• Centis,
  • Gotfrīds,
  • Vents
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Covid-19 skarta pansionāta vadītāja: Ministrija neizprot reālo situāciju

Teksta izmērs Aa Aa
Veselība
LETA 20:04, 27.01.2021

Pēkšņi pieprasījumi ātri apkopot dažādu informāciju saistībā ar Covid-19 norāda, ka Labklājības ministrija (LM) neizprot reālo situāciju sociālās aprūpes centros (SAC), pauž Skrīveru novada pašvaldības SAC "Ziedugravas" direktore Diāna Bebre-Kondrāte, kuras vadītajā iestādē pirmie Covid-19 gadījumi atklāti pirms divām nedēļām.


Avots: LETA

Pašvaldībā aģentūru LETA informēja, ka ziņas par pirmajiem saslimšanas gadījumiem "Ziedugravās" saņemtas pirms divām nedēļām, kad vispirms saslimšana konstatēta vienai darbiniecei. Veicot testēšanu klientiem, pagājušajā nedēļā konstatēts liels pozitīvo testu skaits - 27 klientiem šie rezultāti bijuši pozitīvi, taču lielākoties viņiem nav slimībai raksturīgo simptomu. Bebre-Kondrāte skaidroja, ka pašlaik Covid-19 pozitīvi ir 33 no kopumā 110 klientiem, kā arī vairāki darbinieki.

Pašlaik centrā ir divas aktuālās aprūpētāju vakances, taču darbinieku SAC trūcis arī pirms Covid-19 gadījumu atklāšanas, atzina SAC vadītāja. Lai nodrošinātu klientu aprūpi, esošie darbinieki pārkvalificējas, un, piemēram, aprūpi nodrošina arī tie, kas līdz šim bija nodarbināti klientu vannošanā. Jau ir parakstīti vairāki rīkojumi par piemaksām 50% apmērā no algas par Covid-19 pozitīvu klientu aprūpi, un šīs piemaksas darbinieki saņems februārī kopā ar atalgojumu par janvāri.

Bebre-Kondrāte klāstīja, ka sasirgušie ir izolēti, arī ēdināšana tiek nodrošināta nevis ēdnīcā, bet istabiņās. Tāpat arī darbinieki sadalīti pa korpusiem, lai ikdienā nekrustotos.

"Ministrija neizprot reālo situāciju," norādīja SAC vadītāja, komentējot LM un citu ministriju izstrādāto un valdībā apstiprināto plānu Covid-19 izplatības ierobežošanai SAC, jo pašlaik vienīgais, kas ir zināms par plānu, esot statistikas apkopošana par inficētajiem un tiem, kas atlabuši.

Pēc viņas teiktā, dati par sasirgušajiem klientiem pieprasīti pēkšņi, "jo ministre pagājušajā nedēļā nevarēja tos nosaukt", un tiem bija jābūt gataviem īsā laikā, turklāt LM neesot interesējusi informācija par darbiniekiem, kas atveseļojušies. Tāpat SAC nezinot, kad tiks piegādāti antigēnu eksprestesti, kuru lietošana SAC arī norādīta plānā.

Neskaidrības esot arī ar vakcinēšanos pret Covid-19 sākšanu. Pašlaik SAC ir uzdots apkopot informāciju par tiem klientiem un darbiniekiem, kas izteikuši vēmi vakcinēties. Pēc Bebres-Kondrātes paustā, tas ir liels slogs pansionātam, jo jāziņo arī par tiem klientiem, kas šaubās. "Tas nav izdarāms vienā dienā, jo tas ir jādara paralēli citiem ikdienas pienākumiem, zāļu izdalei. Daļai klientu man jāapzvana radinieki," skaidroja SAC vadītāja.

Vienlaikus Bebre-Kondrāte norādīja, ka problēmu ar individuālo aizsardzības līdzekļu sagādi, tostarp ar valsts atbalstu, nav bijis, un vienīgai pavasarī, kad lielā pieprasījuma dēļ bija cēlušās to cenas, visur valdījusi panika. Visdrīzāk, papildu atbalstu SAC varētu saņemt arī no Skrīveru novada pašvaldības, jo, ņemot vērā gan lielus papildu izdevumus, gan to, ka netiek uzņemti jauni klienti, pieejamo finanšu līdzekļu apjoms ir samazinājies. Optimālais klientu skaits "Ziedugravās" ir 122.

