• Alfrēds,
  • Fredis,
  • Madars
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Cēsu klīnika sāk izmēģināt digitālo terapiju insulta pacientiem (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Veselība
LETA 15:34, 04.07.2020

Cēsu klīnika sadarbībā ar SIA "Vigobot" insultu pārcietušajiem stacionāra pacientiem sāk piedāvāt jaunu, Latvijā radītu programmu "Vigo", kuras mērķis ir paātrināt šo cilvēku atlabšanu un atgriešanos dzīvē, aģentūru LETA informēja Cēsu klīnikas sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Valnere.Lietojumprogramma "Vigo" nodrošina biežāk lietoto insulta rehabilitācijas programmu pieejamību mājas apstākļos vai brīžos, kad speciālista nav blakus. Tā tiek individuāli pielāgota katra insultu pārcietušā vajadzībām.

"Vigobot" dibinātājs Kristaps Krafte norādīja, ka laikā, kad daudzas ārstniecības iestādes arvien vairāk sāk novērtēt pacientu attālinātās konsultēšanas iespējas, Cēsu klīnika ir spērusi nozīmīgu soli moderno tehnoloģiju pielietošanas jomā.

Pilotprojekts Cēsu klīnikā ilgs trīs mēnešus. Tā laikā paralēli ierastajām speciālistu klātienes konsultācijām un fizioterapijas nodarbībām digitālās terapijas lietojumprogrammu bez maksas būs iespēja izmēģināt klīnikas stacionāra pacientiem.

Cēsu klīnikas neiroloģe Inese Irbe, kas koordinē sadarbību ar programmas izstrādātājiem, stāstīja, ka "Vigo" darbojas kā digitāls asistents rehabilitācijas procesā pacientiem pēc insulta. Pašlaik process vēl nav pilnībā automātisks, taču ir ceļā uz to. Katram pacientam atbilstošāko programmas veidu, izvērtējot individuāli katra funkcionālās spējas, saplāno speciālisti.

"Vislielākais ieguvums pacientam ir tas, ka šī terapija palīdz nosegt periodu no ārstēšanās slimnīcā līdz iespējai sākt rehabilitācijas programmu klātienē kādā no rehabilitācijas iestādēm. Tas dod ne tikai fizisku labumu, bet arī emocionālu, jo emocionālais atbalsts insulta pacientiem ir ne mazāk svarīgs," skaidroja mediķe.

Viņa piebilda, ka šī terapija var palīdzēt motivēt pacientus, lai viņi paši strādā savas veselības labā, un lai viņiem šis process ir interesants. Tāpēc izstrādātāji paredzējuši spēles elementus ar virtuālu apbalvojumu pēc katra uzdevuma.

Neiroloģe norādīja, ka, iegūstot plašāku klīnisko pieredzi, varēs izstrādāt vadlīnijas tam, kuriem pacientiem "Vigo" digitālā terapija ir maksimāli noderīga un kam tā diemžēl neder. "Tāpat arī strādāsim pie algoritma, kas standartizēs lietotāju iepazīstināšanu ar "Vigo" un izrakstīšanu lietošanai mājās. Šī pieredze pēc tam noderēs arī citām slimnīcām. No programmas izstrādātājiem esam saņēmuši aprīkojumu - statīvu ar planšeti, kā arī tiesības izmantot programmas demo versiju, piebilda Irbe.

"Vigo" digitālo terapiju saņems pacienti ar akūtu insultu, kuri ārstēsies Cēsu klīnikā. Tāpat tiek plānots programmu piedāvāt vairumam pacientu, kam komunikācijas spējas to atļaus lietot.

Irbe uzsvēra, ka lietojumprogrammas novērtējums ir starpdisciplinārs - tas ir komandas darbs. Tāpat kā līdz šim, tiks piesaistīti ārsts rehabilitologs un fizioterapeits, kuri nāks pie pacientiem, strādās ar viņiem klātienē un varēs novērtēt ieguvumus. Šie speciālisti ar katru pacientu strādā konkrētu laiku, bet digitālo terapiju pacienti varēs izmantot stacionārā brīvajā laikā. Līdz ar to pacienti noteikti būs ieguvēji, pauda neiroloģe.

