Porziņģis samet 22 punktus, palīdzot Mavericks uzvarā papildlaikā (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Sports
LETA 09:26, 05.08.2020

Latviešu basketbolists Kristaps Porziņģis otrdien Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē izcēlās ar 22 punktiem, palīdzēdams Dalasas "Mavericks" izcīnīt uzvaru papildlaikā.

"Mavericks" ar 114:110 (27:37, 23:29, 19:22, 20:13, 18:15) uzvarēja Sakramento "Kings", izcīnot pirmo panākumu sezonas turpinājumā.

Porziņģis laukumā pavadīja 27 minūtes un 21 sekundi, kuru laikā iemeta 22 punktus, izcīnīja sešas atlēkušās bumbas, divreiz rezultatīvi piespēlēja un divreiz pārtvēra bumbu. Tāpat latvieša rēķinā septiņi neprecīzi tālmetieni, seši no desmit divpunktu metieniem, kā arī realizēti desmit no 11 "sodiņiem".

Latvijas izlases spēlētājs arī pieļāva trīs kļūdas un nepilnas četras minūtes līdz spēles beigām nopelnīja savu sesto piezīmi. "Mavericks" ar Porziņģi laukumā guva par pieciem punktiem mazāk nekā iemeta.

Liepājniekam lielāku spēles laiku liedza iegūt ātri nopelnītās personiskās piezīmes, tāpēc pēc trim trešdaļām viņš laukumā bija pavadījis nedaudz mazāk nekā 23 minūtes. Viņš gan lieliski iesāka spēles pēdējo ceturtdaļu, kad desmit punktu pārsvaru (77:87) palīdzēja sadeldēt uz pusi. Liepājnieks no sākuma iemeta divpunktu metienu, bet īsi pēc tam pārtvēra bumbu zem sava groza.

Luka Doničičs "Mavericks" komandā izcēlās ar savu šīs sezonas 16. "triple-double", kas viņam bija otrais pēc kārtas. Slovēnis pretinieku grozā iemeta 34 punktus, izcīnīja 20 atlēkušās bumbas un 12 reizes rezultatīvi piespēlēja. Vēl 22 punktus guva Tims Hārdevejs juniors, bet 16 punkti un tikpat atlēkušās bumbas Dorianam Finejam-Smitam.

Pretējā laukuma pusē Deārons Fokss izcēlās ar 28 punktiem un deviņām rezultatīvām piespēlēm, kamēr vēl 21 punktu pievienoja Badijs Hīldss. Tikmēr Nemanja Bjelica atzīmējas ar 12 punktiem un 13 bumbām zem groziem.

Zīmīgi, ka "Mavericks" vairāk nekā divu punktu pārsvaru ieguva vien papildlaikā, bet iepriekš mačā vienība regulāri bija iedzinējos.

Dalasas komandai šajā spēlē nevarēja palīdzēt pieredzējušais Sets Karijs. Viņš pirms mača cīnījies ar sāpēm labajā kājā.

Nākamo spēli "Mavericks" aizvadīs ceturtdien, kad tiksies ar Losandželosas "Clippers". Dalasas vienība jau ir nodrošinājusi sev vietu izslēgšanas spēlēs.

Jau ziņots, ka Latvietis Rodions Kurucs otrdien NBA spēlē pildīja sev ne tik ierasto centra spēlētāja funkciju, taču tas neliedza gūt desmit punktu Bruklinas "Nets" otrajā panākumā pēc kārtas.

"Nets" ar 119:116 (40:34, 33:31, 21:23, 25:28) uzvarēja Austrumu konferences līdervienību Milvoki "Bucks".

Bruklinas klubam šis bija otrais panākums pēc kārtas, kamēr "Bucks" uzvaras garšu pēdējo reizi piedzīvoja pirmajā mačā pret Bostonas "Celtics".

Kurucs šo maču sāka komandas sākumsastāvā un laukumā pavadīja 28 minūtes un 34 sekundes, kuru laikā viņš guva desmit punktus, izcīnīja četras atlēkušās bumbas, divreiz rezultatīvi piespēlēja, tikpat reizes arī bloķējot pretinieka metienu. Latvietis grozā raidīja divus no astoņiem trīspunktu un divus no trim divpunktu metieniem. Tāpat viņa rēķinā arī divas kļūdas, trīs personīgās piezīmes, bet "Nets" ar Kurucu laukumā zaudēja par vienu punktu vairāk nekā iemeta.

NBA vienības pirms izslēgšanas spēlēm aizvadīs astoņus mačus, lai noskaidrotu galējo vietu sadalījumu pirms izslēgšanas spēļu sākuma.

Gadījumā, ja komanda, kas Rietumu vai Austrumu konferencē ieņem astoto pozīciju un devītās vietas īpašnieci apsteidz par mazāk nekā četriem panākumiem, tai nāksies spēkoties ar vietu zemāk esošo pretinieci. Abi šie klubi aizvadīs mini sēriju līdz divām uzvarām. Komandas, kas uzvarēs, iegūs pēdējo vietu izslēgšanas spēlēs.

NBA sezona ar 22 komandu līdzdalību no 30.jūlija turpinās "Disney's ESPN Wide World of Sports Complex" telpās Orlando.

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

Rekomendējam

ARĪ KATEGORIJĀ

Sports NBA piešķir diskvalifikācijas spēlētājiem par mēģinājumu uzsākt kautiņu (VIDEO)

Nacionālās basketbola asociācija (NBA) Jūtas "Jazz" aizsargam Krisam Dannam un Hjūstonas "Rockets" pārstāvim Džabari Smitam par mēģinājumu uzsākt kautiņu piešķīra attiecīgi divu un vienas spēles diskvalifikāciju.

Sports Rallijā Ungārijā bojā iet četri skatītāji

Ungārijā "Esztergom Nyrges" rallijā svētdien, vienai no sacensību automašīnām nobraucot no ceļa un ietriecoties skatītājos, bojā gāja četri cilvēki, kamēr vēl vairāki tika savainoti.

Sports Merzļikins un «Blue Jackets» zaudē cerības iekļūt Stenlija kausa izcīņā

Latvijas vārtsarga Elvja Merzļikina pārstāvētā Kolumbusas "Blue Jackets" svētdien zaudēja pat teorētiskas cerības iekļūt Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņā.

Sports Graudiņa/Samoilova «Challenge» sērijas turnīrā sasniedz finālu

Latvijas duets Tīna Graudiņa/Anastasija Samoilova svētdien Brazīlijā profesionālās pludmales volejbola tūres (BPT) "Challenge" ranga turnīrā sasniedza finālu.

Lasiet arī

Ekonomika Nedariet to! «Swedbank» brīdina savus klientus

"Swedbank" brīdina nedot maksājumu kartes un to PIN kodus svešiem cilvēkiem.

Ekonomika Akciju cenas ASV un Eiropas biržās pārsvarā pieaug

Akciju cenas ASV un Eiropas biržās ceturtdien pārsvarā pieauga pirms Lieldienu brīvdienām.

Sports Latvijas sieviešu hokeja izlase pārbaudes spēlē tiksies ar Poliju

Latvijas sieviešu hokeja izlase šodien Rīgā aizvadīs pārbaudes spēli ar Polijas valstsvienību.

Sabiedrība Rīgas pilī atzīmēs divdesmito gadadienu kopš Latvijas iestāšanās NATO

Rīgas pilī šodien atzīmēs divdesmito gadadienu kopš Latvijas iestāšanās NATO, aģentūru LETA informēja Valsts prezidenta padomnieks Mārtiņš Drēģeris.