• Meta,
  • Sniedze
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Valsts par 1,1 miljonu eiro iepirks pretvīrusa medikamentu Remdesivir

Teksta izmērs Aa Aa
Veselība
LETA 10:12, 21.10.2020 1

No valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem" Veselības ministrijai piešķir finansējumu 1 101 240 eiro apmērā, lai nodrošinātu medikamenta "Veclury" ar aktīvo vielu remdesivīrs pieejamību medikamentozās ārstēšanas procesā no oktobra līdz 31.decembrim, otrdien lēma valdība.Latvijā jau patlaban ierobežotos daudzumos ir pieejams pretvīrusa medikaments ar šo aktīvo vielu.

Līdz ar to laika periodam no 2020.gada oktobra līdz 31.decembrim plānots, ka būs nepieciešams finansējums 1,1 miljona eiro apmērā, no kura 309 120 eiro tiks novirzīti medikamenta "Veclury" 800 devu iegādei oktobrī.

Savukārt novembrī paredzēts izlietot kopumā 396 060 eiro no kopējās summas, lai iegādātos 1025 devas minētā medikamenta. Tikmēr decembrī tiks izmantota atlikusī summa 396 060 eiro apmērā, lai iepirktu 1025 šī medikamenta devu.

Pēc ekspertu aplēsēm tiek prognozēts, ka vidēji turpmākos sešos mēnešos Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīca (RAKUS) un Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā (PSKUS) slimnīcā ārstēsies 190 pacienti mēnesī jeb kopumā 1 140 pacienti pusgadā.

Pēc ministrijas prognozēm, sešos mēnešos 341 pacienti jeb 29,90% no 1140 pacientiem varēs lietot minēto medikamentu. Lai nodrošinātu vienam pacientam medikamentozās ārstēšanas procesu ir nepieciešamas 11 šī medikamenta devas. Līdz ar to kopumā sešiem mēnešiem no oktobra līdz 31.martam ir nepieciešama 3751 deva, lai ārstētu 341 pacientu.

Ņemot vērā to, ka saslimšana ar Covid-19 var turpināties arī 2021.gadā, nākamajam gadam Veselības ministrijai būs papildus nepieciešami finanšu līdzekļi indikatīvi 901 medikamenta "Veclury" ar aktīvo vielu remdesivīrs pielietošanā laika periodā no 2021.gada 1.janvāra līdz 31.martam. Pēc provizoriskām aplēsēm, 2021.gadam minētā medikamenta iegādei būtu nepieciešami papildu finanšu līdzekļi 348 147 eiro apmērā.

Nacionālais veselības dienests noslēgs līgumu ar medikamentu ražotāju "Gilead" par medikamenta "Veclury" ar aktīvo vielu remdesivīrs iegādi, vienlaicīgi iekļaujot līgumā, ka medikamentus "Veclury" saņems RAKUS un PSKUS, kas nodrošina Covid-19 medikamentozo ārstēšanu.

Nacionālais veselības dienests informē, ka, pamatojoties uz Covid-19 globālu izplatību, Eiropas Komisija uzsāka darbu pie centralizēta iepirkuma par remdisiviru saturoša medikamenta iegādi. Iepirkumam Veselības ministrija kā kontaktpersonas no Latvijas nominēja Zāļu valsts aģentūras un Nacionāla veselības dienesta pārstāvjus.

Iepirkuma rezultātā tika panākta vienošanās ar medikamentu ražotāju "Gilead" par medikamenta "Veklury" piegādi.

Papildus nepieciešamais finansējums, kas tiek izmantots kā indikatīvais aprēķins, ņemot vērā šī brīža prognozi par Covid-19 pacientu skaitu, nozīmē, ka faktiskie izdevumi var atšķirsies, ņemot vērā ārstniecības iestāžu sagatavoto izsekojamo uzskaiti par faktiski pielietoto medikamentu Covid-19 pacientu ārstniecības procesā pārskata periodā

Lasīt visus komentārus (1)

Lasiet arī

  • IEVA 24.10.2020 20:10
    Kad iepirks?Un kur tas bus pieejams?
    Ziņot redaktoram Atbildēt
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Veselība Gripa un Covid-19: Kas abiem vīrusiem ir kopīgs un kas - atšķirīgs?

Gan gripa, gan Covid-19 izplatās līdzīgi. Šie vīrusi var skart jebkuru, esot ciešā kontaktā – tuvāk par diviem metriem – ar jau saslimušo. Vīrusi tiek izplatīti ar pilieniem, kas rodas šķaudot, runājot vai klepojot, tāpat inficēties var, pieskaroties virsmai, uz kuras ir vīruss, un pēc tam pieskaroties sejai, mutei, degunam, acīm.

Veselība Piemaksas mediķiem par darbu Covid-19 apstākļos rosinās noteikt 100% apmērā

Veselības ministre Ilze Viņķele (AP) rosinās piemaksas mediķiem par darbu Covid-19 apstākļos noteikt 100% apmērā, izriet no ministres sacītā intervijā Latvijas Radio.

Veselība Anglijā bez maksas nodrošinās D vitamīnu. Kā tas saistīts ar Covid-19?

Anglijas iedzīvotājiem valdība paredzējusi nodrošināt bezmaksas D vitamīnu. Akciju plānots uzsākt janvārī, četros mēnešos nodrošinot D vitamīnu līdz pat teju trīs miljoniem cilvēku, atsaucoties uz izdevumu The Guardian, ziņo Diena.

Veselība Bērnu slimnīca: Piektdien vēl viens pamatskolas bērns apēdis magnētus

Laika posmā no 1.janvāra līdz oktobra beigām Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā (BKUS) dažādos traumatisma gadījumos bērni pēc palīdzības vērsušies vairāk nekā 15 800 reizes, liecina slimnīcas apkopotie dati.

Lasiet arī

Sabiedrība Trešdienas rīts - vēsākais kopš marta
Rīga, 2.dec., LETA. Trešdienas rītā gaisa temperatūra valstī ir -1..-5 grādi, līdz ar to šis kļuvis par vēsāko rītu Latvijā kopš marta, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) dati. Iepriekšē...
Sabiedrība "Olainfarm" rīkos trešā ceturkšņa virtuālo konferenci
Rīga, 2.dec., LETA. Zāļu ražotāja AS "Olainfarm" šodien rīkos virtuālo konferenci par šā gada trešā ceturkšņa un deviņu mēnešu rezultātiem, teikts uzņēmuma paziņojumā biržai "Nasdaq Riga". Virtuālo konferenci (vebināru)...
Sabiedrība Akciju cenas pieaug cerībā uz ekonomikas atveseļošanos
Ņujorka, 2.dec., LETA--AFP. Akciju cenas ASV un Eiropā otrdien pieauga cerībā uz ekonomikas atveseļošanos, ko sekmēja optimistiski Ķīnas ekonomikas dati un prognozes par Covid-19 vakcīnu izplatīšanu 2021.gadā. Volstrīta...