Porziņģim double-double, tomēr Mavericks zaudē; Dončičs savainots (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Sports
LETA 08:40, 22.08.2020

Latviešu basketbolists Kristaps Porziņģis piektdien Orlando guva 34 punktus un izcīnīja 13 atlēkušās bumbas Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) izslēgšanas turnīra trešajā mačā, bet Dalasas "Mavericks" zvaigzne Luka Dončiča guva savainojumu, viņu pārstāvētajai komandai ciešot zaudējumu.

"Mavericks" Rietumu konferences ceturtdaļfināla trešajā spēlē ar rezultātu 122:130 (23:23, 31:45, 31:34, 37:28) piekāpās Losandželosas "Clippers", sērijā līdz četrām uzvarām nonākot iedzinējos ar 1-2.

Porziņģis šajā mačā laukumā pavadīja 38 minūti un 21 sekundi, grozā raidot sešus no deviņiem divpunktu metieniem, piecus no deviņiem tālmetieniem un visus septiņus soda metienus.

Liepājniekam bez 13 atlēkušajām bumbām bija arī viena rezultatīva piespēle, viens bloķēts metiens, viena kļūda un trīs piezīmes. "Mavericks" ar viņu laukumā ielaida par diviem punktiem vairāk nekā iemeta.

Dončičs četras minūtes pirms trešās ceturtdaļas beigām sastiepa kreisās kājas potīti. Ceturtajā ceturtdaļā viņš uz dažām minūtēm atgriezās, tomēr ātri atstāja laukumu un spēlē neatgriezās. Slovēnis dueli noslēdza ar 13 punktiem, desmit atlēkušajām bumbām un desmit rezultatīvām piespēlēm.

"Mavericks" rindās izcēlās arī Tims Hārdevejs juniors un Sets Karijs, kuri katrs guva pa 22 punktiem.

Tikmēr pretiniekiem 36 punkti, deviņas bumbas zem groziem un astoņas rezultatīvas piespēles bija Kavai Lenardam, 18 punktus guva Lendrijs Šemets, bet 11 punkti, deviņas atlēkušās bumbas un septiņas rezultatīvas piespēles bija Pola Džordža kontā.

"Mavericks" šajā spēlē pāris reizes bija vadībā, taču dalasiešu pārsvars nepārsniedza trīs punktus. No spēles otrās ceturtdaļas "Clippers" ieguva vadību, kuru turpmākajā cīņas gaitā no rokām neizlaida.

Porziņģis jau pirmajā uzbrukumā iemēģināja roku no tālienes, taču viņa raidījums aiz perimetra nebija precīzs. Turpmākās dažas minūtes gan viņam bija veiksmīgākas - precīzs metiens palēcienā un realizēts "trejacis" (6:7). Pirmais ceturksnis aizritēja līdzīgi, bet tā otrajā pusē "Clippers" iekrāja sešu punktu pārsvaru, kuru gan ātri izsēja, un rezultāta tablo pēc nospēlētām 12 minūtēm vēstīja 23:23.

Otrajā ceturksnī latvietis iesaistījās ceturtajā minūtē, kad komandas šķīra divi punkti (35:37). Losandželosas komanda nedaudz attālinājās, bet ceturtdaļas otrajā pusē Porziņģis ar trim precīziem metieniem un septiņiem punktiem vairākas reizes samazināja pretinieku pārsvaru. "Mavericks" puslaiku zaudēja ar 54:68.

Otrā puslaika otrajā minūtē Porziņģis ar bumbas triecienu grozā no augšas "Clippers" handikapu sadzēsa līdz desmit punktiem (58:68), bet vēl nedaudz vēlāk viņš iemeta trīs "sodiņus" pēc kārtas (75:63). Ceturkšņa turpinājumā viņš tika nomainīts, bet pēc Dončiča traumas atgriezās laukumā. Nogriežņa pēdējā minūtē Latvijas basketbolists iemeta tālmetienu, taču pirms noslēdzošās ceturtdaļas pretinieki bija jau 17 punktu attālumā.

