• Halina,
  • Ilvars,
  • Lauma
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Laba ziņa! Zāļu reģistrs pilnveidots un pielāgots arī mobilajām platformām

Teksta izmērs Aa Aa
Veselība
LETA 22:21, 21.06.2020

Zāļu reģistram piešķirts jauns izskats un pilnveidots tehniskais risinājums, kas tagad ir pielāgots arī lietošanai mobilajās ierīcēs, turklāt ir ieviesti jauninājumi un ievērojami atvieglota meklēšanas forma, aģentūru LETA informēja Zāļu valsts aģentūrā (ZVA).Lai informācijas meklēšanu par Latvijā reģistrētām un izplatītām zālēm padarītu ērtāku un Zāļu reģistrs kļūtu par vēl noderīgāku ikdienas rīku farmaceitiem, ārstiem un ikvienam lietotājam, Zāļu valsts aģentūra ir pilnveidojusi reģistra tiešsaistes meklētāju.

Ņemot vērā zāļu starptautiskā nepatentētā nosaukuma pieaugošo lomu ārstniecības personu ikdienas darbā, arī reģistra meklētājs ir pakārtots, lai atvieglotu zāļu meklēšanu un identificēšanu pēc starptautiskā nepatentētā nosaukuma.

Reģistrā ir ērti sagrupēta papildu parametru pievienošana. Piemēram, uzreiz atlasīt tikai recepšu vai bezrecepšu zāles, vai arī skatīt tikai "KZS" jeb kompensējamo zāļu sarakstā iekļautās vai "KZS" references jeb lētākās zāles līdzvērtīgas iedarbības zāļu grupā.

Pie papildu informācijas ir iespēja skatīt norādes par lietošanu pacientiem, kuri ir vecāki par 75 gadiem, un par zāļu lietošanu sportā, kā arī papildus ir sniegta iespēja redzēt, vai zāles ir piemērotas bērniem līdz 18 gadu vecumam. Reģistrā pie zālēm ir informācija par to, vai konkrētās zāles ir vai nav apstiprinātas lietošanai bērniem.

Tāpat reģistrā ir iespējams kombinēt papildu atlasīšanas parametrus. Piemēram, atlasīt visas bērniem domātās zāles, kā arī atlasīt visas kompensējamās bērniem paredzētās zāles.

Reģistrā ir iespējams skatīt konkrētu zāļu pilnīgu informāciju - lietošanas instrukciju, zāļu aprakstu, iepakojumu, informāciju par atlikušajiem kompensējamo zāļu krājumiem lieltirgotavās un to, kurās lieltirgotavās zāles ir pieejamas, vēstules veselības aprūpes speciālistiem un izglītojošus materiālus par zāļu lietošanas riskiem un citu informāciju.

Norāde "Rādīt tikai iepakojumus, kam paziņota cena" nozīmē, ka ir uzsākta vai tiek turpināta šo zāļu iepakojumu izplatīšana Latvijā, jo reģistrācijas apliecības īpašniekam pirms zāļu izplatīšanas uzsākšanas ir jāinformē Zāļu valsts aģentūra par konkrēto zāļu cenu.

Piemēram, ja zāles ir reģistrētas, bet vēl nav sākta to izplatīšana Latvijā, šīm zālēm nav norādīta maksimāli pieļaujamā aptiekas cena, lai gan Reģistrā ir iekļautas pilnīgi visas reģistrētās zāles, arī tās, kuras dažādu apsvērumu dēļ netiek Latvijā izplatītas.

Zāļu reģistrs ir pieejams ZVA tīmekļa vietnes sānā esošā sadaļā "Zāļu reģistrs".

Zāļu reģistrs ir datubāze, kurā iekļauta oficiāla, aktuāla un visaptveroša informācija par Latvijā reģistrētām un izplatītām zālēm, ietverot arī Eiropā centralizēti reģistrētas zāles.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Veselība Mediķi brīdina: Ik gadu pārgalvības un reibuma dēļ Jāņos desmitiem nelaimju!

Ik gadu pārgalvības vai alkohola reibuma dēļ Jāņos nopietnas traumas un apdegumus gūst desmitiem svētku svinētāji, informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā.

Veselība Dzīve pēc koronavīrusa: Vai D vitamīns palīdzēs un glābs?

D vitamīns koronavīrusa pandēmijas laikā ir pasaules vadošo pētījumu centru uzmanības centrā. Zinātnieki turpina noskaidrot un pierādīt tā pozitīvo ietekmi uz pacientu imunitāti. Tāpēc ir pamats uzskatīt, ka D vitamīns atbalstīs cilvēci cīņā pret vīrusu.

Veselība Katrs ceturtais Latvijas iedzīvotājs vidēji guļ tikai sešas stundas vai mazāk

Kopumā 23% Latvijas iedzīvotāju saņem nepietiekamu atpūtu, miegā vidēji pavadot sešas stundas vai pat mazāk, secināts "BENU Aptiekas" veselības monitoringa rezultātos, kas veikts sadarbībā ar pētījumu centru "SKDS".

Veselība Pesimistiskas prognozes: Latvijai pie papildu gripas vakcīnām šogad netikt

Gripas vakcīnas lielākā skaitā nav pieejamas, un valstis sākušas sacensību par šo resursu, taču jau tagad skaidrs, ka Latvijai pie papildu krājumiem netikt, vēsta Latvijas Televīzijas raidījums "de facto".

Lasiet arī

Sabiedrība Kas tas tāds? Latvijā pirmo reizi novērots iepriekš neredzēts putns

Vakar pirmo reizi Latvijā novērots dzeltenais gārnis (Ardeola ralloides), kas ir jauna suga Latvijas savvaļā, informēja Latvijas Ornitoloģijas biedrības komunikāciju konsultante Kitija Balcare.

Ekonomika Vērtē darījumu par Lido 49% akciju pārdošanu Amber Beverage Group Holding

Konkurences padome (KP) saņēmusi apvienošanās ziņojumu par darījumu, kurā "Amber Beverage Group Holding" plāno iegūt izšķirošu ietekmi pār AS "Lido", liecina KP mājaslapā publiskotā informācija.

COVID-19 ASV reģistrēts jaunu Covid-19 gadījumu rekordskaits - lūk, cik vienā dienā!

ASV pēdējo 24 stundu laikā ir reģistrēti gandrīz 53 tūkstoši jaunu inficēšanās ar Covid-19 gadījumu, kas ir jauns vienas dienas rekords, liecina Džonsa Hopkinsa Universitātes trešdienas vakarā apkopoti dati.