• Agne,
  • Agnese,
  • Agnija
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Noskaidrots, kas cilvēkiem ir lielākie šķēršļi veselīgam dzīvesveidam

Teksta izmērs Aa Aa
Veselība
lat.bb.lv 20:24, 23.07.2020

Lai arī cilvēki ar veselīgiem ieradumiem atzīst, ka viņiem ir laba veselība, 40% Latvijas iedzīvotāju pietrūkst gribasspēka pievērsties veselīgam dzīvesveidam, liecina jaunākā "Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss" pētījuma rezultāti. 26% aptaujāto kā būtiskāko šķērsli dzīvot veselīgāk norāda laika trūkumu, bet 22% - nepietiekamas finanses.Sievietes (43%) un aptaujātie ar augstāko izglītību (44%) biežāk izjūt gribasspēka trūkumu pievērsties veselīgam dzīvesveidam, salīdzinot ar vīriešiem (36%) un cilvēkiem ar vidējo vai pamatizglītību (36%). Vivendi veselības centra speciāliste Ilze Maksima norāda, ka gribasspēku ietekmē dažādi faktori, piemēram, audzināšana, stress, arī miega režīms. Sieviešu vidū nereti tā ir hiperatbildība par daudzām citām dzīves sfērām, tāpēc arī veselīgs dzīvesveids mēdz palikt otrajā plānā. Speciāliste gan uzsver - gribasspēka trūkums pievērsties veselīgākam dzīvesveidam, nenozīmē, ka cilvēkam gribasspēka nav citās jomās.

"Mana Aptieka" farmaceite un "Tukuma Centra aptiekas" vadītāja Agnese Ritene papildina, ka cilvēkiem ar augstāko izglītību, savukārt, ir kritiskāka domāšana un augstākas prasības pret sevi, tāpēc var šķist, ka sevis labā var paveikt vairāk un gribasspēks nav pietiekams, kaut gan patiesībā cilvēks ikdienā cenšas dzīvot veselīgi.

"Vienlaikus 31% iedzīvotāju norādījuši, ka tiem nekas netraucē vai nav nepieciešamības pievērsties veselīgākam dzīvesveidam. Un šeit cilvēkus varam iedalīt divās grupās - daļa ir tie, kuri jau dzīvo veselīgi, tāpēc arī viņi nejūt nepieciešamību pēc papildu rīcības, savukārt tie, kuri apgalvo, ka šķēršļu dzīvot veselīgāk nav, iespējams, dzīvo drīzāk neveselīgi. Gribasspēks ir ikvienā no mums mītošs spēks, kas palīdz atteikties no kaut kā mums nederīga (piemēram, smēķēšanas) un paveikt kaut ko, kas šķiet teju neiespējams, piemēram, vingrot, rūdīties utt.," stāsta A. Ritene.

Cilvēki uzskata, ka viņu dzīvesveids paliek arvien veselīgāks

Neskatoties uz gribasspēka trūkumu, pēdējo piecu gadu laikā Latvijas iedzīvotāju veselīga dzīvesveida pašvērtējums ir pieaudzis par 9%. Pētījuma rezultāti atklāj, ka sievietes biežāk cenšas dzīvot veselīgāk (69%) nekā vīrieši (59%), vairāk pievēršot uzmanību veselīgām maltītēm (51% pret 34%), savukārt vīrieši ir tie, kuri regulārāk nodarbojas ar fiziskām aktivitātēm - 41%, kamēr sievietes - 29%.

"Pētījumu "Mana Aptieka & Apotheka Veselības Indekss" rīkojam jau piekto reizi, lai veicinātu sabiedrību aizdomāties par savu veselības stāvokli un mudinātu cilvēkus vairāk pievērsties veselīgam dzīvesveidam. Šo piecu gadu laikā redzam, ka iedzīvotāju izpratne par veselīga dzīvesveida un ieradumu ietekmi uz veselību ir pieaugusi, tajā pašā laikā veselīga dzīvesveida paradumi saglabājušies līdzšinējā līmenī vai pat nedaudz samazinājušies. Ar Veselības indeksa palīdzību mudinām iedzīvotājus savlaicīgi parūpēties par savu veselību, nevis sagaidīt brīdi, kad neveselīga dzīvesveida ieradumi kļūst par problēmu," saka Jānis Kūliņš, Apotheka valdes loceklis.

"Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss" ir ikgadējs Latvijas iedzīvotāju veselības stāvokļa pašvērtējuma un profilakses tendenču mērījums. Indekss tapis sadarbībā ar tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centru SKDS, ik gadu tiešās intervijās tiek aptaujāts reprezentatīvs iedzīvotāju skaits - 1000 cilvēki vecumā no 18 līdz 75 gadiem. Šis ir jau piektais "Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss".

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Veselība Skandāls! Ģimenes ārsts Jakovins strādājis, būdams ar Covid-19 simptomiem

Ģimenes ārsts Juris Jakovins, kurš pacientus pieņem gan Valmierā, gan Rencēnos, ir veicis pacientu aprūpi ar Covid-19 saslimšanas simptomiem, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologu izmeklēšanas laikā iegūtā informācija.

Veselība Daļa slimnīcu nespēj izveidot otros vakcinēšanas kabinetus, un par to ziņo VM

Daļa Latvijas slimnīcu nespēj izveidot otros vakcinēšanas kabinetus un par to ir paziņojušas Veselības ministrijai, šorīt LTV "Rīta panorāmā" apgalvoja Latvijas Slimnīcu biedrības vadītājs Jevgēņijs Kalējs.

Veselība Kuluāros nu min jau 3 iespējamos kandidātus uz veselības ministra amatu

Kuluāros kā iespējamie kandidāti uz veselības ministra amatu tiek minēti "Attīstībai"/"Par!" (AP) Saeimas deputāti Andris Skride, Daniels Pavļuts un Ilmārs Dūrītis, taču politiskajā spēkā par šo jautājumu vēl tiks spriests, noskaidroja aģentūra LETA.

Veselība Par Austrumu slimnīcas valdes locekli ievēlēts profesors Plaudis

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas padome valdes locekļa amatā ir ievēlējusi profesoru Haraldu Plaudi, kura kandidatūra par atbilstošākā atzīta atklātā konkursā, informēja slimnīcas pārstāve Ilga Namniece.

Lasiet arī

Ekonomika Arī Fiskālās disciplīnas padome aizrāda: Valsts atbalsts Covid-19 krīzē ir mazs

Valsts sniegtā atbalsta apmērs Covid-19 krīzē ir mazāks, nekā plānots, un to būtu jāpārskata, krīzes monitoringa ziņojumā par Covid-19 ietekmi uz valsts ekonomiku un fiskālo situāciju atzīst Fiskālās disciplīnas padome (FDP).

Pasaule Baidens jau pirmajā darbdienā maina Trampa politiku, parakstot 17 rīkojumus

Jaunais ASV prezidents Džo Baidens savā pirmajā darbadienā parakstīja vairākus izpildrīkojumus, tostarp par ASV atkalpievienošanos Parīzes nolīgumam par klimata pārmaiņu ierobežošanu.

Izklaide Pētījums: Kā ministri tiek galā ar saviem matiem, kad frizētavas ciet (+VIDEO)

Jau krietni ilgi Covid-19 ierobežojumu dēļ ir slēgtas frizētavas, un valdības ministri atklāj, ka ievēro noteikumus un ar savu matu sakārtojumu tiek galā paši, kā nu kurš, – aizņemoties radinieku matu želeju, vienkārši audzējot garākus matus un pat mainot imidžu, noskaidrojis LTV raidījums "4. studija".