Dramatiski! Sevastova cīnās 3 stundas, bet zaudē rangā zemāk esošajai Taihmanai

Teksta izmērs Aa Aa
Sports
LETA 08:15, 25.02.2021

Latvijas tenisiste Anastasija Sevastova ceturtdien cieta zaudējumu Adelaidas WTA 500 turnīra ceturtdaļfinālā

Sevastova trīs stundu spēlē ar rezultātu 4-6, 7-6 (10:8), 5-7 zaudēja šveicietei Džilai Taihmanai.

Sevastova WTA rangā ieņem 56.vietu, bet Taihmana ir piecas pozīcijas zemāk.

Latvijas tenisiste pirmajā setā divreiz neizmantoja viena geima pārsvaru un zaudēja ar 4-6. Otrā seta taibreikā viņa atspēlēja piecas pretinieces mačbumbas un pēc 10:8 nodrošināja izšķirošo trešo setu. Tajā liepājniece no 3-0 izlaida vadību un pēc tam desmitajā geimā pati neizmantoja divas mačbumbas. Turpmākajos divos geimos uzvarēja šveiciete, kura nodrošināja uzvaru arī spēlē.

Sevastova šajā mačā izpildīja četrus "eisus", bet pretiniecei bija divas netveramās serves. Tiesa, arī dubultkļūdu vairāk bija Sevastovai - 7/1.

Par iekļūšanu ceturtdaļfinālā Sevastova nopelnīja 100 WTA ranga punktus.

Abām tenisistēm šī bija pirmā savstarpējā spēle karjerā.

Adelaidā Sevastova pirmās kārtas spēlē ar 6-2, 6-4 uzvarēja francūzieti Karolīni Garsiju (WTA 46.), bet otrajā ar 6-4, 6-1 uzvarēja priekšsacīkšu "laimīgo zaudētāju" Kristīni Makheilu no ASV (WTA 85.). Otrajā kārtā liepājniecei bija jātiekas ar beļģieti Elīzi Mertensu, kura WTA rangā ieņem 17.pozīciju, taču pretiniece atsauca dalību no sacensībām.

Taihmana pirmajā kārtā ar 6-2, 7-6 (7:5) apspēlēja francūzieti Kristīnu Mladenoviču (WTA 51.), bet otrajā ar 3-6, 6-3, 6-3 uzveica ar astoto numuru izlikto ķīnieti Cjanu Vanu (WTA 35.).

Sevastova sezonu sāka turnīrā Abū Dabī, kur zaudēja pirmajā kārtā, bet pēc tam Melburnā trīs turnīru četrās spēlēs cieta trīs zaudējumus, tajā skaitā apstājoties Austrālijas atklātā čempionāta pirmajā kārtā. Sevastovai kopš pērnā gada sākuma nav izdevies demonstrēt stabilu sniegumu WTA tūrē, kur viņa uzvarējusi tikai piecās no pēdējām 18 spēlēm.

Iepriekš Sevastova divas uzvaras pēc kārtas izcīnīja 2019.gada ASV atklātajā čempionātā, bet vismaz trīs panākumi pēc kārtas viņai bija tā paša gada vasaras Jūrmalas WTA turnīrā, kurā viņa izcīnīja savu līdz šim pēdējo titulu.

Taihmana sezonu sāka ar diviem zaudējumiem, tajā skaitā apstājoties Austrālijas atklātā čempionāta pirmajā kārtā. Pēc tam viņa "Phillip Island Trophy" turnīrā sasniedza ceturtdaļfinālu, izcīnot trīs uzvaras četrās spēlēs.

Latvijas tenisiste karjeras laikā izcīnījusi četrus WTA titulus, bet šveicieti divus, abus aizpērn turnīros Prāgā un Palermo.

Turnīrs Adelaidā norisinās uz cietā seguma un ir pirmās sacensības pēc Austrālijas atklātā čempionāta. Sevastova bija vienīgā Latvijas pārstāve šajā turnīrā, jo Aļona Ostapenko pēc "Australian Open" ir atgriezusies mājās.

Decembrī Sieviešu tenisa asociācija (WTA) līdz ar zīmola atjaunošanu veica arī izmaiņas tās rīkoto turnīru kategoriju nosaukumos. Izmaiņas veiktas sadarbībā ar Tenisa profesionāļu asociāciju (ATP), lai sporta veida augstākajā līmenī būtu līdzjutējiem saprotama sacensību struktūra.

Sākot ar 2021.gadu, WTA rīkotajos turnīros augstākais līmenis ir WTA 1000 (iepriekš - "Premier Mandatory" un "Premier 5"), tam seko WTA 500 ("Premier 700"), WTA 250 ("International") un WTA 125 (125 K) līmeņi. Turnīros iegūstamie punkti un naudas prēmijas palikuši tie paši, kas iepriekš.

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.

Sports Rallijā Ungārijā bojā iet četri skatītāji

Ungārijā "Esztergom Nyrges" rallijā svētdien, vienai no sacensību automašīnām nobraucot no ceļa un ietriecoties skatītājos, bojā gāja četri cilvēki, kamēr vēl vairāki tika savainoti.

Sports Merzļikins un «Blue Jackets» zaudē cerības iekļūt Stenlija kausa izcīņā

Latvijas vārtsarga Elvja Merzļikina pārstāvētā Kolumbusas "Blue Jackets" svētdien zaudēja pat teorētiskas cerības iekļūt Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņā.

Sports Graudiņa/Samoilova «Challenge» sērijas turnīrā sasniedz finālu

Latvijas duets Tīna Graudiņa/Anastasija Samoilova svētdien Brazīlijā profesionālās pludmales volejbola tūres (BPT) "Challenge" ranga turnīrā sasniedza finālu.

Sports Karloss Sainss svin uzvaru Austrālijas «Grand Prix»

"Ferrari" pilots Karloss Sainss svētdien izcīnīja pirmo vietu Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta trešajā posmā - Austrālijas "Grand Prix".

Lasiet arī

Sabiedrība Augusi sabiedrības tolerance pret cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem

Pēdējos gados ir augusi Latvijas sabiedrības tolerance pret cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem un pašlaik vairāk nekā 74% Latvijas iedzīvotāju būtu gatavi uztvert cilvēkus ar garīga rakstura traucējumiem kā kaimiņus vai kolēģus, liecina Labklājības ministrijas (LM) veiktais pētījums par iedzīvotāju informētību un izpratni par deinstitucionalizācijas procesu.

Sabiedrība Nesāks kriminālprocesu saistībā ar ES fondu zaudēšanu PSKUS ēkas projektā

Ģenerālprokuratūra, noslēdzot pārbaudi, nolēmusi nesākt kriminālprocesu saistībā ar Eiropas Savienības (ES) fondu līdzfinansējuma zaudēšanu VSIA "Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīcas" (PSKUS) ēkas projektā.

Sports Bertāns gūst piecus punktus «Hornets» uzvarā

Latvijas basketbolists Dāvis Bertāns trešdien guva piecus punktus Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē, kurā viņa pārstāvētā Šarlotas "Hornets" komanda izcīnīja uzvaru.

Pasaule Ukraina naktī notriekusi 26 krievu lidrobotus

Ukrainas pretgaisa aizsardzība aizvadītajā naktī notriekusi 26 lidrobotus, ko Krievija raidīja uz mērķiem Ukrainā, ceturtdien paziņoja Ukrainas Gaisa spēki.