• Anrijs,
 • Arkādijs
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Mistiskais un reālais spogulis

Teksta izmērs Aa Aa
Veselība
BB.LV 19:32, 09.01.2020 2

No pasakas par Sniegbaltīti zināms teksts: «Spogulīt, spogulīt, saki man tā, kura ir visskaistākā?» Pasakās, leģendās un laiku laikos uzskatīts, ka spoguļiem ir maģisks spēks. Izrādās, pat zinātnieki par to pārliecinājušies pavisam nejaušā veidā.Pasakas un leģendas
Narciss zaudēja prātu, lūkojoties savā atspulgā, Sniegbaltītes nedienas saistītas ar burvju spoguli, Alises piedzīvojumi notika Aizspogulijā. Mīti, leģendas, ticības dogmas un māņi vijas ap spoguļiem. Aizsegt spoguļus, ja kāds nama iedzīvotājs dodas viņsaulē, iespēja sastapt garus, uzrunājot spoguli gadumijas pusnaktī ar sveci rokās, vampīri, kuriem nav dvēseles un kuri nav redzami spogulī, mistiskā virmošanās, ko it kā ar acs kaktiņu jaušam spogulī. Vai tā tiešām ir taisnība vai arī leģendas, kurām labpatīk ticēt? Pat ja tā ir tiesa, ko darīt – izmest visus spoguļus vai tomēr draudzīgi sadzīvot?
Kā labklājības simbols
Spogulis ir priekšmets, kuru atradīsim teju ikvienā namā un mājoklī. Iespējams, lielu, kas sveicina, ienākot pa namdurvīm, mazliet intīmāku, kas novietots tuvāk kosmētikai, kādu, kas sagaida mūs vannasistabā, – kur nu katram tīk. Versaļas pilī Francijā tika uzbūvēta spoguļu zāle (apskatāma arī mūsdienās), šīs zāles simboliskā nozīme bija demonstrēt valsts labklājību. Zāle ir ļoti grezna, ar apzeltītiem gleznu rāmjiem, statujām, kolonnām un greznām lustrām, spoguļi šo krāšņumu palielina daudzkārt. Zāli izmantoja kā uzgaidāmo telpu un arī kā telpu plašākām svinībām.
Kad ienes spoguli mājās
Iespējams, kāds labprāt arī savā mājoklī vēlētos novietot kādu spoguli, kas iepriekš rotājis karaļnama sienas. Viss ir iespējams, naskāki lietoto preču veikalu apmeklētāji ne tādas vien pērles, kā tautā sauc, mēdz atrast. Tikpat labi savu spoguli esam iegādājušies mājsaimniecības preču veikalā. Bet vienmēr, pirms izmantot savā ikdienā, spoguli vajag notīrīt. Gan no sadzīves putekļiem un netīrumiem, kurus tas ir sakrājis, gan arī no neredzamo netīrumu sloga, ko saucam par enerģētisko tīrīšanu.
Attīrīšana
Abos gadījumos lielisks un reizēm pat pārāk nenovērtēts tīrīšanas līdzeklis ir sāls. Tā unikālās īpašības palīdz notīrīt gan tos traipus, kas ir acīm saskatāmi, gan arī to negatīvo slāni, ko varam tikai sajust, ļaujoties saviem instinktiem. Taču, lai attīrītu un notīrītu spoguli, papildus vēl iesaka izmantot nelielu daudzumu etiķa. Sāls un etiķa maisījums īpaši spēcīgi iedarbosies gan uz spoguļa fizisko attīrīšanu, gan arī enerģētisko. Lai pagatavotu maisījumu tīrīšanai, siltu ūdeni sajauc ar dažām karotēm parasta galda sāls un nedaudz etiķa. Ar drāniņu, kura samērcēta šajā šķidrumā, notīra priekšmetu, īpašu rūpīgi apstrādājot stūrus, ja tādi ir. Ļauj kādu brīdi iedarboties, un pēc tam noslauka ar ūdenī iemērktu drāniņu vai, ja iespējams, noskalo zem tekoša ūdens. Saule ir spēcīgākā mums zināmā zvaigzne. Tā attīra, uzlādē pozitīvi un atjauno enerģiju. Ja vien iespējams, novietojiet spoguli pie loga un ļaujiet, lai vismaz pāris stundu tajā iespīd saule.
Skaistums
Atceroties stāstu par Versaļas pili, iespējams, karalim ir bijuši ļoti viedi padomdevēji, jo, iedziļinoties fenšui mācībā, spoguļa novietojumam namā ir ļoti svarīga nozīme un ietekme. Tas pat ietekmē, kāda gaisotne valdīs mājoklī. Viens no padomiem ir šāds – novietot spoguli iepretim vietai ar skaistu skatu, jo tie atspoguļo skaistu priekšmetu pozitīvo enerģiju.
Labklājība
Labklājība tiek asociēta ar ēdienu, tāpēc iesaka spoguli novietot virtuvē. Ja iespējams spoguli novietot tā, lai tajā atspīd uguns, tad šī enerģija būs īpaši spēcīga.
Spogulis guļamistabā
Nav strikti noteikts, ka spogulis guļamistabā nedrīkst atrasties, bet ir jāpievērš īpaša vērība tam, kur tas ir novietots. Kā jau minēts, ja spoguli iespējams novietot tā, ka tajā atspīd saules gaisma, tas labvēlīgi ietekmē gan miegu, gan gaisotni guļamistabā. Bet jāskatās, lai spogulī nebūtu redzama gulta, lai spogulis nebūtu novietots pie pašas gultas, jo tas ne tikai negatīvi ietekmē miegu, bet arī veicina nesaskaņas un pat var radīt veselības problēmas. Ja guļamistabā atrodas skapis, spogulis var būt skapja durvīs, bet durvju iekšpusē – lai neizmantots tas neko neatspoguļotu.
