• Vanda,
  • Veneranda,
  • Venija
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Gripa šosezon noslēgusies, kad citus gadus tā bija tikai kulminācijā

Teksta izmērs Aa Aa
Veselība
LETA 19:47, 21.03.2020

Šosezon gripa sākusies neraksturīgi ātri un beigusies tad, kad pagājušajās trīs sezonās bija novērojama epidēmijas kulminācija, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.Salīdzinot pagājušo nedēļu ar aizvadītās sezonas attiecīgo nedēļu, secināms, ka gripas intensitāte bijusi par 48 gadījumiem uz 100 000 mazāka nekā attiecīgajā laika periodā iepriekšējā sezonā. Apkopotie dati liecina, ka aizvadītajā nedēļā gripas intensitāte bijusi 22,7 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem, kas ir zemākais rādītājs salīdzinājumā ar pēdējām trīs sezonām.

Attiecīgi, SPKC dati liecina, ka pagājušajā sezonā augstākā saslimstība tika reģistrēta tieši 2019.gada sestajā nedēļā, kas ilga no 4.februāra līdz 10.februārim, savukārt šosezon gripas intensitāte sasniedza savu augstāko punktu gada pirmspēdējā nedēļā jeb no 23.decembra līdz 29.decembrim.

Arī akūtu augšējo elpceļu infekciju ziņā šī sezona bijusi mierīgāka. SPKC ziņo, ka pagājušajā nedēļā reģistrēti 939,4 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju, kamēr attiecīgajā laika periodā pagājušajā sezonā intensitāte bijusi 1049,1 gadījums uz 100 000 iedzīvotāju.

Pagājušajā nedēļā, salīdzinot ar attiecīgo laika periodu pirms gada, bijusi novērojama augstāka saslimstība tieši ar pneimoniju, proti, tās intensitāte bija 36,9 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju, kamēr attiecīgajā laika periodā aizvadītajā sezonā intensitāte bija 29,4 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju.

Pagājušās sezonas attiecīgajā laika periodā tika ziņots par kopumā 66 letāliem gripas iznākumiem, kamēr šosezon no gripas miruši 14 pacienti. Šosezon mirušie pacienti bijuši 53 līdz 92 gadus veci, no tiem deviņas sievietes un pieci vīrieši. Visiem pacientiem bija blakus saslimšanas, piemēram, hroniskas sirds, asinsvadu un elpceļu slimības, cukura diabēts, hroniskas nieru un aknu saslimšanas un citas.

Savukārt attiecībā uz pagājušo sezonu, SPKC informē, ka mirušajiem pacientiem, izņemot dažus, bija viena vai vairākas hroniskas saslimšanas. No visiem reģistrētajiem nāves gadījumiem, par kuriem noskaidrots pacientu vakcinācijas statuss, neviens pacients nebija vakcinēts pret gripu šajā sezonā.

Kā ziņots, 18.martā SPKC pavēstīja, ka Latvijā ir beigusies gripas epidēmija.

SPKC pasludināja gripas epidēmijas noslēgšanos, ņemot vērā, ka pēdējo divu nedēļu laikā pacientu skaits, kuri vērsušies pēc medicīniskās palīdzības un kuriem klīniski diagnosticēta gripa, nevienā no monitoringa teritorijām nebija pārsniedzis 100 gadījumus uz 100 000 iedzīvotāju.

Par šīs gripas sezonas sākumu uzskatāms 30.septembris, bet epidēmija tika izsludināta 11.decembrī, kamēr pagājušajā sezonā gripas epidēmija Latvijā tika izsludināta 15.janvārī, bet par epidēmijas beigu dienu SPKC noteicis 9.aprīli.

SPKC epidemiologi aicina arī turpmāk atcerēties par elpceļu infekciju profilakses pasākumiem. Tiek ieteiks bieži mazgāt rokas, regulāri vēdināt telpas un veikt mitro uzkopšanu. Tāpat tiek aicināts vairāk laika pavadiet svaigā gaisā un lietot veselīgu pārtiku, kas palīdzēs stiprināt imunitāti.

