• Ella,
  • Elmīra
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Kas ir labāk: uzstādīt implantu vai izārstēt savu zobu?

Teksta izmērs Aa Aa
Veselība
BB.LV 07:50, 02.02.2021

Tādā situācijā, ja jūsu zobs vai kronis ir salauzti, ir sācies strutojošs process un parādās sāpes, tad visbiežāk no zobārsta dzirdēsiet, ka jums ir nepieciešams izraut zobu un uzstādīt implantu. Vai tiešām tā ir?  

Fakts ir tāds, ka ne visās situācijās zobu izraušana ir panaceja, bet tas tiek pasniegts šādā veidā, jo ir daudz grūtāk kaut ko saglabāt nekā zaudēt. Un problēma nav tikai tā, ka ārsti meklē vieglākus variantus. Daudz kas ir atkarīgs arī no ārsta pieredzes un viņš vienkārši nezina tehniku, kas palīdzēs saglabāt dzīvu zobu. Tomēr ir vērts atzīmēt, ka ir gadījumi, kad zoba izraušana kļūst par vienīgo variantu, kā atrisināt problēmu. Ļaujiet mums sīkāk apsvērt situācijas, kad ir nepieciešams saglabāt zoba sakni un kad tomēr ir labāk uzstādīt implantu.

  

Dzīvā zoba saknes VS titāna implants: kā ietaupīt vēl 30 gadus?

Mūsu dabiskajiem zobiem ir spēcīgi saistaudi (periodonts), pateicoties kuriem tie stingri turas un baro kaulaudus, kas nodrošina smaida skaistumu.

Implantam šādu audu nav, un tas tiek saglabāts kaulā tikai pavediena dēļ. Tāpēc pastāv iespēja, ka tas nesakņosies un implants tiks noraidīts. Turklāt laika gaitā kaulu audi sāks samazināties, jo tie nesaņems pienācīgu barošanu. Un tas savukārt novedīs pie tā, ka pēc 10-15 gadiem būs nepieciešama kaulu audu palielināšana, kas piesaistīs papildu izmaksas.

Saglabājot zoba sakni, jūs varat ietaupīt vēl vismaz 10-15 gadus un tikai pēc tam ievietot implantu, kas jums kalpos tikpat daudz. Rezultātā mēs atklājam, ka ar pareizu pieeju komforta periods var dubultoties un sasniegt 20-30 gadus. Tāpēc ir svarīgi sākotnēji atrast labu zobārstu un izvēlēties nevis pēc cenas, bet gan pēc pieredzes un iespējām. Rīgā viens no labākajiem ekspertiem šajā jomā ir Aleksandrs Makarovs. Vairāk nekā 13 gadus ilgas medicīniskās prakses laikā Aleksandrs ir veiksmīgi veicis daudzas zobu saglabāšanas un implantu uzstādīšanas operācijas, tādēļ, ja vēlaties ilgu laiku skaisti smaidīt, iesakām pierakstīties uz konsultāciju pie viņa Smile Office zobārstniecībā.

  

Ko darīt: saglabāt vai izraut?

Ja pastāv iespēja, ka zobu var glābt, tad vienmēr mēģiniet to izdarīt, jo pat zoba saknes saglabāšana palīdzēs jums ietaupīt laiku. Bet atcerieties, ka svarīga loma šeit ir ārsta prasmēm un viņa darba kvalitātei, nevis cenai. Tāpēc, pirms jūs beidzot izlemjat, vai izraut zobu ar turpmāku implanta uzstādīšanu vai to saglabāt, konsultējieties ar vairākiem speciālistiem un izdariet izvēli par labu tam, kurš pārņems zoba saglabāšanu.


Lasiet arī


ARĪ KATEGORIJĀ

Veselība Alkohols un tabaka mūsu ikdienā - kas mainījies kopš Covid-19 sākuma?

Alkoholu kopš Covid-19 sākuma kopumā biežāk lieto 18% aptaujāto (6% - izteikti vairāk, 12% - nedaudz vairāk), 43% izmaiņas novērojuši nav, 14% alkoholu lieto mazāk nekā pirms Covid-19 pandēmijas, bet 23% snieguši atbildi, ka alkoholu nelieto vispār, atklāj jaunākie BENU Aptiekas Stresa termometra dati.

Veselība Daugavpilī būs speciāli soliņi māmiņām, kuros arī barot un pārtīt mazuli
Jau drīzumā Daugavpils parkos tiks uzstādīti soliņi, kas paredzēti māmiņām ar mazuļiem, vēsta Latvijas Radio. Tās būs vietas, kur atpūsties, pabarot un apkopt mazuli
Veselība 4 gados reģistrēto reto slimību pacientu skaits pieaudzis 50 reizes

Ja 2016.gadā Latvijas Reto slimību pacientu reģistrā fiksēto pacientu skaits bija 224, tad 2020.gada nogalē, pateicoties reģistra pilnveidei, reģistrēto pacientu skaits bija jau vairāk nekā 50 reizes lielāks un sasniedza 11 777, informēja Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas pārstāve Dace Zaldāte-Rozentāle.

Veselība Ārste par Covid-19 sekām: Matu zudums, nespēja koncentrēties nomazgāt traukus

Ar kardiovaskulāram problēmām pēc palīdzības vēršas gan seniori, gan gados jauni Covid-19 pārslimojušie pacienti, informēja "Veselības centru apvienības" kardioloģe Lauma Zābere.

Lasiet arī

Sabiedrība Delna nosaukusi pērn nozīmīgākos pretkorupcijas notikumus. Kas tie ir?

Noslēdzoties biedrības "Sabiedrība par atklātību - Delna" gada notikumu apkopojumam un biedru balsojumam, pērn kā nozīmīgāko pretkorupcijas notikumu izvēlējās Rīgas domes atlaišanu, liecina biedrības publiskotā informācija mājaslapā.

Pasaule Izraēlā durvis ver restorāni, bet nepotētie drīkstēs sēdēt tikai āra terasēs

Izraēlā svētdien atkal atvērti restorāni un kafejnīcas un skolās daļēji atsākušās mācības klātienē.

Sabiedrība Vienreizējais 500 eiro atbalsts par bērnu: 7 svarīgi jautājumi un atbildes

Saeimā pieņemtie Grozījumi Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā paredz sniegt vienreizēju atbalstu 500 eiro apmērā ģimenēm par katru bērnu. Cilvēkiem, kuru ģimenēs aug bērni, rodas daudz jautājumu par šo atbalstu. Labklājības ministrija ir apkopojusi būtiskākos un piedāvā atbildes.