Brīvība un miers
Ja mājoklis ir mazāks, nekā gribētos, un vēlaties, lai jūsu namā vienmēr valdītu saskaņa un labas emocijas, ja vēlaties, lai dabas dziedinošais spēks būtu ar jums, – novietojiet spoguli iepretim logam. Spogulis, kas atspoguļos skatu pa logu, primāri vairos labo enerģiju mājoklī. Iespējams, kaimiņi apakšstāvā ir trokšņaini un negatīvi, iespējams, tādi ir kaimiņi aiz sienas vai virs jums, tad novietojiet spoguli ar skatu pret šo sienu (vai griestiem, vai grīdu), lai negatīvā enerģija, kas nāk no viņiem, tiktu raidīta atpakaļ.
Mīlestība un saticība
Ja spogulis atspoguļo fotogrāfiju, kurā jūsu ģimene ir redzama priecīga, tad šāds spoguļojums tikai vairos pozitīvo jūsu ģimenē.
Juceklis un haoss
Ja neesat pedants un rakstāmgalds vienmēr ir nelielā, sev vien zināmā «kārtībā» vai ir kāda vieta mājoklī, kurā allaž veidojas nekārtība un juceklis, tad pārliecinieties, lai iepretim šai vietai neatrodas spogulis. Tādējādi samazināsiet iespēju juceklī sajaukt visu mājas kārtību un palielināsiet iespēju tomēr sakārtot konkrēto vietu.
Saplēsti, bojāti spoguļi
Leģendu par nelaimīgiem gadiem un skumjām dvēselēm, saplēšot spoguļus, ir daudz. Bet, stāvot ar kājām uz zemes, vien jāatceras, ka saplēsts ir saplēsts, un tādu spoguli vairs nevajag lietot.
Labvēlība
Lai spogulis ietekmētu labvēlīgi, svarīgi, lai tas būtu ierāmēts koka vai metāla ietvarā. Kā arī vienmēr turiet tīru spoguli. Tīriet to ar siltu ūdeni vai, kā iepriekš aprakstīts, vieglu sālsūdeni, vai īpaši spēcīgai attīrīšanai izmantojiet sāls un etiķa maisījumu.
Neraudi, skatoties spogulī
Ja redzat savu spoguļattēlu asarās, jūs varat radīt skumjas. Uzskata, ka raudot tiek atvērts karmisks portāls, kas pasliktinās jūsu dzīvi. Tādējādi jūs mainīsit savu dzīvesveidu, piesaistīsit negatīvas lietas, ļaunus cilvēkus un dažādas nelaimes.
Skaidrs ir viens – spogulis ir draugs, par kuru jārūpējas, kuram jāvelta pozitīvas emocijas un laba enerģija, un tad arī visu to pašu saņemsim atpakaļ dubultā. Nekāda mistika, ļoti saprotama un vienkārša sadzīvošana.
Daži zinātnes atklājumi
* Pētot cilvēku un spoguļu mijiedarbību, atklāts, ka ilgi lūkoties savā spoguļattēlā neesot vēlams. Eksperimentā noskaidrots, ka cilvēki, kuri ilgi spoguļojās, pēc trīs minūtēm sākuši izjust neizskaidrojamu nogurumu, kā arī pēc tam pasliktinājusies atmiņa.
* Daudziem cilvēkiem netīk savi fotoattēli. Kāpēc? Izrādās, tā kā ikdienā mēs sevi apskatām spogulī, kas patiesībā mūs parāda otrādi, tāpēc fotogrāfijās šķietam citādi vai nepareizi.
* Spoguļattēls ietekmē cilvēka rīcību, tas pierādīts kādā eksperimentā. Cilvēkiem, kas bijuši sasēdināti ap galdu pretī spoguļiem, tika piedāvāti divu veidu ēdieni – veselīgi un neveselīgi. Spoguļojoties cilvēki rīkojās apzinīgāk, pilnīgi visi izvēlējās veselīgo maltīti.
* Pavisam nejauši atklāta spoguļa atmiņa. Lielbritānijas zinātnieki pētījuši bioloģiski aktīvus radioviļņus, kurus ģenerē DNS molekulas. DNS paraugs ticis ievietots starp lāzeru un spoguli. Tiešais un atspoguļotais stars uzlādējies ar DNS un izstarojies ēterā. Tas ļoti pārsteidzis zinātniekus.
Vēsture
Tas, ka cilvēki spoguļojušies laiku laikos, ir neapstrīdams fakts. Arī mūsu senči. Pirmais spogulis ir atspulgs ūdenī, tad nāca dažādas pulētas metāla plāksnes. 13. gadsimta vidū stiklam iedomājās uzliet svina kārtiņu, un tie datēti kā pirmie spoguļi. Tikai 16. gadsimtā Murāno meistari stikla ražošanas tehnoloģiju noveda līdz pilnībai, kas ir augstākā stikla kvalitāte līdz pat šodienai. Kā jau tajos laikos bija pieņemts, par stikla izgatavošanas noslēpuma izpaušanu draudēja nāvessods. 17. gadsimtā Saules karalis Luijs XIV savas mīlestības uz skaisto dēļ gandrīz izputināja Franciju, iepērkot Venēcijas spoguļus lielā vairumā Versaļas pils izgreznošanai. Lai glābtu valsts kasi, Francijas finanšu ministrs Kolbērs uz Murāno nosūtīja slepenos aģentus stikla noslēpuma iegūšanai. Operācija izdevās! Uz valsti tika aizvesti divi Venēcijas stikla meistari, un Venēcijas 400 gadu ilgais stikla monopols bija galā. Klasiskos ar sudraba kārtu pārklātos spoguļus sāka darināt 19. gadsimta vidū, bet mūsdienās neviens tik dārgu metālu vairs neizmanto (arī korozijas dēļ), mēs sevi aplūkojam ar alumīniju pārklātos spoguļos.

