• Lita,
  • Sibilla,
  • Teika
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Arī gripas vakcīnu iepirkšana Latvijā notikusi haotiski un novēloti

Teksta izmērs Aa Aa
Veselība
LETA 18:45, 12.04.2021 1

Arī gripas vakcīnu iepirkšana Latvijā notikusi haotiski un novēloti, līdz ar to rudenī piedzīvots gripas vakcīnu deficīts, bet pašlaik noliktavās aizvien stāv neizlietotas potes, vēsta TV3 raidījums "Nekā personīga".


Avots: LETA

Raidījums atzīmē, ka pirms gada, vēl nezinot, kā cīnīties ar Covid-19 pandēmiju Latvijā, valdība nolēma, ka iespēju robežās sabiedrība jāsargā no gripas, lai gripas epidēmija vēl vairāk nepalielina slodzi veselības aprūpes sistēmai. Ministru kabinets uzdeva Veselības ministrijai (VM) līdz 1.septembrim nodrošināt, ka gripas vakcīna ir pieejama mediķiem un riska grupām.

2020.gada aprīļa beigās VM noskaidroja, ka vairs nevar palielināt Latvijai rezervēto gripas vakcīnu daudzumu. Ražotāji apjomus plāno jau gadu pirms gripas sezonas, un Latvijai bija ierēķināti 195 000 vakcīnu.

No pieejamajām vakcīnām pusi rezervēja riska grupām. Šim mērķim vakcīnas iepirka Nacionālais veselības dienests (NVD). Iepriekšējā gripas sezonā dienests iepirka 31 000 vakcīnu, bet VM plānoja, ka šajā sezonā vajadzēs 50 000 vakcīnu. Imunizācijas padomē izskanēja bažas, ka ar to riska grupām nepietiks, tāpēc NVD izsludināja iepirkumu par vēl lielāku apjomu - 90 000. Iepirkumā uzvarēja SIA "Vakcīna".

Vakcinācijas kabineti un aptiekas, kas potes bija pasūtījušas, lai piedāvātu jebkuram, tās attiecīgi saņēma krietni mazākā apjomā, jo Latvijas valdība Veselības ministrijas personā bija rezervējusi daļu vakcīnu valstiskiem mērķiem. Sekojot speciālistu ieteikumiem, iedzīvotāji aktīvāk nekā citus gadus devās vakcinēties pret gripu, bet vakcinācijas kabinetos bija uz pusi mazāk vakcīnu nekā iepriekšējā gadā.

Pie valsts iepirktajām vakcīnām tika mediķi, grūtnieces, pansionātu iemītnieki un darbinieki, kas to vēlējās un kas par tādu iespēju uzzināja. To, kas palika pāri, novembrī deva ģimenes ārstiem sirmgalvju un hronisku slimnieku potēšanai, tomēr, kā atzīmē raidījums, ne visi riska grupās par iespējām vakcinēties par valsts naudu uzzinājuši, līdz ar to gripas sezonas beigās daļa vakcīnu palika neizlietotas. Pāri palikušo decembrī piedāvāja ierindas klientiem, taču tobrīd gripas vakcīna nevienam vairs neesot bijusi aktuāla.

Noliktavā pašlaik esot vairāk nekā 3000 gripas vakcīnas devu, kuras nākamajā gripas sezonā vairs nebūšot izmantojamas.

Šogad gripas vakcīnu iepirkumu NVD sācis organizēt laicīgāk - martā. Valsts apmaksātas vakcīnas būs paredzētas tādām pašām grupām kā pagājušajā gadā, tikai sarēķināts, ka vakcīnu vajadzēs divreiz vairāk.

Lasīt visus komentārus (1)

Lasiet arī

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
  • Potnieks 02.05.2021 08:29
    To gripas vakcīnu vajag piejaukt c-19 vakcīnai un superimunitāte garantēta.
    Ziņot redaktoram Atbildēt
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Veselība Henkuzens: Atbildīgais papildu vakcīnu neiepirkšanā jāmeklē politiskā līmenī

Zāļu valsts aģentūras (ZVA) direktora Svena Henkuzena ieskatā atbildīgais par papildu vakcīnu pret Covid-19 neiepirkšanu jāmeklē politiskā līmenī un Nacionālajā veselības dienestā (NVD).

Veselība Liepājā sākta zobu labošana bērniem pilnā narkozē par valsts naudu

Liepājas Reģionālās slimnīcas Zobārstniecības poliklīnika Kārļa Zāles laukumā 2 šomēnes sākusi piedāvāt jaunu valsts apmaksātu pakalpojumu - zobu labošanu bērniem vispārējā anestēzijā jeb narkozē, informēja Liepājas Reģionālās slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Indra Grase.

Veselība Onkologs: Vairāk jācīnās ar audzējiem, no kuriem mirst vairāk, nekā no Covid-19

Latvijā no ļaundabīgiem audzējiem joprojām mirst vairāk cilvēku nekā no Covid-19, kas liecina, ka šai jomai būtu jāvelta vairāk uzmanības un onkoloģijai būtu jābūt vispārnacionālam projektam, norāda Veselības ministrijas galvenais speciālists onkoloģijas jomā Jānis Eglītis.

Veselība Šodienas un nākotnes ajūrvēdiskā klīnika Calendula Ungārijā

Ungārijas pilsētā Šiofakā pie Balatona ezera jau 30 gadus darbojas unikāla dziedniecības iestāde CALENDULA, kuras speciālisti organiski apvieno mūsdienu rietumu medicīnas metodes un alternatīvās sistēmas – ajūrvēdu un tradicionālo ķīniešu medicīnu, u.tml. Mijiedarbībā austrumu un oficiālās metodes šajā klīnikā dod efektīvu risinājumu daudzām problēmām.

Lasiet arī

Sabiedrība Arī trešdien lielā valsts daļā līs

Trešdien daudzviet Latvijā turpināsies lietus, vietām līs stipri, bet Kurzemes rietumu daļā nav gaidāmi nokrišņi, prognozē sinoptiķi.

Sports Nodarbības svaigā gaisā varēs rīkot līdz 20 personām vienā grupā

Turpmāk nodarbības, tostarp sporta nodarbības, svaigā gaisā varēs rīkot līdz 20 personām vienā grupā, līdzšinējo 10 personu vietā, otrdien lēma Ministru kabinets.

Sabiedrība Raidījumu vadītāji un dalībnieki varēs nelietot maskas

Masu informācijas līdzekļu raidījumu vadītāji un dalībnieki raidījuma laikā varēs nelietot mutes un degunu aizsegus, šodien lēma valdība.