• Jadviga,
  • Laura
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Stradiņa slimnīcas Kardioloģijas centrā veikta Baltijā unikāla operācija

Teksta izmērs Aa Aa
Veselība
LETA 18:45, 23.03.2021

Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Kardioloģijas centra speciālisti sekmīgi veikuši Baltijas valstīs unikālu ablācijas operāciju caur augšējo dobo vēnu 53 gadus vecam mirdzaritmijas pacientam, informēja slimnīcas pārstāve Evija Mileiko.


Avots: LETA

Mirdzaritmija ir izplatīts sirds ritma traucējums - viens no bīstamākajiem insulta riska faktoriem, kad sirds priekškambari nevis ritmiski saraujas, bet trīc jeb mirgo. Tā rezultātā sirdī asinis lēnāk nokļūst no priekškambariem kambaros, un tas var veicināt trombu veidošanos. Savukārt šie trombi var izkļūt no sirds un nonākt smadzenēs, aizsprostot artērijas un pārtraukt asinsapgādi smadzenēs, izraisot insultu.

Slimnīcā skaidro, ka parasti šādas operācijas notiek caur apakšējo dobo vēnu, taču ir pacienti, kuriem anatomiskas variācijas dēļ caur apakšējo dobo vēnu sirdij piekļūt nav iespējams. Arī šim pacientam ar apakšējās dobās vēnas apakšējā segmenta iztrūkumu nevarēja veikt operāciju, izmantojot ierasto metodi.

Tā kā mirdzaritmija ievērojami mazināja pacienta dzīves kvalitāti un darbaspējas, kā arī medikamentozi sirds ritmu noturēt neizdevās, speciālisti izlēma veikt ablācijas operāciju caur augšējo dobo vēnu. Kā skaidro kardiologs Kaspars Kupics, ja operācija netiktu veikta, aritmija turpinātos un tā būtu persistējusi.

Mediķis atzīmē, ka šādas operācijas ir tehniski sarežģītas un laikietilpīgas, un arī šī operācija ilga aptuveni sešas stundas, tomēr noritēja bez komplikācijām.

"Pacientam tika sniegta visaugstākā līmeņa un kvalitātes ārstēšana, tāpēc liels paldies visam iesaistītajam personālam, īpaši kardioloģei Kristīnei Jubelei, anesteziologu komandai, māsām par paveikto darbu, kā arī īpašs paldies Latvijas kardioloģijas centra vadītājam profesoram Andrejam Ērglim par tik profesionālas vides un komandas nodrošināšanu", uzsver Kupics.

Mirdzaritmija ir viena no biežākajām aritmijām pēc 40 gadu vecuma, un tās ārstēšana nereti ir sarežģīta, skaidro slimnīcā. Turklāt tikai trešdaļai pacientu izdodas noturēt nepieciešamo normālas sirdsdarbības jeb medicīniski - sinusa - ritmu, lietojot antiaritmiskos medikamentus. Gadījumos, kad medikamenti nepalīdz, tiek pielietota ķirurģija.

Invazīva mirdzaritmijas ārstēšana, pielietojot ablācijas metodi, kur pacientam sirdī, kreisajā ātrijā no iekšpuses veic piededzināšanu noteiktās vietās, ir sevi pierādījusi pēdējos 30 gados un nu jau kļuvusi par vienu no ārstēšanas pamatmetodēm.

Ar šīs invazīvās ārstēšanas metodes palīdzību sinusa ritmu izdodas noturēt ilgtermiņā līdz pat 70-80% pacientu. Tomēr slimnīcā norāda, ka metode ir sarežģīta un tās pamatā ir plaušu vēnu elektriska izolācija no sirds, jo tieši plaušu vēnu atiešanas vietās no sirds rodas elektriski perēkļi, kas iniciē priekškambaru ekstrasistoles un mirdzaritmiju.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Veselība Uzmanību vecākiem! Reanimācijā nonākuši 2 bērni, norijot magnētiskās lodītes

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) reanimācijā nonākuši vēl divi bērni, kas, norijot magnētiskās lodītes, guvuši dzīvībai bīstamus zarnu trakta bojājumus, kas atstās iespaidu uz viņu veselību visu atlikušo dzīvi, informēja slimnīcas pārstāve Dace Zaldāte-Rozentāle.

Veselība NMPD lepojas: Pērn sasniegti labākie operativitātes rādītāji pēdējo gadu laikā

Neraugoties uz Covid-19 pandēmijas radītiem izaicinājumiem un jauniem uzdevumiem, pērn Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) brigādes augstākās prioritātes izsaukumos spējušas ierasties ātrāk nekā jebkad agrāk, informēja NMPD pārstāve Arita Freimane.

Veselība Kopš Bērnu slimnīca sacēla trauksmi, bērni retāk norijuši magnētus

Kopš decembra, kad Bērnu klīniskā universitātes slimnīca sabiedrībā aktualizēja gadījumus, kuros bērni norijuši magnētus, tādējādi nopietni apdraudot savu veselību un pat dzīvību, šādu situāciju skaits ir jūtami krities, pavēstīja slimnīcas pārstāve Dace Zaldāte-Rozentāle.

Veselība Kur rast optimismu un motivāciju, kad viss apstājies? Iesaka izaugsmes koučs

Covid-19 ierobežojumi ne tikai rada neērtības sadzīvē, bet arī veicina noslēgtību un vientulību, katram uzturoties savās mājās bez iespējas satikties ar citiem. Sevišķi sarežģīta situācija ir jauniešiem, kuriem ne tikai jāatrod motivācija patstāvīgi mācīties attālinātā režīmā, bet arī jāizdara būtiskas nākotnes izvēles – kur studēt un kādā nozarē veidot karjeru. Padomus, kur rast optimismu un motivāciju un kā izvirzīt mērķus laikā, kad viss šķietami apstājies un trūkst skaidrības par nākotni, apkopojusi ilggadējā mentore jauniešu biznesa, līderības un pārdošanas programmā Southwestern Advantage Latvia, personiskās izaugsmes koučs Laine Kalēja.

Lasiet arī

Pasaule Izraēla atceļ prasību par masku valkāšanu publiskās vietās ārpus telpām

Izraēlā no svētdienas cilvēkiem vairs nav jāvalkā sejas maskas publiskās vietās ārpus telpām, bet iekštelpās maskas arī turpmāk būs obligāta prasība. Taču eksperti pieļauj, ka arī šī prasība tuvāko mēnešu laikā var tikt atcelta.

Sabiedrība Arvien biežāk vecāki šķiroties nespēj vienoties par bērna aizgādību

Ievērojami ir pieaugusi nepieciešamība sagatavot bāriņtiesu atzinumus lietās, kad vecāki šķiršanās gadījumā nespēj vienoties par bērna saskarsmes un aizgādības tiesībām, apkopojot bāriņtiesu sniegto informāciju par darbu aizvadītajā gadā, secinājusi Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI).

COVID-19 Latvijā turpina augt Covid-19 saslimstības rādītājs

Aizvadītajā diennaktī Latvijā atklāti kopumā 337 Covid-19 gadījumi un saņemtas ziņas par piecu sasirgušo nāvi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra apkopotā informācija.