• Jadviga,
  • Laura
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Daugavpilī būs speciāli soliņi māmiņām, kuros arī barot un pārtīt mazuli

Teksta izmērs Aa Aa
Veselība
lat.bb.lv 15:34, 01.03.2021

Jau drīzumā Daugavpils parkos tiks uzstādīti soliņi, kas paredzēti māmiņām ar mazuļiem, vēsta Latvijas Radio. Tās būs vietas, kur atpūsties, pabarot un apkopt mazuli

Šādi soliņi ir daudzās pasaules valstīs, Daugavpilij tā būs jauna pieredze. Šobrīd jau ir noticis pirmo triju šādu soliņu iepirkums, kas pašvaldībai izmaksās ap 9000 eiro.

"Soliņi būs izveidoti tā, ka tajos būs vieta mazuļa pārtīšanai, un atsevišķi būs sadaļa bērna barošanai. Būs trīs sieniņas, lai maksimāli ērti varētu veikt visas nepieciešamās lietas, kas nepieciešamas māmiņai, apkopjot bērniņu," tos vizuāli apraksta Santa Pupiņa, Daugavpils Pilsētplānošanas un būvniecības departamenta vadītāja.

Specializētie soliņi māmiņām ar mazuļiem būs jaunākais soliņu papildinājums pilsētā, kurā ir pat mākslinieku veidota soliņu aleja.

"Jau ir noticis iepirkums un zināms uzvarētājs Iepirkumā uzvarēja vietējā firma – SIA "VAVEĻ". Soliņus piegādās no ārzemēm, un viena soliņa aptuvenā cena ir 3000 eiro," stāsta Pupiņa.

Olga ir jauna četru bērnu māmiņa, un viņa ir priecīga vismaz par šādu iespēju, kur pabarot bērnu.

"Daugavpilī, cik es zinu, ir tikai viena šāda aprīkota vieta – istabiņa bērna barošanai – bērnu poliklīnikā. Vēl reti – degvielas uzpildes stacijās, ja ir labi aprīkotas tualetes, ar galdiņu bērna pārtīšanai. Bet principā citu vietu visā lielajā pilsētā bērnu barošanai nav. (..) Man vecākajam bērnam ir 8 gadi, jaunākajai – 3 mēneši.

Šī ideja par soliņiem mammām ir apsveicama un laba. Ne visas mammas ir tik drosmīgas, kā es, kurai nav problēmas pabarot bērnu jebkurā vietā. Man vienmēr līdzi sedziņa vai lakatiņš, ar ko piesegties," stāstīja Olga.

Pirmie trīs soliņi māmiņām ar mazuļiem Daugavpilī parādīsies pilsētā, tiklīdz ļaus dabas apstākļi. Kāds pieprasījums pēc tiem būs, rādīs laiks, un, ja tāds būs, tad, iespējams, tie nebūs vienīgie šādi specializētie soliņi māmiņām.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Veselība Uzmanību vecākiem! Reanimācijā nonākuši 2 bērni, norijot magnētiskās lodītes

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) reanimācijā nonākuši vēl divi bērni, kas, norijot magnētiskās lodītes, guvuši dzīvībai bīstamus zarnu trakta bojājumus, kas atstās iespaidu uz viņu veselību visu atlikušo dzīvi, informēja slimnīcas pārstāve Dace Zaldāte-Rozentāle.

Veselība Stradiņa slimnīcas Kardioloģijas centrā veikta Baltijā unikāla operācija

Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Kardioloģijas centra speciālisti sekmīgi veikuši Baltijas valstīs unikālu ablācijas operāciju caur augšējo dobo vēnu 53 gadus vecam mirdzaritmijas pacientam, informēja slimnīcas pārstāve Evija Mileiko.

Veselība NMPD lepojas: Pērn sasniegti labākie operativitātes rādītāji pēdējo gadu laikā

Neraugoties uz Covid-19 pandēmijas radītiem izaicinājumiem un jauniem uzdevumiem, pērn Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) brigādes augstākās prioritātes izsaukumos spējušas ierasties ātrāk nekā jebkad agrāk, informēja NMPD pārstāve Arita Freimane.

Veselība Kopš Bērnu slimnīca sacēla trauksmi, bērni retāk norijuši magnētus

Kopš decembra, kad Bērnu klīniskā universitātes slimnīca sabiedrībā aktualizēja gadījumus, kuros bērni norijuši magnētus, tādējādi nopietni apdraudot savu veselību un pat dzīvību, šādu situāciju skaits ir jūtami krities, pavēstīja slimnīcas pārstāve Dace Zaldāte-Rozentāle.

Lasiet arī

Sabiedrība Arvien biežāk vecāki šķiroties nespēj vienoties par bērna aizgādību

Ievērojami ir pieaugusi nepieciešamība sagatavot bāriņtiesu atzinumus lietās, kad vecāki šķiršanās gadījumā nespēj vienoties par bērna saskarsmes un aizgādības tiesībām, apkopojot bāriņtiesu sniegto informāciju par darbu aizvadītajā gadā, secinājusi Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI).

COVID-19 Latvijā turpina augt Covid-19 saslimstības rādītājs

Aizvadītajā diennaktī Latvijā atklāti kopumā 337 Covid-19 gadījumi un saņemtas ziņas par piecu sasirgušo nāvi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra apkopotā informācija.

Sabiedrība Eksperts: videonovērošanas tīkls var izrādīties nevajadzīga naudas izsviešana

Ideja par vienotu visas valsts videonovērošanas tīklu nav slikta, tomēr ir vairākas nianses, kuras šo projektu var padarīt par milzīgas naudas nevajadzīgu izsviešanu, aģentūrai LETA atzina apsardzes kompānijas SIA "Koblenz drošība" valdes priekšsēdētājs Raivis Terinks.