• Maksis,
  • Raivis,
  • Raivo
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Martā būtiski pieaudzis slimības pabalsta saņēmēju skaits

Teksta izmērs Aa Aa
Veselība
LETA 09:49, 17.05.2020

Šī gada martā slimības pabalsta saņēmēju kopskaits bija 48 485, kas ir par 7884 vairāk nekā reģistrēts februārī, liecina Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) apkopotā informācija.


Avots: LETA

No šī gada pirmajiem trīs mēnešiem vislielākais slimības pabalstu saņēmēju kopskaits bija tieši janvārī, kad VSAA bija reģistrēti kopumā 49 984 iedzīvotāji, kuri saņem šāda veida atbalstu. Pēdējo gadu statistikas dati liecina, ka visvairāk slimības pabalsta saņēmēju parasti ir martā vai aprīlī.

Tikmēr šī gada martā slimības pabalsta vidējais apmērs sasniedza 447,19 eiro, pieredzot pieaugumu februārī no 433,90 eiro. Tomēr visaugstākais apmērs no šī gada trīs mēnešiem, par kuriem ir pieejami VSAA dati, bija janvārī, kad vidējais izmaksātais slimības pabalsts bija 487 eiro.

Pērn slimības pabalsta vidējais apmērs bija 455,76 eiro, kamēr 2018.gadā - 416 eiro, bet 2017.gadā - 389,18 eiro, kas liecina par to, ka pēdējo gadu laikā novērojams pieaugums vidējā izmaksātā slimības pabalsta apmērā.

Aizvadīto gadu vidējie izmaksas apmēri liecina, ka visaugstākais pabalsta apmērs tika izmaksāts tieši no jūlija līdz septembrim.

Lai gan, vadoties pēc VSAA apkopotajos datos novērojamajām tendencēm, slimības pabalstu apmēriem ir tendence pieaugt tieši minētajos mēnešos, šī gada pirmajos trīs mēnešos vidējais pabalsta izmaksas apmērs bijis 456,03 eiro, proti, nedaudz augstāks nekā kopumā 2019.gadā.

Slimības pabalstu piešķir no 11.darbinieka slimības dienas 80% apmērā no darbinieka vidējās iemaksu algas.

Kamēr par pirmajām desmit slimības dienām slimības naudu maksā darba devējs. Par otro un trešo slimības dienu - ne mazāk kā 75% apmērā no darbinieka vidējās izpeļņas, bet no ceturtās līdz desmitai slimības dienai - ne mazāk kā 80% apmērā no vidējās izpeļņas.

Slimības pabalstu arī piešķir no bērna slimības pirmās dienas līdz 14.dienai, ja slimais bērns kopts mājās, kā arī no 15. līdz 21.dienai, ja kādu perioda daļu bērns ir kopts stacionārā.

No šī gada 1.janvāra, ja saslimis bērns vecumā līdz 18 gadiem, kuram diagnosticēta smaga saslimšana un papildus darbnespējas lapai B ārstu konsīlijs izsniedzis atzinumu par vecāka nepārtrauktas klātbūtnes nepieciešamību, VSAA piešķir un izmaksā slimības pabalstu par laiku kopumā ne ilgāk par 26 nedēļām (pusgadu), skaitot no bērna pirmās saslimšanas dienas vai arī ja bērns slimo ar pārtraukumiem - ne ilgāk par trīs gadiem piecu gadu periodā.

Patlaban arī noteikts, ka personai, kurai tiek izsniegta darbnespējas lapa saistībā ar saslimšanu ar Covid-19 vai atrašanos karantīnā, slimības pabalstu piešķir un izmaksā par laiku no darbnespējas otrās dienas laika posmā no šā gada 22.marta līdz šā gada 31.decembrim.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Veselība Turpina samazināties saslimstība ar akūtām augšējo elpceļu infekcijām

Akūtu augšējo elpceļu infekciju intensitāte turpina samazināties, teikts Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) jaunākajā pārskatā.

Veselība Vairs ir tikai Covid-19? Sarūk zāļu iegāde citu nopietnu slimību ārstēšanai

Aprīlī vairākkārtīgi pieaudzis pieprasījums pēc precēm tieši Covid-19 profilaksei, savukārt būtiski samazinājusies medikamentu iegāde citu nopietnu saslimšanu ārstēšanai - jo īpaši sirds un asinsvadu un onkoloģijas, liecina "Mēness aptieka" apkopotā informācija.

Veselība Cik ietaupa pacients? Jaunā kompensējamo medikamentu izrakstīšanas kārtība

Jau gandrīz mēnesi, no 1.aprīļa darbojas jaunā valsts kompensējamo medikamentu izrakstīšanas kārtība. Tā paredz, ka ārsti receptē norāda zāļu aktīvo vielu, nevis zāļu zīmola nosaukumu. Aptiekā no vienādas iedarbības zālēm pacientam tiek izsniegtas tās zāles, kurām ir zemākā cena. Veselības ministrijas aprēķini liecina, ka jaunā zāļu izrakstīšanas kārtība Latvijas pacientiem gadā ļaus ietaupīt aptuveni 25 miljonus EUR.

Veselība Covid-19 krīzes realitāte: Pļēgurošana nedēļām līdz klīniskās nāves stāvoklim

“Gaiļezera” slimnīcā esošās Toksikoloģijas un sepses klīnikas mediķu ikdiena šajās nedēļās ir skarba: klīniskā nāve četru promiļu reibumā, smaga aknu saindēšanās, bailēs no Covid-19 infekcijas iedzerot prātam neaptveramu paracetamola daudzumu. Ārsti novērojuši, ka bezdarbībā mājās cilvēki pastiprināti lieto grādīgos dzērienus un pēc izglābšanas atzīst, ka nīkstot bezdarbībā un neredzot citu izeju, vēsta LTV raidījums "Panorāma".

Lasiet arī

Sabiedrība Rīgas atjauno daļu braukšanas maksu atlaižu transportā. Lūk, kā būs!

Rīgas domes pagaidu administrācija šodien lēma virknei pasažieru grupu no 1.jūnija atjaunot braukšanas maksas atlaides Rīgas sabiedriskajā transportā.

Ekonomika Latvijā pirmajā ceturksnī - lielākais kritums ekonomikā starp Baltijas valstīm

Latvijā šogad pirmajā ceturksnī bija lielākais iekšzemes kopprodukta (IKP) kritums starp Baltijas valstīm, liecina Latvijas Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Ekonomika Paredz, ka reklāmas un mediju nozare Covid-19 sekas jutīs vēl 2-3 gadus

Latvijas reklāmas un mediju nozare Covid-19 dēļ šobrīd piedzīvo būtisku ieņēmumu samazinājumu un šīs krīzes sekas nozare izjutīs vēl divus trīs gadus, intervijā aģentūrai LETA prognozēja Latvijas Reklāmas asociācijas valdes priekšsēdētāja Baiba Liepiņa.