• Lita,
  • Sibilla,
  • Teika
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Liepājā sākta zobu labošana bērniem pilnā narkozē par valsts naudu

Teksta izmērs Aa Aa
Veselība
LETA 17:49, 12.04.2021

Liepājas Reģionālās slimnīcas Zobārstniecības poliklīnika Kārļa Zāles laukumā 2 šomēnes sākusi piedāvāt jaunu valsts apmaksātu pakalpojumu - zobu labošanu bērniem vispārējā anestēzijā jeb narkozē, informēja Liepājas Reģionālās slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Indra Grase.


Avots: LETA

Pilnā narkozē zobi par valsts naudu tiek laboti pavisam maziem bērniem, bērniem un jauniešiem ar invaliditāti, kā arī tiem bērniem, kuriem ir paniskas bailes no zobārsta. Zobu labošana vispārējā anestēzijā parasti notiek apmēram pusotru stundu. Kamēr anesteziologs nepārtraukti novēro pacientu, ārste ar asistenti veic zobu labošanu.

Zobārstniecības poliklīnikas bērnu zobārste Airisa Zīdere norāda, ka vispārējā anestēzija tiek izmantota tikai nopietnos gadījumos un tad, kad vienlaikus jāsalabo vairāki zobi, bet bērns nav gatavs ilgstoši sēdēt krēslā un sadarboties ar zobārstu.

Kā ieguvumu ārste min to, ka vienā tikšanās reizē mazajam var salabot visus zobus un, ja nepieciešams, arī kādu izraut. Ļoti būtiski, ka bērnam nepaliek emocionāla trauma - bailes no zobārsta. Turklāt ir pacienti - bērni invalīdi, kuru ārstēšana ne vienmēr ir iespējama zobārstniecības pacienta krēslā, norāda ārste.

Lai izvairītos no tik apjomīgām manipulācijām maziem bērniem, ļoti svarīgi ir pievērst uzmanību rūpīgai zobu tīrīšanai ikdienā, regulāram higiēnista apmeklējumam, ko reizi gadā bērnam apmaksā valsts, kā arī stingri jāierobežo saldumu un saldo dzērienu lietošana.

Mediķe atzīst, ka bērniem uz valsts apmaksātajiem zobārstniecības pakalpojumiem rinda aizvien ir gara, taču uz zobu higiēnu rindā jāgaida tikai viena līdz divas nedēļas, tāpēc zobārsti aicina vecākus izmantot iespēju jau profilaktiski rūpēties par bērnu zobu veselību un saņemt valsts apmaksāto zobu higiēnu bērniem katru gadu. Savukārt 7, 11 un 12 gadu vecumā valsts apmaksāto zobu higiēnu var veikt divas reizes gadā.

Pieteikties zobārsta konsultācijai un zobu ārstēšanai var personīgi Zobārstniecības poliklīnikā, Kārļa Zāles laukumā 2, zvanot pa tālruni 63 427 542 vai rakstot uz e-pasta adresi "lzp@liepajasslimnica.lv". Visi pacienti, kuri vēlas pierakstīties uz plānveida ārstēšanu vai konsultāciju pie zobārsta, tiek reģistrēti gaidīšanas rindā.

Reģistrējoties konkrēta apmeklējuma diena un laiks netiek dots, pacienti tiek pieņemti rindas kārtībā. Pienākot pacienta kārtai, tiks saņemts zvans no reģistratūras tālruņa numura 63 427 542, lai vienotos par ērtāko apmeklējuma dienu un laiku.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Veselība Henkuzens: Atbildīgais papildu vakcīnu neiepirkšanā jāmeklē politiskā līmenī

Zāļu valsts aģentūras (ZVA) direktora Svena Henkuzena ieskatā atbildīgais par papildu vakcīnu pret Covid-19 neiepirkšanu jāmeklē politiskā līmenī un Nacionālajā veselības dienestā (NVD).

Veselība Arī gripas vakcīnu iepirkšana Latvijā notikusi haotiski un novēloti

Arī gripas vakcīnu iepirkšana Latvijā notikusi haotiski un novēloti, līdz ar to rudenī piedzīvots gripas vakcīnu deficīts, bet pašlaik noliktavās aizvien stāv neizlietotas potes, vēsta TV3 raidījums "Nekā personīga".

Veselība Onkologs: Vairāk jācīnās ar audzējiem, no kuriem mirst vairāk, nekā no Covid-19

Latvijā no ļaundabīgiem audzējiem joprojām mirst vairāk cilvēku nekā no Covid-19, kas liecina, ka šai jomai būtu jāvelta vairāk uzmanības un onkoloģijai būtu jābūt vispārnacionālam projektam, norāda Veselības ministrijas galvenais speciālists onkoloģijas jomā Jānis Eglītis.

Veselība Šodienas un nākotnes ajūrvēdiskā klīnika Calendula Ungārijā

Ungārijas pilsētā Šiofakā pie Balatona ezera jau 30 gadus darbojas unikāla dziedniecības iestāde CALENDULA, kuras speciālisti organiski apvieno mūsdienu rietumu medicīnas metodes un alternatīvās sistēmas – ajūrvēdu un tradicionālo ķīniešu medicīnu, u.tml. Mijiedarbībā austrumu un oficiālās metodes šajā klīnikā dod efektīvu risinājumu daudzām problēmām.

Lasiet arī

Sports Nodarbības svaigā gaisā varēs rīkot līdz 20 personām vienā grupā

Turpmāk nodarbības, tostarp sporta nodarbības, svaigā gaisā varēs rīkot līdz 20 personām vienā grupā, līdzšinējo 10 personu vietā, otrdien lēma Ministru kabinets.

Sabiedrība Raidījumu vadītāji un dalībnieki varēs nelietot maskas

Masu informācijas līdzekļu raidījumu vadītāji un dalībnieki raidījuma laikā varēs nelietot mutes un degunu aizsegus, šodien lēma valdība.

Sabiedrība Mediķi bažīgi par pašnāvību mēģinājumu skaita pieaugumu jaunieši vidū

Ir jādomā par jauniešu psihisko veselību, jo pieaug pašnāvību mēģinājumu skaits viņu vidū, otrdien valdības sēdē atzina Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikas vadītājs Aleksejs Višņakovs.