Austrālija pēcspēles sitienos uzvar Peru un tiek uz PK finālturnīru (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Sports
LETA 13:16, 14.06.2022

Austrālijas vīriešu futbola izlase pirmdien dramatiskā pēcspēles 11 metru sitienu sērijā izcīnīja priekšpēdējo ceļazīmi uz 2022.gada Pasaules kausa finālturnīru.

Austrālija "Al Rayyan" stadionā Dohā pārspēja Dienvidamerikas Futbola konfederācijas (CONMEBOL) atlasē piekto vietu izcīnījušo Peru. Pamatlaiks noslēdzās bezvārtu neizšķirti 0:0 (0:0), vārti netika gūti arī pagarinājumā, bet pēcspēles sitienu sērijā ar 5:4 uzvarēja austrālieši.

Pēcspēles 11 metru sitienu sērijas sākumā Peru izlasei cerību deva Pedro Gajeses atvairītais Mārtina Boila sitiens, kas ļāva iegūt vadību. Tomēr trešajā kārtā Luiss Advinkula trāpīja pa stabu un Peru vadību izlaida no rokām.

Pēc pieciem sitieniem rezultāts bija 4:4 un sērija turpinājās līdz pirmajai kļūdai. Avers Mabils bija nekļūdīgs, bet turpinājumā Austrālijas vārtsargs Endrū Redmeins atvairīja Aleksa Valeras sitienu un ieveda Austrāliju finālturnīrā. Redmeins laukumā devās vien papildlaika beigās.

''Socceroos" finālturnīrā spēlēs sesto reizi vēsturē un piekto reizi pēc kārtas.

Pagājušajā otrdienā Austrālija Āzijas Futbola konfederācijas (AFC) atlases ceturtajā kārtā ar 2:1 turpat Dohā uzvarēja Apvienoto Arābu Emirātu izlasi.

Austrālija finālturnīrā cīnīsies D apakšgrupā ar Franciju, Dāniju un Tunisiju.

Otrdien Dohā Kostarikas un Jaunzēlandes mačā tiks noskaidrota pēdējā Pasaules kausa finālturnīra dalībniece.

Pasaules kausa finālturnīrs norisināsies Katarā, un karsto laika apstākļu dēļ turnīrs tiks izspēlēts ziemā no 21.novembra līdz 18.decembrim.

2022.gadā Katarā notiks pēdējais Pasaules kausa finālturnīrs, kurā piedalīsies 32 komandas. 2026.gada turnīrā, kuru uzņems Kanāda, Meksika un ASV, piedalīsies 48 izlases.

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.

Sports Dončičs noslēdz NBA regulāro čempionātu kā rezultatīvākais spēlētājs

Par Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārā čempionāta rezultatīvāko spēlētāju ar vidēji mačā gūtiem 33,9 punktiem kļuvis Dalasas "Mavericks" spēlētājs Luka Dončičs.

Sports Par pasaules čempionēm hokejā sievietēm kļuva Kanādas valstsvienība (VIDEO)

Par pasaules čempionēm hokejā sievietēm svētdien kļuva Kanādas valstsvienība, kas elites divīzijas turnīra finālā papildlaikā ar 6:5 (1:1, 2:2, 2:2, 1:0) pārspēja mājinieci ASV komandu.

Sports Porziņģis nespēlēs NBA pamatturnīra pēdējā mačā

Latvijas basketbolistam Kristapam Porziņgim svētdien Bostonas "Celtics" pēdējā Nacionālās baskebola asociācijas (NBA) pamatturnīra mačā tik dota atpūta un viņš laukumā nedosies.

Sports Latvijas 3x3 basketbola izlase šodien cīnīsies par olimpisko spēļu ceļazīmi

Latvijas 3x3 vīriešu basketbola izlase ar Agni Čavaru, Franci Gustavu Lāci, Nauri Miezi un Zigmāru Raimo ierindā šodien Honkongā pirmā Parīzes olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīra pusfinālā tiksies ar Nīderlandi.

Lasiet arī

Ekonomika «Liepājas enerģijas» apgrozījums gada laikā pieauga par 330 000 eiro (+VIDEO)

Tika atklāta uzņēmuma jaunākā 4 MW šķeldas katlumāja.

Sports Jēkabpils "Lūšu" volejbolisti atgūst Latvijas čempiontitulu

Jēkabpils "Lūši" komanda piektdien nodrošināja Latvijas volejbola čempionāta zelta medaļas, valsts meistarsacīkstēs uzvarot piekto reizi vēsturē.