Lasīt visus komentārus (2)

Lasiet arī

 • Pirktspēja 13.01.2020 20:52
  :) Un Jew RU Pa.
  Сообщить редактору Ответить
 • Pirktspēja 10.01.2020 03:24
  Māras zeme...:) Maa Rus ja. Pirmsākums.
  Сообщить редактору Ответить
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Veselība Ārsti sagatavojuši vadlīnijas racionālākai antibiotiku lietošanai. Kas jāzina?

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas ārsti ir apkopojuši jaunākos ieteikumus, kas palīdzēs dažādu specializāciju mediķiem un ģimenes ārstiem mērķtiecīgāk un pārdomātāk izvēlēties antibiotikas pacienta ārstniecībai, ordinējot tās atbilstoši noteiktai slimības diagnozei, informē slimnīcas pārstāve Ilga Namniece.

Veselība Nāve 10 stundu laikā! Indīgākais augs Latvijā, kas obligāti jāpazīst! (+FOTO)

Vai zini, kas ir indīgākais augs Latvijā, no kura īpaši jāuzmanās? Ar to saindējoties, nāve var iestāties 10-14 stundu laikā.

Veselība Vērtēs iespēju ieviest veselības nodokli 5% apmērā

Latvijā nodokļu sistēmas uzlabošanai tiek vērtēta iespēja ieviest veselības nodokli jeb veselības apdrošināšanu 5% apmērā, trešdien Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" sacīja finanšu ministrs Jānis Reirs (JV).

Veselība Latvijā joprojām augstākā HIV saslimstība visu ES valstu vidū

Lai gan 2019.gadā Latvijā ir reģistrēts par 31 jaunu HIV gadījumu mazāk nekā gadu iepriekš, jau kopš 2016.gada Latvijā saglabājas augstākā HIV izplatība Eiropas Savienības valstu vidū, rēķinot pēc jaunatklāto HIV gadījumu skaita pret iedzīvotāju skaitu, liecina Baltijas HIV asociācijas pēc oficiālās statistikas veiktie aprēķini.

Lasiet arī

Sabiedrība Ādažu bāzē atklās jaunuzceltās kazarmas
Rīga, 6.jūl., LETA. Ādažu bāzē šodien plkst.12 atklās divas jaunuzceltās kazarmas, kas paredzētas Latvijas un sabiedroto bruņoto spēku karavīru izvietošanai, aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrijā. Svinīgajā ka...
Sabiedrība ZM speciālisti piedalīsies ES Padomes Biodrošuma darba grupas tiešsaistes sanāksmē
Rīga, 6.jūl., LETA. Zemkopības ministrijas (ZM) speciālisti šodien piedalīsies Eiropas Savienības (ES) Padomes Biodrošuma darba grupas tiešsaistes sanāksmē, aģentūru LETA informēja ZM. Sanāksme sāksies plkst.10, un taj...
Sabiedrība Jaunnedēļ RTU tiešsaistē rīkos atvērto durvju dienu ārzemju studentiem
Rīga, 5.jūl., LETA. Nākamnedēļ, 7.jūlijā, Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) organizēs atvērto durvju dienu ārzemju studentiem "RTU Open Day 2020", liecina informācija universitātes mājaslapā. RTU atvērto durvju diena no...