Brāļi Šici ar 3.vietu Jaņcjinas trasē sāk PK sezonu; Bots/Plūme - piektie

Teksta izmērs Aa Aa
Sports
LETA 18:12, 20.11.2021

Juris un Andris Šici sestdien Pekinas olimpisko spēļu trasē Jaņcjinā izcīnīja trešo vietu Pasaules kausa izcīņas pirmajā posmā kamaniņu sportā divnieku sacensībās, kurās piekto vietu ieņēma otrs Latvijas duets Mārtiņš Bots/Roberts Plūme.

Brāļi Šici divu braucienu summā par 0,429 sekundēm atpalika no uzvarētājiem - vācu ekipāžas Tonijs Egerts/Saša Benekens un par 0,240 sekundēm - no austriešu dueta Tomass Šteijs/Lorencs Kollers.

Bots/Plūme ierindojās piektajā vietā, no uzvarētājiem atpaliekot par 0,868 sekundēm.

Viņus apsteidza arī Austrijas divnieks Janniks Millers/Armīns Fraušers, kurš uzvarētājiem zaudēja 0,703 sekundes, bet 0,248 sekundes aiz latviešiem palika Vācijas kamaniņu braucēji Robins Geieke un Dāvids Gamms.

Pirmajā braucienā Šici startēja ar 19.numuru un sasniedza jaunu trases rekordu - 58,991 sekunde, apsteidzot līdzšinējos līderus - austriešu duetu Tomass Šteijs/Lorencs Kollers. Pēc pirmā brauciena latvieši ieņēma trešo vietu, līderiem - vācu ekipāžai Tonijs Egerts/Saša Benekens - zaudējot 0,198 sekundes, bet otrajā vietā esošajiem Šteijam un Kolleram - 0,112 sekundes.

Labi nobrauca arī Bots/Plūme, kuriem bija 21.starta numurs, tobrīd ieņemot ceturto vietu, bet pēc pirmā brauciena ierindojoties piektajā vietā, no vāciešiem atpaliekot par 0,485 sekundēm.

Abas latviešu ekipāžas teicami veica otro braucienu, nosargājot savas vietas.

Rupji trases lejasdaļā kļūdījās Šteijs un Kollers, taču nosargāja otro vietu.

Startēja 24 ekipāžas.

Šiciem iepriekšējā sezona bija viena no labākajām karjerā, jo Pasaules kausa kopvērtējumā viņi izcīnīja otro vietu, piekāpjoties vien austriešiem Šteijam un Kolleram. Viņu kontā bija arī divas uzvaras - Eiropas čempionātā Siguldā un sprintā Insbrukā.

Jaunajiem braucējiem Botam/Plūmam 2020./2021.gada sezona bija izlaušanās sezona, kurā viņi bija astotie kopvērtējumā. Sezonai punktu viņi pielika ar savu PK karjerā pirmo uzvaru, finišējot pirmie Sanktmoricas trasē.

Šajā sezonā nestartē Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš un Kristens Putins/Imants Marcinkēvičs.

Vīriešu vieninieku mačos braucieni norisināsies plkst.13.25 un plkst.15.05.

Svētdien būs sacensības sievietēm un komandu stafete. Sieviešu konkurencē Latviju pārstāvēs Elīza Tīruma, Sigita Bērziņa, Kendija Aparjode un Elīna Ieva Vītola, bet Ulla Zirne kvotu dēļ startēja tikai Nāciju kausā.

Pirmajam Pasaules kausa posmam pieteikušies 170 kamaniņu braucēji no 27 valstīm: 57 sievietes, 53 vīrieši un 30 divnieki.

Pēc tam atlēti atgriezīsies Eiropā un dosies uz Sočiem, kur aizvadīs divus posmus - 27./28.novembrī un 4./5.decembrī. Turpinājumā 11./12.decembrī būs posms Altenbergā, Vācijā, bet nedēļu vēlāk - Insbrukā, Austrijā.

Jau 2022.gada pirmajās divās dienās notiks sestais posms Vinterbergā, Vācijā, bet nedēļu vēlāk kamaniņu sportisti pulcēsies Siguldā. Mēneša vidū, 15./16.janvārī būs astotais posms Oberhofā, Vācijā, bet 22./23.janvārī Sanktmoricas trasē, Šveicē, norisināsies Pasaules kausa fināls un vienlaikus arī Eiropas meistarsacīkstes.

Sezonas kulminācija būs no 4. līdz 10.februārim, kad Jaņcjinā norisināsies cīņa par olimpiskajām medaļām.

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.