Jau ziņots, ka Covid-19 izplatības ierobežošanai SAC plāna mērķis īstermiņa ir novērst ilgstošas sociālās aprūpes institūcijas klientu un darbinieku veselības apdraudējumu Covid-19 infekcijas izplatības laikā, bet vidējā termiņā - veicināt ilgstošas aprūpes pakalpojuma noturību un nepārtrauktību, pielāgojot ilgstošas sociālās aprūpes institūcijas epidemioloģiskā apdraudējuma situācijai un attīstot ģimeniskai videi pietuvināta sociālā pakalpojuma pieejamību pašvaldībās. Rezultātā iesaistītās puses vēlas klientiem radīt maksimāli drošu un veselību saglabājošu vidi ilgstošas sociālās aprūpes institūcijās.

Rīcības plānā noteiktie pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai ilgstošas sociālās aprūpes institūcijās paredz koordinētas darbības septiņos rīcības virzienos, tostarp operatīvu jautājumu risināšana, situācijas monitorings un kontrole, epidemioloģisko drošības prasību ievērošana, infekcijas izplatības prevencija. Tāpat paredzēts atbalsts ilgstošas sociālās aprūpes institūciju darbiniekiem, komunikācija ar klientu tuviniekiem un institūcijām, bet kā septītais virziens noteikti "izejas pasākumi".

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Veselība Alkohols un tabaka mūsu ikdienā - kas mainījies kopš Covid-19 sākuma?

Alkoholu kopš Covid-19 sākuma kopumā biežāk lieto 18% aptaujāto (6% - izteikti vairāk, 12% - nedaudz vairāk), 43% izmaiņas novērojuši nav, 14% alkoholu lieto mazāk nekā pirms Covid-19 pandēmijas, bet 23% snieguši atbildi, ka alkoholu nelieto vispār, atklāj jaunākie BENU Aptiekas Stresa termometra dati.

Veselība Daugavpilī būs speciāli soliņi māmiņām, kuros arī barot un pārtīt mazuli
Jau drīzumā Daugavpils parkos tiks uzstādīti soliņi, kas paredzēti māmiņām ar mazuļiem, vēsta Latvijas Radio. Tās būs vietas, kur atpūsties, pabarot un apkopt mazuli
Veselība 4 gados reģistrēto reto slimību pacientu skaits pieaudzis 50 reizes

Ja 2016.gadā Latvijas Reto slimību pacientu reģistrā fiksēto pacientu skaits bija 224, tad 2020.gada nogalē, pateicoties reģistra pilnveidei, reģistrēto pacientu skaits bija jau vairāk nekā 50 reizes lielāks un sasniedza 11 777, informēja Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas pārstāve Dace Zaldāte-Rozentāle.

Veselība Ārste par Covid-19 sekām: Matu zudums, nespēja koncentrēties nomazgāt traukus

Ar kardiovaskulāram problēmām pēc palīdzības vēršas gan seniori, gan gados jauni Covid-19 pārslimojušie pacienti, informēja "Veselības centru apvienības" kardioloģe Lauma Zābere.

Lasiet arī

Ekonomika Rīgā atvērts Igaunijā populārākais mājas un dārzkopības preču veikals Hortes

5. martā pirmo reizi Latvijā durvis vēris viens no lielākajiem un modernākajiem dārzkopības, mājas un mājdzīvnieku preču iegādes centriem Baltijā - Hortes, kura izveidē investēti 6,5 miljoni eiro.

Veselība Pierobežā sirmgalvjiem jāmēro 20 kilometri līdz ģimenes ārstam vai pēc zālēm

Simtiem sirmgalvju Latvijas pierobežas ciematā Silene ir apgrūtināta piekļuve ģimenes ārstam, kā arī medikamentiem, kuru iegādei ir jāmēro gandrīz stundu ilgs ceļš ar autobusu, sacīja Skrudalienas pagasta pārvaldes vadītāja Betija Ivanova.

Sabiedrība Sagruvušās Zolitūdes Maximas lieta: Sākts jauns kriminālprocess. Par ko?

Reaģējot uz pirmās instances tiesas spriedumu, Valsts policija sākusi kriminālprocesu par iespējamu dokumentu viltošanu, kas saistīta ar 2013.gadā Zolitūdē sagruvušā lielveikala "Maxima" celtniecību, noskaidroja aģentūra LETA.