• Ada,
  • Adele,
  • Antra
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Tarifu palielināšanas plāni veselības nozarē pagaidām neskaidri

Teksta izmērs Aa Aa
Veselība
LETA 14:25, 24.06.2020

No nākošā gada budžeta iespējām būs atkarīgs tas, cik lielā mērā būs iespējams veikt izmaiņas dažādu manipulāciju apmaksā, aģentūrai LETA uzsvēra Veselības ministrijas komunikāciju speciāliste Anna Strapcāne.Viņa akcentēja, ka iemesls tam, ka daļa šobrīd noteikto tarifu neatbilst slimnīcu patiesajām izmaksām, ir nepietiekamais finansējums veselības nozarei.

Patlaban finansējums nepieciešams, piemēram, oftalmoloģijas tarifu paaugstināšanai, ķirurģijas tarifu paaugstināšanai, speciālistu aprūpes epizožu tarifu paaugstināšanai, ēdināšanas izdevumu segšanai stacionāriem pacientiem, kā arī citām jomām, atzīmēja ministrijas pārstāve.

Strapcāne uzsvēra, ka Veselības ministrija un Nacionālais veselības dienests (NVD) regulāri veic darbu gan pie esošu tarifu pārrēķiniem, lai pēc iespējas tuvinātu tarifus pakalpojumu pašizmaksai. Tostarp tiekot strādāts pie jaunu pakalpojumu iekļaušanas valsts apmaksājamo klāstā.

Piemēram, pašreiz NVD sadarbībā ar Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas un Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas speciālistiem sadarbojas, lai aprēķinātu nepieciešamo finansējumu endovaskulāru trombektomiju apmaksai, norādīja Strapcāne.

Kā vēstīts, Stradiņa slimnīcas padomes loceklis un ekonomikas maģistrs Juris Lapše iepriekš norādīja, ka tarifi par manipulācijām un gultas dienu izmaksas daudzos gadījumos nesedz pašizmaksu.

"Šī situācija nav ne caurspīdīga, ne ilgtspējīga," raksturojot iestādes finansiālo situāciju, norādīja Lapše. Viņš pie tam atzīmēja, ka patlaban šo zaudējumu sekas tiek segtas ar valdības iesaisti, proti, palielinot slimnīcas kapitālu ar tiešiem maksājumiem.

"Mums ir jāmeklē visi iespējamie ceļi, kā šos ierobežotos resursus izmantot pēc iespējas efektīvāk" runājot par padomes mērķi, uzsvēra Lapše.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Veselība Cēsu klīnika sāk izmēģināt digitālo terapiju insulta pacientiem (+VIDEO)

Cēsu klīnika sadarbībā ar SIA "Vigobot" insultu pārcietušajiem stacionāra pacientiem sāk piedāvāt jaunu, Latvijā radītu programmu "Vigo", kuras mērķis ir paātrināt šo cilvēku atlabšanu un atgriešanos dzīvē, aģentūru LETA informēja Cēsu klīnikas sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Valnere.

Veselība Pilna vitamīnu palete no dabas - kā to pareizi uzņemt vasarā? Iesaka farmaceite

Vasara ir tās pilnbriedā un šis ir labākais laiks, kad visus organismā trūkstošos vitamīnus iespējams uzņemt ar pašmāju augļiem, ogām un dārzeņiem. Lai neapjuktu plašajā vitamīnu jūklī, "Euroaptieka" farmaceite Zane Melberga skaidro, kādi vitamīni cilvēka organismam ir paši svarīgākie un, ar kādiem produktiem tos iespējams uzņemt.

Veselība Ārsti sagatavojuši vadlīnijas racionālākai antibiotiku lietošanai. Kas jāzina?

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas ārsti ir apkopojuši jaunākos ieteikumus, kas palīdzēs dažādu specializāciju mediķiem un ģimenes ārstiem mērķtiecīgāk un pārdomātāk izvēlēties antibiotikas pacienta ārstniecībai, ordinējot tās atbilstoši noteiktai slimības diagnozei, informē slimnīcas pārstāve Ilga Namniece.

Veselība Nāve 10 stundu laikā! Indīgākais augs Latvijā, kas obligāti jāpazīst! (+FOTO)

Vai zini, kas ir indīgākais augs Latvijā, no kura īpaši jāuzmanās? Ar to saindējoties, nāve var iestāties 10-14 stundu laikā.

Lasiet arī

COVID-19 Cīņā ar pandēmiju Austrālija varētu ierobežot savu pilsoņu atgriešanos

Lai iegrožotu jaunā koronavīrusa izplatīšanos, Austrālija, visticamāk, ierobežos savu pilsoņu atgriešanos no ārvalstīm, paziņojis Austrālijas premjerministrs Skots Morisons.

COVID-19 ASV reģistrēts kārtējais jaunu Covid-19 gadījumu rekordskaits - 60 209

ASV pēdējo 24 stundu laikā ir reģistrēti vairāk nekā 60 tūkstoši jaunu inficēšanās ar Covid-19 gadījumu, kas ir jauns vienas dienas rekords, liecina Džonsa Hopkinsa Universitātes otrdienas vakarā apkopoti dati.

Ekonomika Restorāns Aqua Luna paziņo, ka pagaidām Covid-19 uzliesmojuma dēļ tiek slēgts

Restorāns "Aqua Luna" izplatījis paziņojumu, ka tiek slēgts līdz laikam, kamēr tiks saņemti visu darbinieku Covid-19 testu rezultāti.