• Elma,
  • Elna,
  • Menarda
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Martā būtiski pieaudzis slimības pabalsta saņēmēju skaits

Teksta izmērs Aa Aa
Veselība
LETA 09:49, 17.05.2020

Šī gada martā slimības pabalsta saņēmēju kopskaits bija 48 485, kas ir par 7884 vairāk nekā reģistrēts februārī, liecina Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) apkopotā informācija.


Avots: LETA

No šī gada pirmajiem trīs mēnešiem vislielākais slimības pabalstu saņēmēju kopskaits bija tieši janvārī, kad VSAA bija reģistrēti kopumā 49 984 iedzīvotāji, kuri saņem šāda veida atbalstu. Pēdējo gadu statistikas dati liecina, ka visvairāk slimības pabalsta saņēmēju parasti ir martā vai aprīlī.

Tikmēr šī gada martā slimības pabalsta vidējais apmērs sasniedza 447,19 eiro, pieredzot pieaugumu februārī no 433,90 eiro. Tomēr visaugstākais apmērs no šī gada trīs mēnešiem, par kuriem ir pieejami VSAA dati, bija janvārī, kad vidējais izmaksātais slimības pabalsts bija 487 eiro.

Pērn slimības pabalsta vidējais apmērs bija 455,76 eiro, kamēr 2018.gadā - 416 eiro, bet 2017.gadā - 389,18 eiro, kas liecina par to, ka pēdējo gadu laikā novērojams pieaugums vidējā izmaksātā slimības pabalsta apmērā.

Aizvadīto gadu vidējie izmaksas apmēri liecina, ka visaugstākais pabalsta apmērs tika izmaksāts tieši no jūlija līdz septembrim.

Lai gan, vadoties pēc VSAA apkopotajos datos novērojamajām tendencēm, slimības pabalstu apmēriem ir tendence pieaugt tieši minētajos mēnešos, šī gada pirmajos trīs mēnešos vidējais pabalsta izmaksas apmērs bijis 456,03 eiro, proti, nedaudz augstāks nekā kopumā 2019.gadā.

Slimības pabalstu piešķir no 11.darbinieka slimības dienas 80% apmērā no darbinieka vidējās iemaksu algas.

Kamēr par pirmajām desmit slimības dienām slimības naudu maksā darba devējs. Par otro un trešo slimības dienu - ne mazāk kā 75% apmērā no darbinieka vidējās izpeļņas, bet no ceturtās līdz desmitai slimības dienai - ne mazāk kā 80% apmērā no vidējās izpeļņas.

Slimības pabalstu arī piešķir no bērna slimības pirmās dienas līdz 14.dienai, ja slimais bērns kopts mājās, kā arī no 15. līdz 21.dienai, ja kādu perioda daļu bērns ir kopts stacionārā.

No šī gada 1.janvāra, ja saslimis bērns vecumā līdz 18 gadiem, kuram diagnosticēta smaga saslimšana un papildus darbnespējas lapai B ārstu konsīlijs izsniedzis atzinumu par vecāka nepārtrauktas klātbūtnes nepieciešamību, VSAA piešķir un izmaksā slimības pabalstu par laiku kopumā ne ilgāk par 26 nedēļām (pusgadu), skaitot no bērna pirmās saslimšanas dienas vai arī ja bērns slimo ar pārtraukumiem - ne ilgāk par trīs gadiem piecu gadu periodā.

Patlaban arī noteikts, ka personai, kurai tiek izsniegta darbnespējas lapa saistībā ar saslimšanu ar Covid-19 vai atrašanos karantīnā, slimības pabalstu piešķir un izmaksā par laiku no darbnespējas otrās dienas laika posmā no šā gada 22.marta līdz šā gada 31.decembrim.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Veselība Kontaktlēcu lietošana vasarā

Vasara ir brīnišķīgs gadalaiks, kad izbaudīt siltumu, sauli, vēju, atpūtu ūdenī un pie tā, sauļošanos, pludmales volejbolu un daudzas citas aktivitātes. Tiesa, tiem, kuri ikdienā nēsā optiskās brilles, dažādas ikdienas nodarbes un izklaides nākas veikt īpaši uzmanīgi, vai pat no tām jāatsakās, lai nesabojātu brilles. Viena no alternatīvām, kuru cilvēki mēdz izvēlēties, lai atvieglotu savu ikdienu un baudītu vasaru, ir kontaktlēcas. Kādas ir to priekšrocības, salīdzinot ar brillēm, un, kas jāievēro, lietojot lēcas vasarā, lasi raksta turpinājumā.

Veselība Latvijā dramatiski aug jaunatklāto cukura diabēta gadījumu skaits

Aizvadītajā gadā cukura diabēts Latvijā atklāts 6882 iedzīvotājiem, kas būtiski vairāk nekā 2018.gadā, kad šo slimību atklāja 4000 cilvēku, liecina Slimību profilakses un kontroles centra apkopotie dati.

Veselība Dumpīgums un brīvības meklējumi: kā ģimenē pārdzīvot tīņu vecumu?

Iestājoties pubertātei un tīņu vecumam, ierasti atsaucīgie un smaidīgie bērni piedzīvo nozīmīgas fizioloģiskas un psihoemocionālas pārmaiņas. Tā rezultātā nereti notiek attālināšanās no vecākiem, pieaug konfliktu riski, tīņiem veidojas saasināta pasaules uztvere, kā arī parādās vēlme pēc brīvības un pozitīva vienaudžu vērtējuma. Sīkāk par tīņu vecuma raksturojumu un to, kā šo vecumu veiksmīgi pārdzīvot, stāsta Benu Aptiekas piesaistītā eksperte, sistēmiskā ģimenes psihoterapeite un pedagoģijas doktore Maija Biseniece.

Veselība Aptieku skaits jāsamazina par trešdaļu! VM izstrādājusi jaunus ierobežojumus

Latvijā saskaņā ar Zāļu valsts aģentūras datiem 2019.gadā bija 766 aptiekas, bet efektīvas sistēmas nodrošināšanai būtu jābūt 480 aptiekām jeb par 37% mazāk, salīdzinot ar šobrīd esošo aptieku skaitu, informē Veselības ministrijā (VM). Tā pārskatījusi aptieku izvietojuma ģeogrāfiskos un demogrāfiskos kritērijus un jaunos ierobežojumus virza izskatīšanai valdībā, vēsta lsm.lv.

Lasiet arī

Sabiedrība Latvija un Francija vienojas par sadarbību izglītībā un zinātnē

Francijas prezidenta Emanuela Makrona oficiālās vizītes laikā Rīgā Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) un Francijas ārlietu ministrs Žans Īvs Ledriāns parakstīja Latvijas un Francijas Rīcības plānu sadarbībai izglītībā un zinātnē 2020. līdz 2025.gadam un apstiprināja Latvijas un Francijas divu gadu laikā sasniegto progresu un prioritāros mērķus laikposmam no 2020. līdz 2022.gadam.

Sabiedrība Oktobris sāksies ar saulainu laiku un +20 grādiem

Ceturtdien, 1.oktobrī, Latvijā gaidāms sauss un pārsvarā saulains laiks, prognozē sinoptiķi.

Izklaide Pētījums: Upes nēģu patēriņš pārtikā Latvijā ir ievērojami lielāks nekā Lietuvā

Upes nēģu patēriņš pārtikā Latvijā ir ievērojami lielāks nekā Lietuvā, liecina Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūta "BIOR" (BIOR) veiktais pētījums par upes nēģu populāciju Kurzemes, Telšu un Klaipēdas novados.