Čehijas un Slovākijas izlases svin uzvaras pasaules hokeja čempionāta spēlēs

Teksta izmērs Aa Aa
Sports
LETA 08:05, 22.05.2022

Čehijas un Slovākijas izlases sestdien svinēja uzvaru pasaules hokeja čempionāta Tamperē un Helsinkos spēlēs.

B grupā, kur spēlē Latvijas izlase, Tamperē Čehija ar 4:1 (1:0, 1:0, 2:1) pieveica Norvēģiju.

Čehi visus trīs pirmos vārtus guva pēc norvēģu pārkāpumiem. Septītajā minūtē vairākumā vārtus guva Davids Pastrņāks, bet 23.minūtē - Jakubs Vrana. 3:0 pēdējā perioda 48.sekundē ar soda metienu guva Pastrņāks.

Norvēģija vienus vārtus atspēlēja 45.minūtē, kad vairākumā izcēlās Ludvigs Hofs.

Nedaudz mazāk nekā pusotru minūti pirms mača beigām ceturto ripu tukšos norvēģu vārtos iemeta Romans Červenka.

Pastrņāks šajā spēlē sakrāja trīs (2+1) rezultativitātes punktus, bet pa diviem tika Červenkam (1+1) un Davidam Krejči (0+2).

Vārtos Karels Vejmelka atvairīja 21 metienu, bet Norvēģijas vārtsargs Jūnass Arntsens tika galā ar 28 no 31 metiena.

Jau ziņots, ka citās dienas spēlēs šajā grupā Somija ar 3:0 (1:0, 1:0, 1:0) pārspēja Austriju, bet ASV pagarinājumā ar 3:2 (1:1, 1:0, 0:1, 1:0) pieveica Zviedriju.

B grupā līdere ar 16 punktiem sešās spēlēs ir Somija, tālāk ar 12 punktiem piecās cīņās ir Zviedrija un ar desmit punktiem - ASV un Čehija. Ar pieciem punktiem piecās cīņās seko Latvija un Norvēģija, četri punkti sešās spēlēs ir Austrijai, kamēr Lielbritānija tikusi pie punkta piecās cīņās.

Svētdien Latvija pirmo reizi pasaules čempionātā spēlēs pret Lielbritānijas hokejistiem, bet grupu turnīru noslēgs otrdien ar maču pret Zviedriju.

Tikmēr A grupā Helsinkos Slovākija ar 3:1 (2:0, 0:0, 1:1) pieveica Itāliju,

Mihals Krištofs un Adams Sikora pirmajā periodā izvirzīja slovākus vadībā.

35.minūtē vairākumā itāļi vienus vārtus atguva ar Aleksa Trivellato metienu, bet perioda vidū 3:1 vairākumā panāca Alekss Tamāši.

Pa divām rezultatīvām piespēlēm šajā spēlē sakrāja Jurajs Slafkovskis un Tomāšs Tatars, bet vārtos Adams Hūska atvairīja 16 metienus.

Itālijas vārtsargs Andreass Bernards tika galā ar 31 no 34 metieniem.

Dienas pirmajās spēlēs Šveice ar 6:3 (3:3, 1:0, 2:0) apspēlēja Kanādu, un Dānija pieveica Franciju ar 3:0 (1:0, 1:0, 1:0).

Helsinku grupā 15 punkti pēc piecām kārtām ir Šveicei, 12 punktus guvusi Kanāda un Vācija. Deviņi punkti piecās cīņās ir Dānijai, bet sešās - Slovākijai. Piecus punktus guvusi Francija, Itālijai ir viens punkts sešās cīņās, bet Kazahstāna pagaidām ir bešā.

Pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā Starptautiskā Hokeja federācija (IIHF) atstādināja no IIHF rīkotajām sacensībām visas Krievijas un Baltkrievijas izlases un klubus. Krievijas un Baltkrievijas vietā spēlēs Francija un Austrija, kuras bija rangā visaugstāk esošās izlases no valstīm, kam nebija paredzēts spēlēt augstākajā divīzijā.

Turnīrā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei apakšgrupas sacensībās garantē septiņas spēles. Pēc viena apļa grupu spēlēm katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet turnīra vājākās komandas atšķirībā no pagājušā gada pametīs spēcīgāko divīziju, un nākamgad to vietā starp 16 labākajām būs Slovēnija un Ungārija.

2022.gada pasaules čempionāts Somijā norisināsies līdz 29.maijam.

Uz Latvijas izlases spēlēm Tamperē devusies arī aģentūras LETA komanda - sporta ziņu reportiere Paula Vucena un fotoreportieris Edijs Pālens -, lai mūsu hokejistu gaitām un citiem svarīgākajiem čempionāta notikumiem sekotu līdzi tieši no notikumu vietas.

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

Rekomendējam

ARĪ KATEGORIJĀ

Sports NBA piešķir diskvalifikācijas spēlētājiem par mēģinājumu uzsākt kautiņu (VIDEO)

Nacionālās basketbola asociācija (NBA) Jūtas "Jazz" aizsargam Krisam Dannam un Hjūstonas "Rockets" pārstāvim Džabari Smitam par mēģinājumu uzsākt kautiņu piešķīra attiecīgi divu un vienas spēles diskvalifikāciju.

Sports Rallijā Ungārijā bojā iet četri skatītāji

Ungārijā "Esztergom Nyrges" rallijā svētdien, vienai no sacensību automašīnām nobraucot no ceļa un ietriecoties skatītājos, bojā gāja četri cilvēki, kamēr vēl vairāki tika savainoti.

Sports Merzļikins un «Blue Jackets» zaudē cerības iekļūt Stenlija kausa izcīņā

Latvijas vārtsarga Elvja Merzļikina pārstāvētā Kolumbusas "Blue Jackets" svētdien zaudēja pat teorētiskas cerības iekļūt Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņā.

Sports Graudiņa/Samoilova «Challenge» sērijas turnīrā sasniedz finālu

Latvijas duets Tīna Graudiņa/Anastasija Samoilova svētdien Brazīlijā profesionālās pludmales volejbola tūres (BPT) "Challenge" ranga turnīrā sasniedza finālu.

Lasiet arī

Ekonomika Nedariet to! «Swedbank» brīdina savus klientus

"Swedbank" brīdina nedot maksājumu kartes un to PIN kodus svešiem cilvēkiem.

Ekonomika Akciju cenas ASV un Eiropas biržās pārsvarā pieaug

Akciju cenas ASV un Eiropas biržās ceturtdien pārsvarā pieauga pirms Lieldienu brīvdienām.

Sports Latvijas sieviešu hokeja izlase pārbaudes spēlē tiksies ar Poliju

Latvijas sieviešu hokeja izlase šodien Rīgā aizvadīs pārbaudes spēli ar Polijas valstsvienību.

Sabiedrība Rīgas pilī atzīmēs divdesmito gadadienu kopš Latvijas iestāšanās NATO

Rīgas pilī šodien atzīmēs divdesmito gadadienu kopš Latvijas iestāšanās NATO, aģentūru LETA informēja Valsts prezidenta padomnieks Mārtiņš Drēģeris.