Spēles pēdējās astoņas minūtes Porziņģim bija individuāli veiksmīgas, jo viņš guva kopumā 12 punktus, taču komandai ar to nebija gana, lai atspēlētos un svinētu uzvaru. Ar latvieša gādību vairākkārt tika dzēsts "Clippers" pārsvars un pusminūti pirms finālsvilpes ar liepājnieka tālmetienu tas tika samazināts līdz astoņiem punktiem (122:130), taču noslēdzošajās 30 sekundēs rezultāts palika nemainīgs.

Sērijas ceturtā spēle notiks svētdien.

NBA vienības pirms izslēgšanas spēlēm aizvadīja astoņus mačus, lai noskaidrotu galīgo vietu sadalījumu pirms izslēgšanas spēļu sākuma. "Mavericks" turnīru noslēdza septītajā vietā Rietumu konferencē, bet "Clippers" bija otrā.

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

Rekomendējam

ARĪ KATEGORIJĀ

Sports Par pasaules čempionēm hokejā sievietēm kļuva Kanādas valstsvienība (VIDEO)

Par pasaules čempionēm hokejā sievietēm svētdien kļuva Kanādas valstsvienība, kas elites divīzijas turnīra finālā papildlaikā ar 6:5 (1:1, 2:2, 2:2, 1:0) pārspēja mājinieci ASV komandu.

Sports Porziņģis nespēlēs NBA pamatturnīra pēdējā mačā

Latvijas basketbolistam Kristapam Porziņgim svētdien Bostonas "Celtics" pēdējā Nacionālās baskebola asociācijas (NBA) pamatturnīra mačā tik dota atpūta un viņš laukumā nedosies.

Sports Latvijas 3x3 basketbola izlase šodien cīnīsies par olimpisko spēļu ceļazīmi

Latvijas 3x3 vīriešu basketbola izlase ar Agni Čavaru, Franci Gustavu Lāci, Nauri Miezi un Zigmāru Raimo ierindā šodien Honkongā pirmā Parīzes olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīra pusfinālā tiksies ar Nīderlandi.

Sports Balinskis un «Panthers» papildlaikā pārspēj Girgensona «Sabres»

Latvijas aizsarga Uvja Balinska pārstāvētā Floridas "Panthers" sestdien Nacionālās hokeja līgas (NHL) mačā tika pie panākuma papildlaikā, kamēr citā spēlē uzvaru svinēja arī Teodora Bļugera un Artūra Šilova pārstāvētā Vankūveras "Canucks".

Lasiet arī

Veselība «Veselības centrs 4» sācis darbu pie medicīnas kvartāla celtniecības

SIA "Veselības centrs 4" sācis darbu pie medicīnas kvartāla celtniecības Rīgā, kur blakus esošajām iestādes ēkām taps daudzfunkcionāls medicīnas centrs.

Sabiedrība Pulkvedis: Latvija apzinājusi potenciālos mīnu piegādātājus

Latvija apzinājusi potenciālos mīnu piegādātājus, taču jārēķinās, ka militārā ražošanas industrija netiek līdzi pieprasījumam, ceturtdien aizsardzības nozares portāla "Sargs.lv" rīkotajā sarunā "Kādus šķēršļus plānots izvietot uz austrumu robežas un cik efektīvi tie var kavēt pretinieku?" norādīja Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Apvienotā štāba Operatīvās plānošanas departamenta priekšnieka vietnieks pulkvedis Guntars Strazdītis.

Ekonomika «Lux Express» autobusa biļete no Liepājas līdz Rīgai maksās vismaz desmit eiro

Starptautiskā pasažieru pārvadātāja "Lux Express" autobusa biļete no Liepājas uz Rīgai maksās, sākot no desmit eiro, informēj uzņēmums.