Brāļi Šici izcīna zeltu Sprinta pasaules kausa pēdējā posmā kamaniņu sportā

Teksta izmērs Aa Aa
Sports
LETA 17:16, 24.01.2021

Sprinta pasaules kausa pēdējā posmā Austrijā divnieku sacensībās uzvarēja Latvijas duets Juris un Andris Šici, sezonas kopvērtējumā ierindodamies otrajā vietā, labākais no vīriešiem no Latvijas braucējiem bija Gints Bērziņš ar 11.vietu un sievietēm Elīza Tīruma ar desmito vietu.

Brāļi Šici trasi beidza pēc 29,958 sekundēm un par 0,001 sekundi apsteidza austriešus - Tomasu Šteiju un Lorencu Kolleru.

Trešo vietu ieņēma vācieši Tonijs Egerts un Saša Benekens, kuri apsteidza latviešu duetus Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš un Mārtiņš Bots/Roberts Plūme.

Triju posmu summā brāļi Šici ieņēma otro vietu.

Kā sestie trasē devās Gudramovičs/Kalniņš, veica labu braucienu un tobrīd ierindojās pirmajā vietā.

Kā 12. trasē devās Bots/Plūme un ierindojās uzreiz aiz tautiešiem.

Ar priekšpēdējo 14.numuru startēja brāļi Juris un Andris Šici, kuri, būdami iedzinējos visas trases garumā, par vienu sekundes tūkstošdaļu apsteidza mājiniekus, kas vēlāk izrādījās uzvaras vērtē.

Sieviešu sacensībās jau trešo reizi sezonā bija viens un tas pats goda pjedestāls ar trim vācu braucējām. Uzvarēja Jūlija Taubica, kura finišēja pēc 30,041 sekundes. Viņa par 0,029 sekundēm apsteidza Natāliju Geizenbergeri un par 0,091 sekundi - Dajanu Eitbergeri.

Kendija Aparjode, kura trasē devās otrā, no konkurentēm atpalika trases otrajā daļā, ierindojoties pēdējā 15.vietā. Viņa no uzvarētājas atpalika 0,408 sekundes.

Teicami kā trešā savu braucienu veica Tīruma, tobrīd pakāpjoties uz pirmo vietu triju braucēju summā, bet pēc tam, kad trasi bija veikušas visas sportistes, ieņēma desmito vietu 0,248 sekundes aiz uzvarētājas.

Sprinta kausa kopvērtējumā uzvarētāju trijnieks tāds pats, kāds tas bija svētdienas sacensībās, bet Tīruma ierindojās piektajā vietā.

Jau ziņots, ka Sprinta kausā vīriešiem uzvarēja krievs Semjons Pavļičenko, kurš finišēja pēc 32,341 sekundes. Viņš par 0,080 sekundēm apsteidza Itālijas sportistu Kevinu Fišnalleru, bet vēl septiņas sekundes tūkstošdaļas lēnāks bija vācietis Felikss Lohs.

Labākais no Latvijas sportistiem Gints Bērziņš ierindojās 11.vietā ar 0,293 sekunžu atpalicību no krievu sportista, bet Riks Kristens Rozītis uzvarētājam zaudēja 0,341 sekundi un finišēja pēdējā 15.vietā.

Sieviešu Pasaules kausa sacensībās svētdien divu braucienu summā 13.vietu ieņēma Elīza Tīruma, kā nākamā ierindojās Kendija Aparjode. 16.vietā bija Elīna Ieva Vītola, bet 18. - Ulla Zirne.

Sestdien Bērziņš individuālajās sacensībās ierindojās devītajā vietā, bet Rozītis - 15.

Brāļi Šici Sprinta kausam kvalificējās, sestdien izcīnot sudrabu, kamēr ceturtajā pozīcijā ierindojās Bots/Plūme. Desmitajā pozīcijā bija Gudramovičs/Kalniņš.

Pirms šīm Sprinta kausa sacensībām Starptautiskās Kamaniņu sporta federācija (FIL) veica izmaiņas vērtēšanas sistēmā. Sprinta sacensībās izcīnītie punkti tiks pieskaitīti Pasaules kausa kopvērtējumā, bet Sprinta kausa kopvērtējumā tiks iekļauti visi sportisti, nevis tikai tie, kuri startējuši visos trīs posmos.

Sezonas pirmajās Sprinta kausa sacensībās Latviju pārstāvēja traumētais Kristers Aparjods un Artūrs Dārznieks. Augstvērtīgāko rezultātu uzrādīja Aparjods, finišējot desmitajā vietā.

Tīruma pirmajā Sprinta kausā bija ceturtā, Aparjode ierindojās desmitajā vietā, bet trīs pozīcijas zemāk finišēja Zirne. Tikmēr divnieku konkurencē sudraba godalgas ieguva Šici, bet Gudramovičs/Kalniņš samierinājās ar devīto vietu. 13.pozīcijā bija Bots/Plūme.

Otrajā Sprinta kausa etapā Tīruma starp dāmām bija sestā, Rozītim 14.vieta, kamēr Šici ierindojās septītajā vietā.

Startam Īglsas trasē Insbrukā Pasaules kausa posmā pieteikušies 50 vīrieši, 48 sievietes un 29 ekipāžas no 24 valstīm.

Pasaules kausa sezona norit tikai Eiropā.

Mēneša beigās kamaniņu braucēji Kēnigszē cīnīsies par pasaules čempionāta medaļām, bet sezonas fināls paredzēts februāra sākumā Sanktmoricā, kur Pasaules kausa sacensības nav notikušas kopš 2012.gada janvāra.

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.