Manē kompensācijas laikā ar pendeli ļauj Senegālai uzvarēt Zimbabvi (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Sports
LETA 08:25, 11.01.2022

Sadio Manē realizējot 11 metru soda sitienu otrā puslaika kompensācijas laikā, Senegālas futbola izlase pirmdien svinēja uzvaru Āfrikas Nāciju kausa izcīņas mačā.

Kamerūnas pilsētā Bafusamā notikušajā mačā senegālieši ar rezultātu 1:0 (0:0) pārspēja Zimbabvi.

Zimbabves komandu vairākās epizodēs no zaudētiem vārtiem glāba vārtsargs Petross Māri un rezultāts bija 0:0 līdz pat kompensācijas laikam, kad savā soda laukumā ar roku nospēlēja Kelvins Madzongve. Uz Zimbabves vārtiem tika nozīmēts 11 metru soda sitiens, kuru kompensācijas laika septītajā minūtē realizēja Anglijas premjerlīgas kluba "Liverpool" zvaigzne Manē.

Otrā B apakšgrupas spēlē vēlāk Gvineja ar 1:0 (1:0) uzvarēja Malāviju.

Vienīgie vārti tika gūti spēles 36.minūtē, kad pēc Izsjaša Sija pēc Žozē Kantē piespēles pārspēja pretinieku vārtsargu no tuvas distances.

Ar vieniem vārtiem uzvarētāja noskaidrošanai pietika arī C apakšgrupā, kur Maroka ar 1:0 (0:0) uzveica Ganu.

Marokāņiem uzvaru nodrošināja Sofiāns Bufāls, kurš septiņas minūtes pirms pamatlaika beigām pēc pretinieku aizsargu kļūdas saņēma bumbu pie vārtsarga laukuma robežas un trieca to mērķī.

Pēdējā dienas spēlē, kurā arī spēkojās divas C apakšgrupas vienības, Gabona ar rezultātu 1:0 (1:0) pārspēja Komoras.

Spēles vienīgos vārtus, kas arī nesa uzvaru Gabonai, mača 16.minūtē guva Ārons Bupendza, kurš bumbu vārtos raidīja pēc Lūisa Ameka Autčanga piespēles.

Finālturnīrā piedalās 24 izlases, kas sadalītas sešās apakšgrupās pa četrām komandām katrā. Izslēgšanas turnīrā iekļūs katras apakšgrupas divas labākās komandas, kā arī četras labākās trešo vietu ieguvējas.

Kā šonedēļ paziņoja Āfrikas Futbola konfederācija (CAF), tad Covid-19 izplatības dēļ tiks ierobežots līdzjutēju skaits stadionos. Mājinieces Kamerūnas mačus varēs apmeklēt līdz 80 procentiem skatītāju no stadiona ietilpības, kamēr pārējos mačus ne vairāk kā 60 procenti no stadiona ietilpības.

Āfrikas Nāciju kausa izcīņa (Āfrikas čempionāts) notiks Kamerūnā no 9.janvāra līdz 6.februārim. Meistarsacīkstēm bija jānotiek pagājušā gada vasarā, bet tās tika pārceltas uz šo ziemu un saglabājušas savu nosaukumu "2021 Africa Cup of Nations".

2019.gada Ēģiptē notikušajā finālturnīrā uzvarēja Alžīrija, kas titula mačā ar 1:0 pārspēja Senegālu.

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.

Sports Latvijas hokejistu pārstāvētās komandas sāk Stenlija kausa izcīņu

Svētdien Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņas pirmās spēles aizvadīs aizsarga Uvja Balinska pārstāvētā Floridas "Panthers" un uzbrucēja Teodora Bļugera pārstāvētā Vankūveras "Canucks".

Sports Porziņģis ar favorīti «Celtics» sāk NBA izslēgšanas turnīru

Latvijas basketbolists Kristaps Porziņģis un Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) šīs sezonas pamatturnīra uzvarētāja Bostonas "Celtics" svētdien sāks izslēgšanas turnīru, pirmajā kārtā tiekoties ar Maiami "Heat".

Sports TTT Rīga basketbolistes ar graujošu uzvaru kļūst par Latvijas čempionēm (VIDEO)

"TTT Rīga" sestdien Latvijas sieviešu basketbola čempionāta finālsērijas otrajā spēlē izcīnīja graujošu uzvaru un kļuva par Latvijas čempionēm 23.reizi.

Sports Duplantis par centimetru labo sev piederošo pasaules rekordu kārtslēkšanā

Zviedrijas vieglatlēts Armands Duplantis sestdien Ķīnā pirmajā Dimanta līgas posmā laboja sev piederošo pasaules rekordu kārtslēkšanā par vienu centimetru.