• Alnis,
  • Andulis
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Par Austrumu slimnīcas valdes locekli ievēlēts profesors Plaudis

Teksta izmērs Aa Aa
Veselība
LETA 23:15, 05.01.2021

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas padome valdes locekļa amatā ir ievēlējusi profesoru Haraldu Plaudi, kura kandidatūra par atbilstošākā atzīta atklātā konkursā, informēja slimnīcas pārstāve Ilga Namniece.


Avots: LETA

Plaudis amatā stājās šodien, 4.janvārī, un ir pilnvarots pildīt valdes locekļa pienākumus uz pieciem gadiem.

Slimnīcas mājaslapā norādīts, ka Plaudis ir Austrumu slimnīcas Ķirurģijas galvenais speciālists, Ārstniecības padomes priekšsēdētāja vietnieks. Tāpat viņš ir Rīgas Stradiņa universitātes Ķirurģijas katedras asociētais profesors un Latvijas Ķirurgu asociācijas viceprezidents.

Profesora atbildības joma būs medicīna. Prioritātes šajā jomā būs ārstniecības procesa uzlabošana un pilnveide, uz pacientu vērsta veselības aprūpe, mūsdienīgu veselības pakalpojumu stratēģiskā plānošana un attīstība, zinātnisko izpētes projektu virzība, rezidentu apmācības procesa pilnveide un kompetences centru veidošana.

Ņemot vērā, ka viens no Austrumu slimnīcas padomes uzdevumiem ir ievēlēt valdes locekļus, pagājušajā gada 24.augusta sēdē slimnīcas padome pieņēma lēmumu sākt kandidātu valdes locekļa amatam atlases un vērtēšanas procesu.

Līdz šim Austrumu slimnīcas valdes locekļa medicīnas jomā amatu ieņēma Aleksejs Višņakovs. Viņš tika ievēlēts amatā ar kapitāla daļu turētāja 2019.gada 4.novembra lēmumu, paredzot, ka viņš pildīs valdes locekļa amata pienākumus līdz brīdim, kad noteiktajā kārtībā slimnīcas valdē tiks ievēlēts viņš vai cits kandidāts.

Padome pērn septembrī izveidoja nominācijas komisiju, kura nodrošināja atklāta konkursa izsludināšanu un amata kandidātu izvērtēšanu.

Nominācijas komisija pērn 2.decembrī pieņēma lēmumu iesniegt padomei galīgā lēmuma pieņemšanai divas atbilstošākās kandidatūras prioritārā secībā pēc iegūtā punktu skaita.

Padome izvērtēja komisijas izvirzītos kandidātus, veica pārrunas un nekonstatēja apstākļus, kas liecinātu, ka padomei būtu pamats nepiekrist nominācijas komisijas ieteiktajam prioritārajam kandidātam, kurš konkursā ieguvis augstāko punktu skaitu. Tādējādi komisija lēma virzīt ievēlēšanai Austrumu slimnīcas valdes locekļa amatā profesoru Plaudi.

Savukārt 30.decembrī Austrumu slimnīcas padome ievēlēja Plaudi amatā uz piecu gadu termiņu no šī gada 4.janvāra līdz 2026.gada 3.janvārim. Līdz ar viņa ievēlēšanu beidzas līdzšinējā valdes locekļa Višņakova pilnvaru termiņš, bet viņš turpina darbu Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikas vadītāja amatā.

Stājoties amatā, Plaudis atzīst, ka "šobrīd ir sarežģīts un grūts laiks". Viņaprāt, "krīzes nāk un iet, un mums kā universitātes slimnīcai tās pārvarēt ir nesalīdzināmi vieglāk, jo vienmēr esam balstījušies zinātnē un profesionālo prasmju pilnveidē".

"Pateicoties saliedētajam komandas darbam un uzsāktai vakcinācijai, situācija normalizēsies. Tālab šis ir ļoti svarīgs brīdis, lai šo jauno normalitāti kopā izveidotu. Esmu pateicīgs Višņakovam par milzīgo un sarežģīto darbu krīzes epicentrā, par degsmi un personīgo ieguldījumu šīs sarežģītās situācijas sakārtošanā, kā arī vēlētos, lai nākotnē viņa aktīvā iesaiste un palīdzība turpinātos," pauž mediķis.

Viņš tostarp uzskata, ka Austrumu slimnīcai būtu jākļūst par inovāciju centru un par valsts metodisko centru dažādu slimību ārstēšanā, kā piemēram, onkoloģijā un infekciju, politraumu, neatliekamajā medicīnā.

