Ķibermanim sezonas pirmajās četrinieku sacensībās piektā vieta

Teksta izmērs Aa Aa
Sports
LETA 22:42, 21.11.2021

Latvijas pilots Oskars Ķibermanis ar stūmējiem Dāvi Spriņģi, Matīsu Mikni un Kristu Lindenblatu svētdien Pasaules kausa sezonu bobslejā četriniekiem iesāka ar izcīnītu piekto vietu.

Avots: LETA

Īglsas trasē notikušajās sacensībās Ķibermaņa ekipāža startēja ar astoto numuru un pirmajā braucienā uzrādīja sesto labāko rezultātu, līderim vācieša Frančesko Frīdriha ekipāžai piekāpjoties 0,3 sekundes.

Savukārt labāko startu, kas bija 4,98 sekundes, arī veica Frīdriha četrinieks, bet Ķibermaņa ekipāža parādīja astoto labāko starta laiku, kas bija 5,06 sekundes.

Otrajā braucienā Latvijas četrinieks startēja ar 15.numuru un divu braucienu summā ierindojās piektajā vietā, piekāpjoties uzvarētāja vācieša Frīdriha ekipāžai 0,51 sekundi. Savukārt dalītu otro vietu izcīnīja Lielbritānijas pilota Bred Hola ekipāža un vācieša Johannesa Lohnera četrinieki, divu braucienu summā uzrādot identisku laiku.

Divas sekundes simtdaļas priekšā Ķibermanim bija austrietis Benjamins Maiers, bet no goda pjedestāla latvieši atpalika 0,25 sekundes.

Labākais starts otrajā braucienā bija Frīdriha ekipāžai - precīzi piecas sekundes -, bet Ķibermaņa ekipāža uzrādīja ceturto ātrāko startu - 5,04 sekundes.

Otrajā braucienā piedalījās 20 ekipāžas no 26, kuras startēja pirmajā braucienā.

Pagājušajā sezonā Pasaules kausā četriniekos notika tikai četras sacensības, un visās uzvarēja Frančesko Frīdrihs, bet Oskara Melbārža četrinieks kopvērtējumā ierindojās astotajā, bet Ķibermanis bija tikai 23.vietā, startējot vienā no četriem posmiem.

Aizvadītajā sezonā Insbrukas trasē četriniekiem sacensības nenotika, tā vietā divas reizes sacenšoties divniekiem.

Jau ziņots, ka sestdien šajā pašā trasē Ķibermaņa divnieks ar stūmēju Mikni ieņēma 12.vietu, uzvarētājam vācietim Frančesko Frīdriham divu braucienu summā piekāpjoties 1,1 sekundi. Otro vietu izcīnīja vācieša Johannesa Lohnera ekipāža, bet trešajā vietā ierindojās britu pilots Bredlijs Hols. Kopā piedalījās 27 divnieku ekipāžas.

Kopš 2006.gada Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija (IBSF) Pasaules kausa posmus rīko kopā, vienā etapā sadalot piecus medaļu komplektus - skeletonā dāmām un kungiem, bobslejā vīriešiem divniekos un četriniekos, kā arī bobslejistēm divniekos.

Arī otrais Pasaules kausa posms nākamajā nedēļas nogalē notiks turpat Īglsas trasē. Nākamie trīs posmi notiks Vācijas trasēs - Altenbergā, Vinterbergā un atkal Altenbergā, bet jauno gadu komandas sagaidīs Siguldā. Tad notiks vēl viens Pasaules kausa posms Vinterbergā, bet pēdējais posms janvāra vidū norisināsies Šveicē - Sanktmoricā, dalot arī Eiropas čempionāta medaļas. Sezonas noslēgums plānots februārī Pekinas olimpiskajās spēlēs.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu