• Romāns,
  • Romualda,
  • Romualds
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Latvijā pieaudzis brokastu neēdāju skaits. Kāpēc viņi tā dara?

Teksta izmērs Aa Aa
Veselība
LETA 22:46, 18.01.2020 1

Brokastis parasti ikdienā neēd 18% Latvijas iedzīvotāju, kas ir par diviem procentpunktiem vairāk nekā 2015.gadā veiktajā aptaujā, liecina kompānijas "Nestle Baltics" nesen veiktā Latvijas iedzīvotāju ēšanas paradumu aptaujas rezultāti.Aptaujā noskaidrots, ka 18% Latvijas iedzīvotāju brokastis parasti izlaiž, tostarp 62% no viņiem tā dara, jo nejūt nepieciešamību brokastot, bet katrs piektais no šiem cilvēkiem apgalvo, ka ikdienā neēd brokastis laika trūkuma dēļ.

No tiem, kas brokasto, gandrīz desmitā daļa jeb 9% šo maltīti ietur ārpus mājām, šim nolūkam iztērējot 2,30 eiro (salīdzinājumam - 2015.gadā tika tērēti 2,03 eiro). Galvenokārt viņi brokastis ēd darba vietā.

Sieri ir galvenais brokastīs patērētais produkts, kam seko olu ēdieni, maize un termiski apstrādāta gaļa. Olu ēdieni salīdzinājumā ar 2015.gadu Latvijas iedzīvotāju vidū ir kļuvuši populārāka brokastu maltīte, kamēr sviestmaizēs izmantoto sastāvdaļu (sviesta, maizes) patēriņš brokastīs samazinās. Kafija joprojām ir galvenais brokastu dzēriens, kamēr karstas tējas patēriņš no rītiem samazinājies salīdzinājumā ar 2015.gadu.

Tāpat aptaujā noskaidrojies, ka pusdienas neēd apmēram desmitā daļa jeb 11% Latvijas iedzīvotāju, kas ir par 2,2 procentpunktiem vairāk nekā 2015.gadā veiktajā aptaujā. Gandrīz puse jeb 46% no pusdienu neēdājiem kā galveno šķērsli šīs maltītes ieturēšanai min laika trūkumu, taču uzkodas uzskata par vienu no iespējām apmierināt izsalkumu. Savukārt 27% no pusdienu neēdājiem apgalvo, ka viņi nejūt vajadzību ēst pusdienas.

Lielākā daļa jeb 69% no tiem, kas pusdieno, to dara ārpus mājām un šim nolūkam iztērē apmēram 4,80 eiro (salīdzinājumam - 2015.gadā tērēja 4,20 eiro). Vairāk nekā puse jeb 64% pusdienas ietur darba vietā. 2015.gadā ārpus mājām pusdienas ieturēja par diviem procentpunktiem mazāk šīs maltītes ēdāju.

Latvijas iedzīvotāju galvenokārt pusdienās ēd zupu, karstos gaļas ēdienus un dārzeņus/salātus. Latvijai tradicionālie ēdieni pusdienu maltītē ir kļuvuši mazāk populāri salīdzinājumā ar 2015.gadu. Iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 25 gadiem ievērojami vairāk dod priekšroku dārzeņiem/salātiem un makaroniem un ievērojami mazāk zupai salīdzinājumā ar citām vecuma grupām. Taču kopumā dārzeņu un salātu patēriņš pusdienās samazinās, īpaši, starp 36 līdz 45 gadu vecu cilvēku grupā.

Vakariņas ir obligāta maltīte gandrīz visiem Latvijas iedzīvotājiem, tās reti izlaiž, un galvenokārt vakariņas gatavo mājās. No aptaujātajiem 4% apgalvo, ka viņi parasti neēd vakariņas, galvenokārt tāpēc, ka nejūt tādu nepieciešamību. No vakariņu ēdājiem vairums šo maltīti ietur mājās, bet 3% (par diviem procentpunktiem vairāk nekā 2015.gadā) apgalvo, ka viņi ēd vakariņas ārpus mājām, tam tērējot vidēji 6,05 eiro.

Latvijas iedzīvotājiem galvenais vakariņu ēdiens ir dārzeņi/salāti, kam seko karstie gaļas/mājputnu ēdieni. Salīdzinājumā ar 2015.gadu vakariņu maltītē populārāki ir kļuvuši karstie gaļas/zivju ēdieni, pica, makaroni, un visvairāk šos ēdienus patērē jaunieši 18 līdz 25 gadu vecumā. Karstie gaļas un mājputnu ēdieni kļuvuši populārāki starp respondentiem vecumā no 26 līdz 35 gadiem un vismaz 46 gadus veciem respondentiem. Savukārt augļi un dārzeņi/salāti ir būtiskākais vakariņu ēdiens viena cilvēka mājsaimniecībā.

Latvijas iedzīvotāju ēšanas paradumu aptauja tika veikta tiešsaistes interviju veidā, aptaujājot vīriešus un sievietes vecumā no 18 līdz 60 gadiem, kuri pārtiku pērk vismaz reizi divās nedēļās. Kopumā tika aptaujāti 1000 respondenti, vidēji intervijai atvēlot 30 minūtes.

Lasīt visus komentārus (1)

Lasiet arī

  • Pirktspēja 19.01.2020 15:31
    Tie procentpunkti ir sadārdzinājums, ja?
    Сообщить редактору Ответить
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Veselība Pirmās novecošanas pazīmes parādās jau 25 gados. Kā tās aizkavēt?

Ar gadiem nāk ne tikai viedums, bet arī pirmās novecošanās pazīmes. Lai arī cik ļoti mēs vēlētos savu jaunību uzturēt pēc iespējas ilgāk, saglabājot ādas maigumu, tvirtumu un skaidru acu skatienu – novecošanās irdabisks fizioloģisks process. Vasara ir laiks, kad savu sejas ādu jo īpaši pakļaujam priekšlaicīgas novecošanās riskam, tāpēc “Euroaptieka” farmaceite Zane Melberga skaidro, kādi faktori paātrina ādas priekšlaicīgu novecošanos un to, kā aizkavēt vecuma radītās izmaiņas sejas ādā.

Veselība Noskaidrots, kas cilvēkiem ir lielākie šķēršļi veselīgam dzīvesveidam

Lai arī cilvēki ar veselīgiem ieradumiem atzīst, ka viņiem ir laba veselība, 40% Latvijas iedzīvotāju pietrūkst gribasspēka pievērsties veselīgam dzīvesveidam, liecina jaunākā "Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss" pētījuma rezultāti. 26% aptaujāto kā būtiskāko šķērsli dzīvot veselīgāk norāda laika trūkumu, bet 22% - nepietiekamas finanses.

Veselība Patiesība vai mīts? 4 svarīgas lietas, kas jāzina par pārtikas produktiem

Kaut gan mūsdienās ļaudis kļūst izglītotāki un arvien vairāk pievērš uzmanību tam, ko ēd, Pasaules veselības organizācijas dati liecina, ka nelipīgas slimības joprojām ir galvenais nāves cēlonis pasaulē. Daži no visbiežāk sastopamajiem nelipīgu slimību iemesliem ir mainīgi riska faktori, piemēram, neveselīgs uzturs un fizisko nodarbību trūkums.

Veselība Kā vasaru pavadīt bez raizēm? 5 farmaceita padomi, kas noderēs ikvienam

Vasara mudina kļūt aktīvākiem. Vēlamies vairāk laika pavadīt ārpus mājas un izklaidi meklēt svaigā gaisā. Lai arī kāds būtu izvēlētās aktivitātes veids,“Euroaptieka” farmaceite Zane Melberga dalās praktiskos padomos, kam vasarā nepieciešams vērst papildu uzmanību, lai neciestu ne veselība, ne noskaņojums.

Lasiet arī

Sabiedrība Aculiecinieks: Pēc bērna nobraukšanas traģēdijas pie CSDD viss pa vecam (+FOTO)

"1.augustā nolēmu aizbraukt līdz CSDD ēkai Antenas ielā, lai apskatītu, kādi drošības pasākumi viņiem tur ir vismaz pēc piektdienas traģiskā notikuma, kad, automašīnai izbraucot no tehniskās apskates (TA) ēkas, tika nobraukts nepilngadīgs zēns," portālā pietiek.com ar pieredzēto dalījies kāds lasītājs. "Nē, es neesmu naivs, garīgi atpalicis idiots - braucot uz turieni, es pilnīgi apzinājos, ka neko viņi tur nedara. Tomēr ticība sirdī uzstāja, lai es aizbrauktu un pārbaudītu."

Sabiedrība Vai varēja novērst? Par mājdzemdībās mirušu sievieti Jelgavā sāk kriminālprocesu

Jūlija beigās Jelgavā sākts kriminālprocess par mājdzemdībām, kurās mirusi sieviete, informēja Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes pārstāve Ieva Šmidre.

Pasaule Ķīnas mediji: Pekina neakceptēs ASV mēģinājumu nozagt lietotni TikTok

Ķīna neakceptēs ASV mēģinājumu "nozagt" lietotni "TikTok", otrdien vēsta Ķīnas mediji, piebilstot, ka Pekinai ir daudz veidu kā atspēlēties.