• Halina,
  • Ilvars,
  • Lauma
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Lai kājiņas skrien veselas!

Teksta izmērs Aa Aa
Veselība
BB.LV 10:25, 17.06.2020

Kāpēc masāžas paklājiņš ir lieta, kas nepieciešama katrai ģimenei?

Mēs visi mīlam savus bērnus un cenšamies izdarīt visu, lai viņi būtu laimīgi, veseli, gudri un kustīgi: rotaļājamies ar viņiem, pastaigājamies, lasām viņiem grāmatas, pērkam krāsainas un interesantas attīstošās rotaļļietas...Lietu vidū, kas jau sen ieņēma stabilu vietu daudzu ģimeņu sadzīvē, īpaši tad, ja šīm ģimenēm ir bērni, svarīga nozīme ir masāžas paklājiņiem. Ar savām spilgtajām krāsām tie veido jautru un priecīgu gaisotni jebkurā telpā. Taču galvenais to labums ne tikai bērniem, bet arī pieaugušajiem ir kāds cits.

Kā ir zināms un kā vienbalsīgi ieteic visi ārsti ortopēdi, ir ļoti veselīgi staigāt basām kājām pa nelīdzenas faktūras virsmām – pa zāli, akmentiņiem, smiltīm u. c. Cilvēce tā arī staigājusi vairākus gadu tūkstošus, bet mūsdienās cilvēku iespējas šai ziņā ir visai ierobežotas, it īpaši pilsētu iedzīvotājiem. Pirmkārt, skriet basām kājām pa ielām un parkiem pie mums nav īsti pieņemts. Otrkārt, tas ir iespējams vienīgi siltā laikā (cik nu mums Latvijā ir tā siltuma). Treškārt, pilsētas asfalta virsma parasti ir gluda, kas basām kājām nemaz nav veselīgi, vai arī tāda, ka var arī ievainot sevi, ja neesi pieradis pie šādām aktivitātēm...

Te arī nāk palīgā jau minētais masāžas paklājiņš. Tas ir lielisks līdzeklis plakanas pēdas profilaksei vai korekcijai, pēdu un apakšstilbu muskuļu stiprināšanai, kā arī daudzu citu problēmu atrisināšanai, kas tā vai citādi ir saistītas ar staigāšanu. Soļojot pa paklājiņu vai darot uz tā kādus vingrinājumus mammas vai tēta vadībā, mazulis gūst lielu baudu – gan no spilgtajām krāsām, gan no jautrās rotaļas, vienlaicīgi stiprinot un masējot savas pēdiņas, trenējot līdzsvaru un pat attīstot intelektu, jo iedarbība uz pēdām lieliski stimulē galvas smadzeņu darbību! Savukārt pieaugušajiem masāžas paklājiņš palīdzēs atpūtināt nogurušās kājas, stiprināt muskuļus un saites, mazināt pietūkumu, uzlabot asinsriti un pašsajūtu kopumā. Tiesa gan, ar vienu nosacījumu – ja to lieto regulāri.

Kā tad darbojas masāžas paklājiņš? Kāds ir tā brīnišķīgā efekta noslēpums?

Ortopēdiskie masāžas paklājiņi līdzīgi puzlēm ir veidoti no vairākiem moduļiem, un katram no tiem ir atšķirīga virsma: "ledus gabaliņi", "kāpnītes", "radzes", "čiekuriņi", "vilnīši" un daudz kas cits. Lietošanas pamācībā parasti ir sniegts ieteikums, no kura vecuma un kādiem mērķiem jāizmanto konkrētā moduļa pārklājuma reljefs: piemēram, "akmentiņi" piemēroti mazuļiem pēc 1 gada pēdas muskuļu stiprināšanai un plakanas pēdas profilaksei, "zāle" (tā var būt mīkstāka vai cietāka) – bērniem līdz 3 gadiem pārmērīga tonusa gadījumā, "vilnīši" – pieaugušajiem un bērniem plakanas pēdas korekcijai u. c. Moduļus var iegādāties gan atsevišķi, atkarībā no tā, kas ir nepieciešams konkrēti jūsu gadījumā, gan dažādu gatavu komplektu veidā. Ir arī komplekti, kuros atrodami moduļi praktiski visai ģimenei, mazajiem un lielajiem, visiem dzīves gadījumiem!

Tā kā masāžas paklājiņi ir lielākā mērā orientēti tieši bērnu auditorijai, to izgatavošanā parasti izmanto speciālus materiālus, kas ir hipoalergēni un ļauj bez īpašām grūtībām uzturēt paklājiņa tīrību un vieņiem nepiemīt nekādas nepatīkamās smakas. Noskalo ar ūdeni vai notīri ar mitru salveti – un gatavs! Pēc nepieciešamības, ir atļauta arī sanitārā kopšana saskaņā ar lietošanas instrukciju.

Paklājiņi ir ilgmūžīgi: ja ar tiem rīkojas saudzīgi, tie varēs kalpot vairākām ģimenes paaudzēm. Lai pa paklājiņa košajiem moduļiem skrien veselas kājiņas!


Lasiet arī


ARĪ KATEGORIJĀ

Veselība Mediķi brīdina: Ik gadu pārgalvības un reibuma dēļ Jāņos desmitiem nelaimju!

Ik gadu pārgalvības vai alkohola reibuma dēļ Jāņos nopietnas traumas un apdegumus gūst desmitiem svētku svinētāji, informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā.

Veselība Dzīve pēc koronavīrusa: Vai D vitamīns palīdzēs un glābs?

D vitamīns koronavīrusa pandēmijas laikā ir pasaules vadošo pētījumu centru uzmanības centrā. Zinātnieki turpina noskaidrot un pierādīt tā pozitīvo ietekmi uz pacientu imunitāti. Tāpēc ir pamats uzskatīt, ka D vitamīns atbalstīs cilvēci cīņā pret vīrusu.

Veselība Katrs ceturtais Latvijas iedzīvotājs vidēji guļ tikai sešas stundas vai mazāk

Kopumā 23% Latvijas iedzīvotāju saņem nepietiekamu atpūtu, miegā vidēji pavadot sešas stundas vai pat mazāk, secināts "BENU Aptiekas" veselības monitoringa rezultātos, kas veikts sadarbībā ar pētījumu centru "SKDS".

Veselība Laba ziņa! Zāļu reģistrs pilnveidots un pielāgots arī mobilajām platformām

Zāļu reģistram piešķirts jauns izskats un pilnveidots tehniskais risinājums, kas tagad ir pielāgots arī lietošanai mobilajās ierīcēs, turklāt ir ieviesti jauninājumi un ievērojami atvieglota meklēšanas forma, aģentūru LETA informēja Zāļu valsts aģentūrā (ZVA).

Lasiet arī

COVID-19 Latvijā atkal konstatēts viens jauns Covid-19 saslimšanas gadījums

Latvijā pēdējās diennakts laikā apstiprināts viens jauns Covid-19 saslimšanas gadījums, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) informācija.

Pasaule Ukrainas centrālās bankas vadītājs atkāpjas. Ar ko tas draud?

Ukrainas centrālās bankas vadītājs Jakivs Smolijs iesniedzis atlūgumu, paziņojot, ka demisionē politiskā spiediena dēļ.

COVID-19 Dumpis nosauc galveno bažu iemeslu saistībā ar Covid-19 izplatību

Saistībā ar Covid-19 galvenais bažu iemesls patlaban ir vīrusa iespējamais imports no citām valstīm, šorīt intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" norādīja Veselības ministrijas galvenais infektologs Uga Dumpis.