos tīklos izplatījusi dažādus apgalvojumus par visa veida vakcīnām. "Vakcīnrealitāte" līdz šim arī vairākkārt nonākusi Valsts policijas redzeslokā, jo par šīm aktivitātēm iesniegumus rakstījuši gan mediķi, gan citi iedzīvotāji, vēsta Latvijas Radio Ziņu dienests.

Veselība Daļēji atjaunos slimnīcu plānveida veselības aprūpes pakalpojumus

Ņemot vērā epidemioloģiskās situācijas ar Covid-19 stabilizēšanos, Valsts operatīvā medicīniskā komisija lēma no pirmdienas - 22.novembra - paplašināt plānveida stacionāro un dienas stacionāra veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu, informēja Veselības ministrijā.

Veselība Dr. Valters Bolevics: Par veselības aprūpes budžetu 2022.gadam

Dr. Valters Bolevics

Onkoloģija pēdējo divu gadu laikā tika aktīvi diskutēta sabiedrībā, organizētas virkne sēdes Saeimas komisiju, apakškomisiju un deputātu atbalsta grupu ietvaros, konferences, akcijas, kampaņas, pieaicināti ārvalstu eksperti un pacientu organizācijas bija ļoti aktīvas interešu aizstāvībā. Eiropas Savienības līmenī ir izsrādāts Eiropas vēža “apkarošanas” plāns, kas ir vērsis lēmumpieņēmèju uzmanību šai sabiedrības veselības problēmai, tādējādi izvirzot onkoloģiju kā vienu no prioritātēm nākošajā un sekojošos gados. Neatlaidīgais darbs ir pamanīts, novērtēts un šajā rakstā var veikt īsu apkopojumu par to, kas labs sagaida Latvijas onkoloģijas pacientus jau sākot ar nākamo gadu.

Veselība Mēness aptieka: Vakcinācijas sākšanai aptiekās būtiski ir priekšnoteikumi

Aptieku tīkls "Mēness aptieka" redz iespēju papildināt farmaceitisko aprūpi ar vakcināciju kā īpašu pakalpojumu pašreizējos apstākļos, taču tās realizācijai svarīgi ir priekšnoteikumi, sacīja "Mēness aptiekas" valdes locekle un farmaceite Jeļena Petrišina.

Lasiet arī

Sabiedrība Līvānu novadā diennaktī uzsniguši 22 centimetri sniega
Rīga, 30.nov., LETA. Pēdējā diennaktī stiprākā snigšana reģistrēta Līvānu novadā, kur novērojumu stacijā "Sīļi", Rožupē, sniega segas biezums palielinājies no nulle centimetriem plkst.5 pirmdienas rītā līdz 22 centimetriem plkst.5 otrdienas rītā, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.
Sabiedrība Rīgā norisināsies NATO ārlietu ministru sanāksme
Rīga, 30.nov., LETA. No šodienas līdz trešdienai Rīgā notiks NATO ārlietu ministru sanāksme, kur līdzās aktuālo drošības izaicinājumu risināšanai tiks pārrunāta sadarbība ar partneriem un Eiropas Savienību, kā arī sāks diskusijas par alianses jauno stratēģisko koncepciju, aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrija (ĀM).
Sabiedrība ES sanāksmē apspriedīs jaunu programmu pieaugušo izglītībai un stratēģisku sistēmu Eiropas sadarbībai izglītības jomā
Rīga, 30.nov., LETA. Šodien Eiropas Savienības (ES) Izglītības, jaunatnes, kultūras un sporta ministru padomē apstiprinās rezolūciju par jaunu programmu pieaugušo izglītībai un stratēģisku sistēmu Eiropas sadarbībai izglītības un mācību jomā.