• Lana,
  • Sergejs,
  • Svetlana
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Rēzeknes slimnīcā aizliedz pacientu apmeklēšanu, jo uzņemti Covid-19 slimnieki

Teksta izmērs Aa Aa
Veselība
LETA 13:43, 08.09.2021

Pasliktinoties epidemioloģiskajai situācijai saistībā ar Covid-19, Rēzeknes slimnīca atsākusi uzņemt ar Covid-19 inficētus pacientus, vienlaikus aizliedzot apmeklēt citus slimniekus, aģentūra LETA uzzināja ārstniecības iestādē.


Avots: LETA

Slimnīcas Infekcijas slimību nodaļa ir pārprofilēta Covid-19 inficētu pacientu uzņemšanai un ārstēšanai. Covid-19 slimniekiem ar vidēji smagu slimības gaitu paredzētas līdz 30 gultas vietām. Savukārt pacientiem ar smagu slimības gaitu paredzētas trīs vietas intensīvās terapijas nodaļas izolatorā.

Lai ierobežotu Covid-19 infekcijas izplatīšanos slimnīcā un nodrošinātu medicīniskās palīdzības sniegšanu visiem pacientiem, slimnīcas nodaļās izveidotas tranzīta palātas. Tajās ievieto pacientus, pirms tam veicot Covid-19 testu, līdz testa atbildes saņemšanai. Ja Covid-19 ir pozitīvs, pacients tiek ievietots Covid-19 inficēto pacientu nodaļā, kur saņem pamatsaslimšanai atbilstošu ārstēšanu, bet pacienti ar negatīvu testa rezultātu tiek pārvietoti uz atbilstoša profila nodaļu.

Lai nodrošinātu infekcijas izplatības ierobežošanu un ņemot vērā epidemioloģiski bīstamākā vīrusa delta varianta izplatību, pacientu apmeklēšana ir aizliegta.

Taču gadījumos, ja pacienta veselības stāvoklis ir kritisks, piederīgie drīkst viņus apmeklēt tikai ar slimnīcas valdes rakstisku atļauju. Turklāt šajā gadījumā piederīgajiem jāuzrāda digitālais sertifikāts par vakcināciju pret Covid-19, sertifikāts par Covid-19 laboratorisko analīžu negatīvu rezultātu, kas veiktas ne vēlāk kā 72 stundu laikā pirms apmeklējuma, vai sertifikāts par Covid-19 izslimošanas faktu.

Atļauta sūtījumu atstāšana pacientiem, nododot to slimnīcas pirmajā stāvā dežurantam. Sūtījumu pieņem, ja tas ievietots caurredzamā maisiņā ar pievienotu norādi. Naudas, dokumentu un materiālo vērtību pieņemšana kategoriski aizliegta. Dežurants par sūtījumu informē attiecīgās nodaļas personālu, kas nodrošina sūtījuma nogādāšanu adresātam.

Pacienti ar piederīgajiem aicināti pēc iespējas sazināties attālināti, izmantojot viedierīces.

Jau ziņots, ka šonedēļ Covid-19 pacienti tiek uzņemti jau sešās slimnīcās - Rīgas Austrumu Klīniskajā universitātes slimnīcā (RAKUS), Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā, kā arī slimnīcās Daugavpilī, Liepājā, Rēzeknē un Valmierā.

Strauji pieaugošā Covid-19 pacientu skaita dēļ Daugavpils reģionālā slimnīca un RAKUS jau ir izsludinājušas ārkārtas stāvokli.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Veselība Savāc 10 000 parakstus lielākam finansējumam onkoloģisko slimību ārstēšanai

Sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" savākti 10 000 parakstu par lielāku finansējumu onkoloģisko slimību ārstēšanai.

Veselība Valsts pilnībā apmaksās vakcināciju pret gripu plašākam cilvēku lokam

Pilnībā valsts apmaksātu vakcināciju pret sezonālo gripu turpmāk varēs saņemt plašāks iedzīvotāju loks, otrdien lēma valdība.

Veselība Kā drīkstam un kā nedrīkstam tīrīt ausis? Konsultē klīniskā farmaceite

Arvien biežāk dzirdam speciālistu ieteikumus par to, ka dažādi ausu tīrīšanas ieradumi, piemēram, vates kociņu lietošana, var būt kaitīgi mūsu ausīm un dzirdei. Kā zināt, vai, tīrot ausis ierastajā veidā, nenodarām tām pāri? Kā drīkstam tās pareizi tīrīt un kādos gadījumos ir noteikti jādodas pie speciālista, konsultē BENU Aptiekas klīniskā farmaceite Ļubova Blaževiča.

Veselība Atceļ ārkārtas situāciju Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā

Uzlabojoties kopējai gultu noslodzei Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (RAKUS), iestādē atcelta ārkārtas medicīniskā situācija, informēja RAKUS komunikācijas speciālists Mārtiņš Vilcāns.

Lasiet arī

Sabiedrība Aizdomas, ka kriminālpolicists ņēmis aptuveni 2000 eiro lielu kukuli

Iekšējās drošības birojs (IDB) aizvadītajā nedēļā par vairāk nekā 2000 eiro kukuļņemšanu aizturējis Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes amatpersonu.

Sabiedrība Rīgā no dīķa izcelts miris cilvēks, līķis nodots policijai

Rīgā pirmdien no dīķa izcelts miris cilvēks, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Sabiedrība PKC: Kritiskā situācijā ierobežojumi būs arī vakcinētajiem, iespējams lokdauns

Veselības ministrijas (VM) sagatavotais noteikumu projekts "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai", visticamāk, nebūs pietiekami efektīvs, apspriežot jauno regulējumu, otrdien valdības sēdē minēja Pārresoru koordinācijas centra (PKC) pārstāvis Vladislavs Vesperis, kurš pārstāvēja PKC vadīto ekspertu grupu.