Kā savus svarīgākos uzdevumus jaunievēlētais valdes loceklis ir izvirzījis ārstniecības iestādes funkciju stiprināšanu plašākā nozīmē, ārstniecības un aprūpes personāla darba apjoma un noslodzes sabalansēšanu, personāla atjaunotni, kā arī sadrumstalotās infrastruktūras sakārtošanu.

"Tas nebūs sprints, bet maratons, kuru nevarēs pieveikt vienatnē. Būs nepieciešams vienots redzējums un ikviena personiska iesaiste, kā arī lieliska, uz sadarbību vērsta komanda. Esmu pārliecināts, mēs patiesi esam lielākie ne tikai ārstniecības un aprūpes, bet arī ideju un attīstības potenciāla ziņā," teica Plaudis.

Slimnīcas valdes priekšsēdētājs ir Imants Paeglītis. Tāpat valdē strādā locekļi Kaspars Plūme un Andis Pinkulis.

Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca ir lielākā daudzprofilu ārstniecības iestāde Latvijā, kas nodrošina daudzpusīgu diagnostiku un ārstēšanu pacientiem, kā arī veic zinātniski pētniecisko darbu un attīstīta inovācijas, nodrošina jauno speciālistu apmācību un īsteno pasākumus sabiedrības izglītošanai un veselības veicināšanai. Slimnīca nodarbina vairāk nekā 4600 darbiniekus.

Katru gadu slimnīcā tiek sniegti veselības aprūpes pakalpojumi vairāk nekā 70 000 stacionāri un 760 000 ambulatori ārstētiem pacientiem. Kopumā visā slimnīcā ir vairāk kā 2000 gultas vietas. Gada laikā tiek veiktas vairāk kā 25 000 operācijas.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Veselība Daļa slimnīcu nespēj izveidot otros vakcinēšanas kabinetus, un par to ziņo VM

Daļa Latvijas slimnīcu nespēj izveidot otros vakcinēšanas kabinetus un par to ir paziņojušas Veselības ministrijai, šorīt LTV "Rīta panorāmā" apgalvoja Latvijas Slimnīcu biedrības vadītājs Jevgēņijs Kalējs.

Veselība Kuluāros nu min jau 3 iespējamos kandidātus uz veselības ministra amatu

Kuluāros kā iespējamie kandidāti uz veselības ministra amatu tiek minēti "Attīstībai"/"Par!" (AP) Saeimas deputāti Andris Skride, Daniels Pavļuts un Ilmārs Dūrītis, taču politiskajā spēkā par šo jautājumu vēl tiks spriests, noskaidroja aģentūra LETA.

Veselība Izskanējis, kas varētu būt nākamais veselības ministrs pēc Viņķeles (+FOTO)

Politikas kuluāros neoficiāli izskanējis, ka pēc veselības ministres Ilzes Viņķeles demisijas šo amatu varētu ieņemt pašreizējais Veselības ministrijas parlamentārais sekretārs, Saeimas deputāts Ilmārs Dūrītis.

Veselība Austrumu slimnīca ieviesusi mobilo morgu; pagaidām uz mēnesi

Pieaugot no Covid-19 mirušo cilvēku skaitam, Rīgas Austrumu slimnīcā darbu sācis mobilais morgs. No tā simt vietām pirmdien bija aizpildīta trešdaļa, jo četrās jaungada brīvdienās nestrādāja apbedītāji un kapsētas, vēsta Latvijas Televīzija.

Lasiet arī

Sabiedrība TM neatbalsta administratīvu atbildību par jebkuru aicinājumu nepildīt likumu

Patlaban nav nepieciešams paredzēt administratīvo atbildību par jebkuru publiski izteiktu aicinājumu nepildīt likumu vai citu tiesību aktu prasības, šādu viedokli Saeimas Krimināltiesību politikas apakškomisijā pauda Tieslietu ministrijas (TM) Administratīvās atbildības politikas nodaļas vadītāja Jolanta Laura.

Sabiedrība Traģēdija Krustpils novadā: Dzīvojamās mājas ugunsgrēkā gājis bojā cilvēks

Pirmdien dzīvojamās mājas ugunsgrēkā Krustpils novadā gājis bojā cilvēks, bet vēl viens cilvēks izglābts, aģentūra LETA uzzināja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Sabiedrība Staķis atbrīvojis no amata Mājokļu un vides departamenta direktoru Aļeksejenko

Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis (PP) atbrīvojis no amata Mājokļu un vides departamenta direktoru Anatoliju Aļeksejenko.