• Daina,
  • Dainida,
  • Dainis
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Raidījums: Joprojām nav pietiekamu sejas masku rezervju krīzes situācijai

Teksta izmērs Aa Aa
Veselība
LETA 20:04, 11.10.2020

Lai gan Aizsardzības ministrija ir izveidojusi divu mēnešu krājumus ar individuālās aizsardzības līdzekļiem, jo kopā diviem mēnešiem vajadzīgi 13 miljoni ķirurģisko masku, tad Militāro iepirkumu centrā, kam uzdota pandēmijas rezervju pirkšana un glabāšana, ir mazāk nekā puse no vajadzīgā, šodien vēsta TV3 raidījums "Nekā personīga".


Avots: LETA

No trim respiratoru tipiem divi pietiks arī ilgākam laikam, bet viena nav vispār. Nav arī nesterilo cimdu, kaut gan aprēķināts, ka vajadzīgi 16 miljoni.

"Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests uztur sarakstu, kādiem krājumiem mums ir jābūt, un Aizsardzības ministrija ir izveidojusi divu mēnešu krājumus, ir iepirkti šie individuālās aizsardzības līdzekļi. Mums ir krājumi diviem mēnešiem, ja tā varētu teikt, dienai, ja pēkšņi pasaulē atkal notiek kādas pārmaiņas," apstiprināja Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis, kurš vada Starpinstitūciju koordinācijas grupu, kurai uzticēta reaģēšana uz Covid-19 pandēmijas gaitu.

Tomēr Valsts kontrolei joprojām ir neskaidrība par to, vai tiešām šie apjomi ir pareizi noteikti.

"Mēs kā Valsts kontrole šādu pārliecību neieguvām, tāpēc mums šķiet, ka šis jautājums būtu jānoskaidro. Vai mēs esam apzinājuši visas vajadzības, vai mūsu iestādes būs gatavas, un galu galā, kam mēs īsti gatavojamies. Jo marta sākumā situācija tika prognozēta ļoti bēdīga, bija tas scenārijs, ka varētu vienlaikus saslimt 5000 cilvēku, daudziem būtu smaga slimības gaita," stāstīja Valsts kontroles padomes locekle Ilze Grīnhofa.

Līdz septembra vidum iepirkumos valdīja ārkārtas stāvoklis. Veselības, Iekšlietu un Aizsardzības ministrijas līgumus par masku piegādēm slēdza bez konkursiem. Globāla deficīta apstākļos maskas pirka no jebkura uzņēmuma, kas tās spēja piegādāt. Biznesā iesaistījās visi, taču Valsts kontroles revīzijā atklājās, ka veselības resorā piegādātājus vienpersoniski izvēlējās Nacionālā veselības dienesta direktors, bet Aizsardzības ministrijā netika galā ar daudzajiem masku piegādātāju pieteikumiem.

"Šie iepirkumi tika veikti steigā un nebija laika nodarboties ar dokumentēšanu un tamlīdzīgiem jautājumiem, ko mēs arī kā Valsts kontrole saprotam, bet tai pašā laikā, protams, tas rada virkni risku, jo šie procesi nebija caurskatāmi, nebija līdz galam izsekojami un mēs kā revidenti no savas puses nevaram apliecināt, ka šajos procesos nebūtu bijuši nekādi riski, tajā skaitā arī korupcijas riski," sacīja Grīnhofa.

Liela daļa pavasarī slēgto līgumu problēmu bija saistīta ar kvalitātes sertifikātiem. Pārliecināties par masku atbilstību standartiem ātri nevarēja, jo rinda uz atzinumu no sertificētām laboratorijām ārzemēs bija divus mēnešus gara. Latvijā atzinumu par produktu drošību deva tiesu ekspertīzes centrs. Tagad visas piegādātās maskas pārbaudītas sertificētās laboratorijās un brāķi nav atrasti.

Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons raidījumam apstiprināja, ka tagad ir saņemti visi laboratoriju atzinumi par visām tām kravām, kas ir piegādāts un laboratoriski apstiprināts, ka visa piegādātā prece atbilst attiecīgi tehniskajām specifikācijām un tai prasītajai kvalitātei.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Veselība Valsts par 1,1 miljonu eiro iepirks pretvīrusa medikamentu Remdesivir

No valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem" Veselības ministrijai piešķir finansējumu 1 101 240 eiro apmērā, lai nodrošinātu medikamenta "Veclury" ar aktīvo vielu remdesivīrs pieejamību medikamentozās ārstēšanas procesā no oktobra līdz 31.decembrim, otrdien lēma valdība.

Veselība Slimnīcās maina uzņemšanas kārtību; hroniskos pacientus Rīgā vairs neņems

Pieaugot Covid-19 izplatībai un stacionēto koronavīrusa pacientu skaitam, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam uzdots turpmāk pacientus ar hroniskām saslimšanām nogādāt ārpus Rīgas, mazajās slimnīcās, tādā veidā lielajās slimnīcās atbrīvojot vietas tieši Covid-19 pacientiem un cilvēkiem ar akūtām saslimšanām.

Veselība Aizliegtā etiķa esence: Izrādās, Rīgā to nopirkt nav īpašu problēmu (+VIDEO)

Lai arī etiķa esenci Latvijā mazumtirdzniecībā nedrīkst pārdot jau 10 gadus, tomēr tā apritē ir. Latvijas Televīzijas raidījums "4.studija" bez lielām problēmām Centrāltirgū atrada vietu, kur esenci iegādāties. Mediķis uzsvēra, ka esence ir ļoti bīstama, vēsta raidījums.

Veselība Latvijā 10 000 cilvēku piešķirta redzes invaliditāte; realitāte - vēl sliktāka

Latvijā aptuveni 10 000 cilvēku ir piešķirta redzes invaliditāte, intervijā TV3 raidījumā "900 sekundes" teica Latvijas Neredzīgo biedrības vadītāja Svetlana Sproģe.

Lasiet arī

Sabiedrība Piektdienas rītā Latvijā lietusgāzes un siltums līdz +13 grādiem
Rīga, 23.okt., LETA. Agrā piektdienas rītā Kurzemē un Rietumzemgalē ir lietus, tai skaitā lietusgāzes, kas virzās tālāk uz austrumiem, liecina meteoroloģiskā informācija. Līdz plkst.12 visā valstī spēkā Latvijas Vides, ...
Sabiedrība Asfaltēšanas darbu laikā slēgs Čaka ielas posmu Rīgā
Rīga, 23.okt., LETA. Šodien turpināsies Aleksandra Čaka ielas asfaltēšanas darbi, tādēļ to laikā plānoti satiksmes ierobežojumi un izmaiņas sabiedriskā transporta maršrutos. Kā aģentūru LETA informēja Rīgas domes Sabied...
Sabiedrība Akciju cenas nedaudz pieaug, neraugoties uz Covid-19 gadījumu skaita krasu kāpumu
Ņujorka, 23.okt., LETA--AFP. Akciju cenas ASV un daļēji arī Eiropā ceturtdien nedaudz pieauga, neraugoties uz Covid-19 gadījumu skaita krasu palielināšanos un neskaidrības turpināšanos par jaunu ASV ekonomikas stimulu pa...