• Lana,
  • Sergejs,
  • Svetlana
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Pusaudžu seksualitātes sarežģījumi nereti rezultējas pat pašnāvības mēģinājumos

Teksta izmērs Aa Aa
Veselība
LETA 14:25, 10.09.2021

Situācijas, kad pusaudži, kuri vēlas ģērbties netipiski savam dzimumam, atsakās sevi saukt savā vārdā, bet izvēlas pretējā dzimuma vai dzimumneitrālu vārdu, nes līdzi arī dažādas problēmas komunikācijā, uzvedībā, veselības jomā, nereti rezultējoties pašnāvības mēģinājumos, norādīja psihoterapeite Anita Pīlēna.Viņa skaidro, ka pēdējā laikā bieži ne tikai speciālistu praksē, bet arī vecāku un pedagogu saskarsmē izskan daudz jautājumu par pusaudžiem, kuri vēlas ģērbties netipiski savam dzimumam, atsakās sevi saukt savā vārdā, bet izvēlas pretējā dzimuma vai dzimumneitrālu vārdu.

Vienlaikus, kā atzīmē speciāliste, sabiedrībā izskan daudz emocionālu viedokļu par šīs parādības cēloņiem - vai tie ir bērnu un jauniešu centieni būt atšķirīgiem un visatļautības, pedagoģisku pieeju un uzmanības deficīta sekas, vai mode, interneta un mediju ietekme, vai tomēr tam ir kāds dziļāks bioloģisks vai psiholoģisks skaidrojums.

Sakarā ar šo un citiem ar seksualitāti saistītiem jautājumiem no piektdienas līdz svētdienai notiks Latvijas Psihoorganiskās analīzes psihoterapeitu biedrības rīkota starptautiskā tiešsaistes konference "Seksualitāte: Pieredze un atdzimšana", kurā piedalīsies pasaules un Latvijas psihoterapijas un citu jomu speciālisti, kā arī personīgās izaugsmes treneri.

Konferences laikā tiks meklētas un rastas atbildes uz tādiem aktuāliem jautājumiem kā, vai kaisle un mīlestība var pastāvēt vienā kopumā, kā un kāpēc mainījusies seksualitātes loma, kāpēc mūsdienu cilvēks bieži vien izvēlas būt viens un kā tas ietekmē viņa dzīves kvalitāti un seksualitāti. Tāpat tiks diskutēts par to, kā seksuālo enerģiju ikdienā iespējams transformēt radošajā enerģijā, kāpēc tas vieniem izdodas labāk, citiem ne, kā veidojušies kolektīvie priekšstati par seksualitāti un kādas sekas tas atstāj uz ikvienu no mums un kāda izpratne par dzimumu un seksualitāti veidojas 21.gadsimta bērniem.

Teoloģijas maģistrs un psiholoģijas zinātņu kandidāts Indulis Paičs skaidro, ka laikā, kad pasaulē vērojama pārapdzīvotība un evolucionārais process mazina seksuālās dziņas intensitāti, seksualitāti jāatklāj no jauna - kā eksistenciāla, tā garīga pieredze. Paičs konferencē arī uzstāsies ar referātu "Kolektīvie priekšstati par seksualitāti: izcelsme, daudzveidība un terapijas iespējas individuālā līmenī".

Viņaprāt, runāt par seksualitāti šobrīd ir īpaši būtiski, ņemot vērā ne tikai šī jautājuma individuālo nozīmi cilvēku dzīvē, bet plašāko kultūras fonu - diskusijas par to, cik lielā mērā jautājums par dzimumu ir bioloģiski un cik - sociāli un psiholoģiski noteikts.

Vadošais vieslektors būs psihoterapeits un personiskās izaugsmes treneris, grāmatu "Jungs un sekss: pārskatot seksuālo problēmu risināšanu" un "Seksuālā dvēsele" autors Edvards Santana, kurš vadīs arī vairākas meistarklases.

Vieslektoru vidū būs arī Žaklīna Bessona un Īvs Bro, psihoorganiskās analīzes psihoterapeiti, supervizori un psihoterapijas pasniedzēji, Francijas Psihoorganiskās analīzes skolas līdzdibinātāji. Viņu grāmata "Psihoterapeitiskās attiecības. Eksistence, identitāte, vēsture" izdota arī latviešu valodā. Savukārt no Krievijas konferencē piedalīsies Jeļena Purtova, Junga analītiķe un supervizore, žurnāla "Junga analīze" galvenā redaktore.

Ar saviem priekšlasījumiem konferencē piedalīsies arī Latvijas psihoterapijas un citu jomu speciālisti Armands Brants, Anita Pīlēna, Ginta Ratniece, Ņikita Bezborodovs un Ingus Barovskis.

Konferencē tiks nodrošināts sinhronais tulkojums, un tajā aicināts piedalīties ikviens interesents, kurš vēlas izprast seksualitātes daudzšķautņaino lomu, tās transformāciju mūsdienās un ietekmi uz ikvienu indivīdu.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Veselība Savāc 10 000 parakstus lielākam finansējumam onkoloģisko slimību ārstēšanai

Sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" savākti 10 000 parakstu par lielāku finansējumu onkoloģisko slimību ārstēšanai.

Veselība Valsts pilnībā apmaksās vakcināciju pret gripu plašākam cilvēku lokam

Pilnībā valsts apmaksātu vakcināciju pret sezonālo gripu turpmāk varēs saņemt plašāks iedzīvotāju loks, otrdien lēma valdība.

Veselība Kā drīkstam un kā nedrīkstam tīrīt ausis? Konsultē klīniskā farmaceite

Arvien biežāk dzirdam speciālistu ieteikumus par to, ka dažādi ausu tīrīšanas ieradumi, piemēram, vates kociņu lietošana, var būt kaitīgi mūsu ausīm un dzirdei. Kā zināt, vai, tīrot ausis ierastajā veidā, nenodarām tām pāri? Kā drīkstam tās pareizi tīrīt un kādos gadījumos ir noteikti jādodas pie speciālista, konsultē BENU Aptiekas klīniskā farmaceite Ļubova Blaževiča.

Veselība Atceļ ārkārtas situāciju Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā

Uzlabojoties kopējai gultu noslodzei Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (RAKUS), iestādē atcelta ārkārtas medicīniskā situācija, informēja RAKUS komunikācijas speciālists Mārtiņš Vilcāns.

Lasiet arī

Ekonomika Izsludināts konkurss uz trīs PV padomes locekļu amatiem. Kāda ir alga?

Pārresoru koordinācijas centrs sadarbībā ar Satiksmes ministriju izsludinājis konkursu uz trīs AS "Pasažieru vilciens" (PV) padomes locekļu amatiem, liecina PV publiskotā informācija.

Sabiedrība Ap 1200 Valkas iedzīvotāju deklarējušies Igaunijā, paziņo pilsētas mērs

Pašlaik Igaunijā ir deklarējušies ap 1200 Valkas iedzīvotāju, intervijā Latvijas Radio lēsa Valkas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis (Vidzemes partija).

Pasaule Sociālās vietnes TikTok aktīvo lietotāju skaits pasaulē pārsniedzis miljardu

Sociālā platforma "TikTok" pirmdien paziņoja, ka tās aktīvo lietotāju skaits pasaulē ir pārsniedzis miljardu.