• Aivija,
  • Vidaga,
  • Vija
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Stradiņa slimnīca vēlas palielināt maksas pakalpojumu klāstu

Teksta izmērs Aa Aa
Veselība
LETA 19:39, 18.02.2020

Lai attīstītu Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcu, tās valdes priekšsēdētājs Rinalds Muciņš vēlas palielināt arī slimnīcas sniegto maksas pakalpojumu klāstu, izriet no viņa sacītā Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē.


Avots: LETA

Slimnīcas valdes priekšsēdētājs norādīja, ka 42% no Latvijas veselības aprūpes tirgus ir privātais sektors, un viņš vēlas noskaidrot, vai ir iespējams palielināt privāto veselības pakalpojumu klāstu, tādējādi slimnīcai arī nopelnot.

Muciņš atklāja, ka slimnīcā pieaugot sniegto publisko pakalpojumu skaitam, mazinās sniegto privāto pakalpojumu skaits, tomēr cilvēku pirktspēja ir augusi un Stradiņa slimnīca ir gatava piedāvāt vairāk maksas pakalpojumu.

"Pieprasījums pēc mūsu pakalpojumiem ir lielāks, nekā spēja tos sniegt," uzsvēra Muciņš un norādīja, ka maksas pakalpojuma klāsta palielināšana ir tikai viens no aspektiem, ar ko papildināt ieņēmumus.

"Neplānojam, ka tas būs būtiskākais ieņēmumu avots, bet mums ir iespējas šo pakalpojumu klāstu palielināt," skaidroja valdes priekšsēdētājs.

Muciņš atklāja, ka Stradiņa slimnīca aizvien strādā ar zaudējumiem, tomēr jaunā valde plāno tos mazināt.

Valde un slimnīcas padome vēlas palielināt atalgojumu personālam, risināt infrastruktūras, medicīnas un informācijas tehnoloģiju uzturēšanas un attīstības jautājumus.

Muciņš norādīja, ka valde vēlas uzlabot veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību, nodrošināt kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojuma sniegšanu, kā arī vēlas īstenot pētniecisko darbību un medicīnas izglītības programmas.

Kas attiecas uz slimnīcas pieejamību, tad Muciņš atklāja, ka pastāv vēlme uzlabot strādājošo vecuma struktūru, kā arī uzlabot māsu skaita proporciju un palielināt ambulatoro konsultāciju skaitu. Vienlaikus valde vēlas samazināt mirstības rādītājus, medicīnisko komplikāciju rādītājus un virsstundu skaitu personālam.

Kopumā jaunā valde tieksies sasniegt modernu vidi personālam un pacientiem, kā arī nodrošināt modernu ārstēšanu.

Deputāti vaicāja, kāds ir plānotais sadarbības modelis starp padomi un valdi, un Stradiņa slimnīcas padomes pārstāvis Reinis Ceplis skaidroja, ka padomes darbs notiks formālā un neformālā veidā, proti, būs formālās sēdes pēc grafika un nepieciešamības, savukārt, lai tās notiktu, padome strādās arī ārpus tām.

Sēdē Ceplis arī norādīja, ka padomei vēl nav padomes priekšsēdētāja, tomēr to ievēlēs 3.martā, kad notiks pirmā padomes sēde.

Komisijas priekšsēdētājs Andris Skride (AP) sēdes noslēgumā minēja, ka ar Stradiņa slimnīcas pārstāvjiem vēlas tikties vēlreiz rudenī un apspriest padarīto, kā arī uzsvēra, ka vēlēsies, lai sēdē piedalās visi trīs padomes locekļi, ne tikai Ceplis.

Kā ziņots, Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas vadītāja amatā stājies kādreizējais Veselības ministrijas un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretārs Muciņš.

Par slimnīcas padomes locekļiem izvēlēti Renalds Jurkevičs, Juris Lapše un Ceplis.

Lapše ir ekonomikas maģistrs, kurš kopš 2002.gada darbojies vienā no pasaules lielākajām starptautiskajām revīzijas un konsultāciju firmām - "PricewaterhouseCoopers". Ceplis ir biznesa vadības maģistrs, VAS "Latvijas Dzelzceļš" padomes loceklis, auditorfirmas "Baker Tilly Baltics" padomes priekšsēdētājs, veselības nozarē strādājošo ģimenes uzņēmumu "Ģimenes veselības centrs "Stārķa ligzda"" un "Good Health" vadītājs un īpašnieks, bijis atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma "L&T" vadītājs. Jurkevičs ir Lietuvas medicīnas zinātņu universitātes Kauņas klīnikas ģenerāldirektors.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Veselība Ar respiratoru saslimšanu simptomiem - turpmāk apmaksātas Covid-19 analīzes

Turpmāk ģimenes ārsti varēs nozīmēt pacientus ar respiratoru saslimšanu simptomiem valsts apmaksātām koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 analīzēm, informē veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

Veselība E.Gulbja laboratorijas paziņojums par Covid-19 analīzēm

Ja pacients pēdējo 14 dienu laikā nav atgriezies no ārvalstīm un nav bijis kontaktā ar apstiprinātu Covid-19 slimnieku, testa cena E.Gulbja laboratorijā ir 80,40 eiro (75 eiro par testu, 5,40 eiro par materiāla savākšanu un apstrādi). Pozitīva Covid-19 rezultāta gadījumā nauda tiek atgriesta.

Veselība Griķi ne tikai krīzes laikā

Tiklīdz Latvijā sāka plosīties koronavīruss, pirmais pārtikas produkts, kas pazuda no veikalu plauktiem, bija griķi. Kāpēc? Īsti skaidrības nav. Varbūt pircēji ir ļoti informēti par to, ka griķi ir nu ļoti veselīgi, salīdzinot, piemēram, ar rīsiem?

Veselība Kā pagatavot dezinfekcijas līdzekli mājās? 3 receptes

Šobrīd tiešām ir daudz cilvēku, kas grib nopirkt roku dezinfekcijas līdzekļus, bet tie tiek ātri izpirkti. Tā kļuvusi par deficīta preci. Kamēr aptiekas sola pircējiem tuvākajā laikā dezinfekcijas preču klāstu atjaunot, praktiskie latvieši ir aprēķinājuši, ka lētāk to pagatavot mājās.

Lasiet arī

Sabiedrība Kristieši atzīmē Pūpolsvētdienu
Rīga, 5.apr., LETA. Šodien kristieši atzīmē Palmu jeb Pūpolu svētdienu. Pūpolsvētdienā sākas Klusā nedēļa, kas ir Jēzus dzīves pēdējā nedēļa. Kristus šajā dienā ieradās Jeruzalemē, kur ļaudis, viņu sagaidot, gavilēja un...
Sabiedrība Aizputes novadā avārijā cietušais vilciens uzcelts atpakaļ uz sliedēm un tiks nogādāts Kalvenes stacijā
Rīga, 4.apr., LETA. Sestdienas rītā Aizputes novadā sadursmē ar kravas automašīnu cietušais vilciena vagons ir uzcelts atpakaļ uz sliedēm, un vilciena sastāvs drīzumā tiks aizvilkts līdz tuvākajai dzelzceļa stacijai - "K...
Sabiedrība Latvijas Onkoloģijas centrā un aprūpes centrā "Stella Maris" atklāts vēl pa vienam Covid-19 slimniekam
(Papildināta 2.rindkopa, pievienota 4.-9.rindkopa.) Rīga, 4.apr., LETA. Covid-19 slimība konstatēta vienam Latvijas Onkoloģijas centra (LOC) un vienam sociālā aprūpes centra "Stella Maris" darbiniekam, aģentūrai LETA ap...