Savukārt Nacionālais veselības dienests atgādina, ka līdz ar gripas epidēmijas noslēgumu vairs nav spēkā valsts apmaksātas ģimenes ārsta mājas vizītes pie pacientiem ar gripu. Šis nosacījums neattiecas uz pacientiem, kuriem valsts apmaksātas ģimenes ārsta vizītes tiek nodrošinātas vienmēr - bērniem vecumā līdz 18 gadiem, pirmās grupas invalīdiem un citām pacientu grupām.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Veselība Latvijā dramatiski aug jaunatklāto cukura diabēta gadījumu skaits

Aizvadītajā gadā cukura diabēts Latvijā atklāts 6882 iedzīvotājiem, kas būtiski vairāk nekā 2018.gadā, kad šo slimību atklāja 4000 cilvēku, liecina Slimību profilakses un kontroles centra apkopotie dati.

Veselība Dumpīgums un brīvības meklējumi: kā ģimenē pārdzīvot tīņu vecumu?

Iestājoties pubertātei un tīņu vecumam, ierasti atsaucīgie un smaidīgie bērni piedzīvo nozīmīgas fizioloģiskas un psihoemocionālas pārmaiņas. Tā rezultātā nereti notiek attālināšanās no vecākiem, pieaug konfliktu riski, tīņiem veidojas saasināta pasaules uztvere, kā arī parādās vēlme pēc brīvības un pozitīva vienaudžu vērtējuma. Sīkāk par tīņu vecuma raksturojumu un to, kā šo vecumu veiksmīgi pārdzīvot, stāsta Benu Aptiekas piesaistītā eksperte, sistēmiskā ģimenes psihoterapeite un pedagoģijas doktore Maija Biseniece.

Veselība Aptieku skaits jāsamazina par trešdaļu! VM izstrādājusi jaunus ierobežojumus

Latvijā saskaņā ar Zāļu valsts aģentūras datiem 2019.gadā bija 766 aptiekas, bet efektīvas sistēmas nodrošināšanai būtu jābūt 480 aptiekām jeb par 37% mazāk, salīdzinot ar šobrīd esošo aptieku skaitu, informē Veselības ministrijā (VM). Tā pārskatījusi aptieku izvietojuma ģeogrāfiskos un demogrāfiskos kritērijus un jaunos ierobežojumus virza izskatīšanai valdībā, vēsta lsm.lv.

Veselība Katrs desmitais Latvijas iedzīvotājs atzīst, ka peldēt neprot

Pērn Latvijas ūdeņi paņēma 96 cilvēku dzīvības. Diemžēl šogad no ūdenstilpēm izcelti jau 80 bojāgājušie, un gads vēl tikai pusē. Izdzisušās cilvēku dzīvības turpina akcentēt problēmu, kura pretstatā ceļu satiksmes negadījumos bojāgājušo statistikai valsts līmenī ik gadu tiek klusu nolikta malā: Latvijas iedzīvotāju peldētprasme un izpratne par drošību pie ūdens ir kritiski nepietiekama.

Lasiet arī

Sabiedrība Lielās pilsētas ar finanšu ministru spriedīs par pašvaldību finansējumu
Rīga, 23.sept., LETA. Latvijas Lielo pilsētu asociācija (LLPA) šodien plkst.11 tiksies ar finanšu ministru Jāni Reiru (JV), lai apspriestu būtiskākos jautājumu par pašvaldībām atvēlēto finansējumu 2021.- 2023.gadā, aģent...
Sabiedrība Meža kapos notiks valstsvīra un diplomāta Miķeļa Valtera svinīgā pārapbedīšana
Rīga, 23.sept., LETA. Šodien Meža kapos notiks valstsvīra un diplomāta Miķeļa Valtera svinīgā pārapbedīšana un piemiņas ceremonija, kuru apmeklēs arī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV), aģentūru LETA informēja Ārliet...
Sabiedrība AM: Saistībā ar militārajām mācībām Baltkrievijā un Krievijā vērojama paaugstināta militārā aktivitāte
Rīga, 22.sept., LETA. Saistībā ar pastiprinātu militāro mācību norisi Baltkrievijā un Krievijā vērojama paaugstināta militārā aktivitāte, aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrijā (AM). AM paziņojumā pauž, ka Latv...