"Vigo" dibinātājs ir cēsnieks Krafte, kurš, studējot Inovācijas veselības aprūpē Kopenhāgenā un Roterdamā, pievērsās insulta ārstēšanas efektivitātes novērtēšanai. "Vigo" līdzdibinātājs ir neiroķirurgs Jānis Šlēziņš, kam ir pieredze, strādājot Latvijā, Lielbritānijā un Portugālē.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, SIA "Vigobot" dibināts 2018.gada rudenī.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Veselība Pirmās novecošanas pazīmes parādās jau 25 gados. Kā tās aizkavēt?

Ar gadiem nāk ne tikai viedums, bet arī pirmās novecošanās pazīmes. Lai arī cik ļoti mēs vēlētos savu jaunību uzturēt pēc iespējas ilgāk, saglabājot ādas maigumu, tvirtumu un skaidru acu skatienu – novecošanās irdabisks fizioloģisks process. Vasara ir laiks, kad savu sejas ādu jo īpaši pakļaujam priekšlaicīgas novecošanās riskam, tāpēc “Euroaptieka” farmaceite Zane Melberga skaidro, kādi faktori paātrina ādas priekšlaicīgu novecošanos un to, kā aizkavēt vecuma radītās izmaiņas sejas ādā.

Veselība Noskaidrots, kas cilvēkiem ir lielākie šķēršļi veselīgam dzīvesveidam

Lai arī cilvēki ar veselīgiem ieradumiem atzīst, ka viņiem ir laba veselība, 40% Latvijas iedzīvotāju pietrūkst gribasspēka pievērsties veselīgam dzīvesveidam, liecina jaunākā "Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss" pētījuma rezultāti. 26% aptaujāto kā būtiskāko šķērsli dzīvot veselīgāk norāda laika trūkumu, bet 22% - nepietiekamas finanses.

Veselība Patiesība vai mīts? 4 svarīgas lietas, kas jāzina par pārtikas produktiem

Kaut gan mūsdienās ļaudis kļūst izglītotāki un arvien vairāk pievērš uzmanību tam, ko ēd, Pasaules veselības organizācijas dati liecina, ka nelipīgas slimības joprojām ir galvenais nāves cēlonis pasaulē. Daži no visbiežāk sastopamajiem nelipīgu slimību iemesliem ir mainīgi riska faktori, piemēram, neveselīgs uzturs un fizisko nodarbību trūkums.

Veselība Kā vasaru pavadīt bez raizēm? 5 farmaceita padomi, kas noderēs ikvienam

Vasara mudina kļūt aktīvākiem. Vēlamies vairāk laika pavadīt ārpus mājas un izklaidi meklēt svaigā gaisā. Lai arī kāds būtu izvēlētās aktivitātes veids,“Euroaptieka” farmaceite Zane Melberga dalās praktiskos padomos, kam vasarā nepieciešams vērst papildu uzmanību, lai neciestu ne veselība, ne noskaņojums.

Lasiet arī

Sabiedrība Izsolē piedāvās iegādāties Stūra māju, saglabājot Okupācijas muzeja ekspozīciju

VAS "Valsts nekustamie īpašumi" izsolē piedāvās iegādāties Stūra māju jeb Tetera namu, saglabājot ēkā Okupācijas muzeja ekspozīciju, aģentūrai LETA pavēstīja VNĪ nomas un pārdošanas direktore Anita Feldmane.

Izklaide Latvijas dejotājiem iespēja piedalīties breika deju sacensībās, iesūtot video

2020.gada 6.augusts - Red Bull BC One, lielākās un prestižākās 1-pret-1 breika deju sacensības pasaulē, paziņojušas par tās starptautiskās online programmas, Red Bull BC One E-Battle, uzsākšanu, informē pasākuma rīkotāji. No 7.augusta dalībnieki var piekļūt Red Bull BC One E-Battle mājaslapai un iesūtīt savus video, lai pieteiktos sacensībām.

Sabiedrība Raganā daudzdzīvokļu namā majonēzes paciņas dēļ sadur vīrieti

Valsts policija (VP) Raganā aizturējusi vīrieti, kurš strīdā par majonēzes paciņu sadūris citu vīrieti, informēja VP.